Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach? - maj 2015


Tomek1988

W maju nastawiam się na...  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W maju nastawiam się na...

    • Drapieznika
      40
    • Białą rybę
      16
    • ...to aż, ryba się wytrze, a póki co daję jej spokój :)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

artech, graty, super bolo:)

Razem z teo świetnie spędziliśmy dzisiaj dzień nad Wisłą. Kilka kilometrów w nogach po niezłych "bazinach" ;) i przekraczanie bocznych koryt po pas w wodzie oczywiście bez spodniobutów ;) to tylko niektóre z atrakcji jakie nas spotkało ;) Bolenie współpracowały przez te dni bardzo słabo, każda sztuka wymagała setek rzutów i kombinacji dlatego złowienie każdego cieszyło ogromnie, dzisiaj złowiliśmy jednego :)

normal_2.jpg

normal_3~0.JPG

normal_4~1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z 4dniowej zasiadki, jak odeśpie, przypomne sobie co kiedy się działo i wrzucę zdjęcia to na pewno się podzielę, bo działo się sporo. Gratulacje dla wszystkich łowiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim wyników. Widać,że majówka mimo raczej średniej pogody wędkarsko okazała się bardzo dobra, a może właśnie dzięki tej pogodzie - na grilla za zimno to na rybki się wyskoczyło :mrgreen:

Fajna fotka z tymi dorszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech,

Aż tak strasznie w WM z pogodą źle nie było :D Nawet udało mi się połączyć dwa ogniska z przyjaciółmi z wędkowaniem, ale niestety brania coś siadły i nie obwiniam tutaj pogody, ale bardziej, to że płoć się trze i nie bierze, a szczupak pożywienie ma na tacy. Odczekam z tydzień i będę działał dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wygospodarować jeden wolny dzień i wyskoczyć na parę godzin na ryby. Nastawiałem się na karasia i lina. Pogoda 02 maja była u mnie w kratkę, trochę słońca lekki wiaterek. Jako łowisko wybrałem osłoniętą od wiatru zatoczkę na jednym z pożwirowisk. Łowisko zanęciłem zanętą lin-karaś i kukurydzą. Na jednym haku białe robaki, na drugim połówka rosówki. O 14 udało się złapać na pęczek białych robaków karasia 32 cm, około 14.30 kolejny na 31 cm który skusił się na połówkę rosówki. Godzinę później czyli około 15.30 zameldował się bardzo ładny karaś, który również połakomił się na połówkę rosówki. Miarka wskazała 41 cm a waga 1,8 kg. Jest to mój PB jeżeli chodzi o karasia. Brania były tylko na "mięsko" położone na gruncie, łowiłem na spławik.

normal_IMG_20150502_172224.jpg

normal_IMG_20150502_140248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.2dzionki majówki nad J.Paklicko W. Ludziska drapieżnika łowili raz lepiej raz gorzej.Ja na zero. W niedz.spławik,po zanęceniu cisza,po godz. sypnąłem kuku i leszcz ok.0,5kg. 10 min. i na gnojaka branie. Rybka walczy dość żwawo i okazuje się być Panem węgorzem o dłg. 67cm./jako ciekawostkę dodam ,że w przełyku rozkładał się już okonek ok.6cm./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej łowcy .. u mnie majówka słaba . Pierwszego - kilka okonków ale nic w okolicach 30 , małe jazie . Drugiego - trafił się niewymiarowy bolenik oraz jako przyłów okoniowy wpadły pod wymiarowe sandacze ... oraz miętusik 35,5

normal_IMG_20150502_222138.jpg

a tutaj sobie wraca do domku

normal_DSC_1897a.jpg

Trzeciego byłem na zawodach Mistrzostwach Okręgu ... ogólnie u mnie katastrofa ... małe szczupaczki i małe okonki , chłopaki którzy byli na treningu wcześniej namierzyli fajnę ściezki okoniowe i połowili - 42,39,38 ,36 takich padło ok 10 sztuk.

połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z czystej ciekawości wybraliśmy się z kumplem pierwszy raz w tym roku na kanał Pierzchalski. Na jakiś fascynujący wynik nie liczyliśmy, ale sam fakt, że mogliśmy w końcu w tym roku połowić na kanale z pięknymi widokami na przyrodę sprawiało ,że zapominaliśmy po co przyjechaliśmy nad wodę :mrgreen: Ogólnie jakieś rybki połapaliśmy typu krąpie czy małych rozmiarów płoteczki, ale były też niespodzianki w przyłowie pstrąga czy jazia, a nawet trafił się fajny bonus w postaci 36,5cm. płoci :razz: Łowiliśmy na spławik, ja na czystą przepływankę, a kumpel na zestaw skrócony oraz na odległościówkę.

normal_WP_20150506_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobiega końca mój tygodniowy urlop.

Postanowiłem, że dużą jego część spędzę na wędkowaniu, a za cel obrałem sobie zapunktowanie w GP2015. I nie wyszło. Pomógł pech, a może brak odrobiny szczęścia. Zła passa rozpoczęła się w sobotę, gdy po zacięciu czegoś wyraźnie ciężkiego i nadającego się na GP ryba się odpina. Dwa dni później po braniu na zestaw żywcowy pod samymi nogami spada mi szczupak w granicach 60cm (tu nie mam pewności czy nadałby się do GP). Po 5 dniach bezowocnej walki zmieniam łowisko. Tego dnia zacinam lina ~40cm, który znów pod nogami robi fikołka i spada...

Dziś kolejna próba i w końcu podbieram lina. Na szybko miarka wskazuje 33cm i myślę JEST! Robię fotkę, która jednak obniża miarę do 32cm :) GP jednak nie dla mnie. Jeszcze ;)

normal_CAM00378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, Nie poddawaj się , ryby są kapryśne dla nas wszystkich.

Ja wczoraj miałem to samo. Zaciąłem coś dużego i po dwóch odjazdach spadło. Za to okoni na spinning połowiłem sporo , takich do 25 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6 na rybach - nęcone miejsce zajęte - siadłem 20m dalej - 2 jazie. o 9tej miejsce się zwolniło - szybkie przenosiny i do 12stej 4 jazie i leszczyk 30 cm. Jazie jeden rocznik 35-40 cm. Też miałem coś dużego - na pewno nie jaź, murowało twardo do dna, nie mogłem oderwać a później wjechało w zaczep - brzana ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz w życiu wędkowałem na rzece Wiśle z łodzi i stwierdzam, że to całkiem inne spinningowanie niż z brzegu. Będzie trzeba przestawić i nauczyć wędkowania z łodzi. Dziś tylko współpracowały okonie. Największy na zdjęciu miał 35 cm

thumb_PIC_0012.JPG

thumb_PIC_0010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu spędzona do końca nocka nad wodą. W nocy gdyby nie nietoperze, to wędki stały by jak zaklęte. Nad ranem pojawiły się krąpiki, a po zmianie miejscówy połowiłem ładnych cert, parę fajnych płoci, leszczyków i jeden na prawdę był już fajnych rozmiarów, bo nie dałem go rady wyciągnąć na swój zestaw :x Na żywca jedno potęzne branie, lecz bez rybki. Nockę mogę uznać, za falstart, ale za to ranek nam wynagrodził tę nocną nudę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Ja w piątek 08.maja wybrałem się z matchówką nad wodę z nadzieją na jakąś rybkę.

Owszem rybki były ale małe.Złowiłem 38szt. płotek i leszczyków.

2ai20jo.jpg

Miesiąc maj nie jest dobrym miesiącem na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.