Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do lekkiego spinningu


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens używać duży rozmiar kołowrotka do paprocha? Mam na myśli Ryobi Arctica 4000 do Konger Iri Lucky 275 3-10gr? Oczywiście podkład i dobra żyłeczka 0.14/0.16. Bo używam tego kołowrotka do Kongera 7-25g na PP 0.19 i jestem zadowolony. Chciałbym kupić tylko zapasową szpule i uzywac tego kołowrotka do 2 wędek. Co o tym sądzicie próbował ktoś? Polował nia będe głównie na okonie i szczupaki (z założenia te mniejsze bo z większymi powyżej 60 mam dość rzadko kontakt przez cały sezon i szukam mocniejszych wrażeń z holu). Chciałbym tez spróbowac bocznego troka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
przynęty na klenia   Dragon

daniello w zeszłym tygodniu stałem się też szczęśliwym posiadaczem Mikado Lexus Sapphire 260 c.w 13g. Planuje zakup do tego kijka trochę droższego ale od lat polecanego kręciołka Kołowrotek Spro Passion 710 FD 0.25mm/110m 120PLN (niektórzy polecają model większy 720 0,23mm/170m). Ale oba są znacznie mniejsze od Mikado Inazuma 3006 Fd 0.22/270. Jeżeli chcesz pod okonia to będziesz używał żyłki 0,16 (niektórzy nawet 0,14). Tak więc duuuużo podładu przy tym kręciołku. Dodatkowo cała wędka z takim ciężarem staje się mniej delikatna.

Spro Passion 710 FD i żyłka 0,16mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel a może coś z tego trafisz ? Wszystko zależy ile waluty chcesz na to przeznaczyć.

Oto co znalazłem:

VIPER FD820i dragon

trabucco

http://wesolezwierzaki.pl/trabucco-kolowrotek-storm-micro-fd-03400100-p-6803.html

okuma alumina fd

spro

http://andraex.home.pl/pl/p/Kolowrotek-SPRO-maly-PASSION-FD-605-Micro-Tuff-Body-ALU-/184

Jaxon Machine VX

Okuma Impact FD oraz Dragon Manta Drop Shot

ryobi ecusima 1000vi

http://www.e-sox.pl/kolowrotek-ryobi-ecusima-1000vi.html

Niestety żadnego z nich nie mialem w rękach(oprócz manty i impacta okumy).Może Tobie jakiś się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel a może coś z tego trafisz ? Wszystko zależy ile waluty chcesz na to przeznaczyć.

Oto co znalazłem:

VIPER FD820i dragon

Właśnie do mnie dotarł. Zdaniem kolegi, który mi go przywiózł to dobry wybór w tym przedziale cenowym. Na sucho faktycznie sprawuje się fajnie. W tygodniu zamierzam zakupić żyłkę do bocznego troka więc mogę po nawinięciu wrzucić fotkę.

Większy model ma test na jednym z portali z testami wędkarskimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem kołowrotka do wędki,

Millenium Senso Jig 2,90m 1-7g

Jaki waszym zdaniem będzie odpowiedni żyłki jeszcze nie mam ale będzie to jakaś 0,12-0,14mm.

Zależało by mi na kołowrotku o dużej średnicy szpuli i płytkim progu do nawijania co umożliwi dalekie żuty, często łowię na stawach gdzie jest zabronione wchodzenie do wody i używanie środków pływających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Często chodzę na małe rzeki celem zabawy smużakami. Mam kij Mitchela 180cm 1-5g i zastanawiam się nad kołowrotkiem do niego. Mam możliwość kupienia tanio Ryobi Artcica 2000, będzie to dobry wybór do tak drobnego spinningu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często chodzę na małe rzeki celem zabawy smużakami. Mam kij Mitchela 180cm 1-5g i zastanawiam się nad kołowrotkiem do niego. Mam możliwość kupienia tanio Ryobi Artcica 2000, będzie to dobry wybór do tak drobnego spinningu?

jak najbardziej, choć lekko ustępuje jakością układania żyłki zauberowi i jego klonom - jeśli możesz tanio wyrwać i waga Ci odpowiada - to czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem kołowrotka do wędki,

Millenium Senso Jig 2,90m 1-7g

Jaki waszym zdaniem będzie odpowiedni żyłki jeszcze nie mam ale będzie to jakaś 0,12-0,14mm.

Zależało by mi na kołowrotku o dużej średnicy szpuli i płytkim progu do nawijania co umożliwi dalekie żuty, często łowię na stawach gdzie jest zabronione wchodzenie do wody i używanie środków pływających.

Mam Senso Jiga 2,45 i kupiłem do niego Spro Passion 710 FD . Solidnie wykonany, lekki kołowrotek godny polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Shimano Aernos ładnie wygląda, czy jest wart swojej ceny to nie mam pojęcia... ja np. używam do lekkiego spinu shimki aero gt model 1000 i szczerze polecam klimaciarski młynek nie do zajechnia i do tego leciutki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Aernos ładnie wygląda, czy jest wart swojej ceny to nie mam pojęcia... ja np. używam do lekkiego spinu shimki aero gt model 1000 i szczerze polecam klimaciarski młynek nie do zajechnia i do tego leciutki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Aernos ładnie wygląda, czy jest wart swojej ceny to nie mam pojęcia... ja np. używam do lekkiego spinu shimki aero gt model 1000 i szczerze polecam klimaciarski młynek nie do zajechnia i do tego leciutki :grin:

Dzięki wielkie :) Sprawdzę go w najbliższym czasie i dam znać czy jest wart swojej ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Małe pytanie z mojej strony w kwestii doboru kołowrotka.

Teoretycznie już decyzja zapadła, ale jeszcze poczytam Wasze sugestie.

Posiadam wędkę Konger IRI Lucky 275 3-10g, do niej kołowrotek Shimano Alivio 2500RC, z którego jestem średnio zadowolony. Wędka z przeznaczeniem okoniowym.

Moje dwa kolejne typy to:

- SPRO Passion 720 FD

- Shimano Catana 2500 FD

Wybór padł na SPRO, głównie ze względu na to, że posiadam kilka kołowrotków tej firmy i jestem z nich zadowolony.

Co Wy byście wybrali i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat użytkuję i jestem bardzo zadowolony z kołowrotków Robinsona. Bardzo rzadko mnie zawodziły, może dzięki temu, że mój kolega znający od podszewki ich towar polecał mi tylko najlepsze modele. Osobiście polecam Quartza Pro spin i Sashimę FD według mojego informatora są to najlepsze i najmniej awaryjne młynki. Ja zresztą też nie nie mogę złego słowa powiedzieć na ich temat.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie z mojej strony w kwestii doboru kołowrotka.

Teoretycznie już decyzja zapadła, ale jeszcze poczytam Wasze sugestie.

Posiadam wędkę Konger IRI Lucky 275 3-10g, do niej kołowrotek Shimano Alivio 2500RC, z którego jestem średnio zadowolony. Wędka z przeznaczeniem okoniowym.

Moje dwa kolejne typy to:

- SPRO Passion 720 FD

- Shimano Catana 2500 FD

Wybór padł na SPRO, głównie ze względu na to, że posiadam kilka kołowrotków tej firmy i jestem z nich zadowolony.

Co Wy byście wybrali i dlaczego?

Podejrzewam, że z catany możesz być równie niezadowolony jak z alivio. Co prawda sporo osób go chwali i nawet w jednym z największych sklepów wędkarskich we Wrocławiu go mocno zachwalają, że jest na niego mało reklamacji ale w łapie sprawia słabe wrażenie. Naprawdę słabe... Miałem kiedyś na ultralighcie Okume safina pro i uwazam, że catana to jest kołowrotek tej samej klasy. Za okume dałem 75 zł w promocji i kołowrotek dokładnie tyle był wart. Ani złotówki więcej a bez promocji okuma kosztowała około 110 co moim zdaniem jest grubą przepłatą za markę. Catana kosztuje 140 więc wniosek nasuwa się sam.

Za mniejsze pieniądze dostaniesz Ryobi Ecusima która w łapie sprawia 2x lepsze wrażenie niż catana. Zresztą opinie użykowników obu kołowrotków to potwierdzają. Dlatego Ecusima to seria kołowrotków którą polecę każdemu kto nie ma 2x więcej kasy na full metal body

Co do spro passion to jest to praktycznie to samo co ecusima tylko troszkę droższy. Podobnie zresztą jak jeden z modeli kołowrotków dragona. Wszystkie prezentują podobną jakość ale ecusima najtańsza. Identyczna sytuacja jest pomiędzy zauberem i spro red czy blue arc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.