Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy taki zestaw spinningowy ma sens ?


grubygruby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym do wędki 2,40/2,70 (nie jestem jeszcze zdecydowany) o ciężarze wyrzutowym 10-30g kupić kołowrotek Shimano Catana 1000 (0,25 nawija 90m) z plecionką Dragon Maxima Clear 150 m o grubości 0,20 (po nawinięciu zostanie 10 m według kalkulatora żyłek dostępnego w internecie) jednak nie wiem czy to nie będzie przerost formy nad treścią-mały kołowrotek i żyłka o wytrzymałości 16 kilo. Chodzi mi o to żeby plecionka weszła w całości. Mam zamiar łowić szczupaki używając gum i blach do 10 g gdyż na moim łowisku jest to maksimum (ew. 12 g ale to już pełno zaczepów jest) woblery wiadomo trochę cięższe. Sezon 2015 będzie dla mnie dopiero drugim sezonem wędkarskim, zacząłem w 2014 roku.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A więc moim zdaniem do takiego kija i plecionki kręcioł za mały sądzę że ciagle będzie ci się plątać jak nawiniesz taką plecionke to po brzegi po godzini będzie splatana i dobre 15 metrów poleci w kubeł

Catana na początek ok a z kijem 270cm taki 2500 będzie w sam raz

łowiąć przynentami do 10 czy 12 gram szczupaki to plecionka 0,8 0,10 czy maks 0,12 w zupełności wystarczy dalej żucisz a i będziesz mógł użyć spokojnie 3-4 gramowych przynęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1000 Shimano plecionki 0,20 wejdzie ze 50 metrów, nie można jej przeliczać jak żyłki.

Do tej wędki dobry będzie rozmiar 2500 i na taki wchodzi ok. 130 m plecionki 0,15, to wystarczy aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi w takim razie wybiorę plecionkę o grubości 0,14 według kalkulatora żyłek powinno tam wejść 149 m czyli cała mi wejdzie (z tego co kolega Robek pisał że ok. 130 m 0,15 wejdzie na catanę 2500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

grubygruby jeśli nie kupiłeś jeszcze tego kołowrotka to zamiast tej tandetnej catany polecam Ci zakupić Ryobi Zaubera 2000 lub 3000 (mocniejszy hamulec) a wędkę Berkley lightining rod 2,40 15-40 gram lub Dragon expres 2,45 15-40 masz na giełdzie - klik (do tej Ryobi Zauber 3000) ewentualnie Robinson Cortez Pike Spin 2,70 10-30 i do niej Ryobi Zaubera 2000. Może napisz jakim budżetem operujesz na zakup wędki i kołowrotka. Co do plecionki zaś to zdecydowanie polecam Stren Sonic Braid ale oryginalną. Można kupić wszystko w sieci, jak będziesz chciał pomogę, pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś dodam :mrgreen: posiadam w sumie 3 kołowrotki Shimano Catana 2500fb , 2500rb i 1000fb Pierwszy mam w wędce do 30g,drugi z tylnym hamulcem siedzi w pickerze a tysiączek jest w okoniówce do 11g i jeśli używa się małych przynęt to nie ma problemu ,chociaż guma 10cm z główką 8g nie sprawia żadnego problemu , przeważnie i tak łowię na 5gramowe (rzeka) jeśli na rzece łowi się na obrotówki nr.3 to już czuć że ten kołowrotek ma ciężko . A więc do lekkich przynęt się nadaje ,ale do wędki do 30g. wybrał bym coś z przedziału 2500/3000 . Miałem też Catanę 3000 ale nie podobała mi się tam korbka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.