Skocz do zawartości
tokarex pontony

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka godzin w ogrodzie, kilka godzin nad wodą i w końcu jest pierwsza rybka na muchę :) +- 40cm. Radość tym większa, że na suchą muchę, którą sam ukręciłem. Na szczęście sprzęcik jest bo robię też microjigi.

Coś czuje, że przepadłem bo łażę po 6 godzin i cały czas mi mało.

received_257589135319220.jpeg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
12 minut temu, dEEm napisał:

Kilka godzin w ogrodzie, kilka godzin nad wodą i w końcu jest pierwsza rybka na muchę :) +- 40cm. Radość tym większa, że na suchą muchę, którą sam ukręciłem. Na szczęście sprzęcik jest bo robię też microjigi.

Coś czuje, że przepadłem bo łażę po 6 godzin i cały czas mi mało.

received_257589135319220.jpeg

Ehh..skąd ja to znam :) powodzenia, gdybyś miał jakieś pytania, to wal śmiało, zawsze ktoś zagląda i w razie potrzeby pomoże.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie dorwało, ale syna tak. Dzień dziecka - nowy kij #6, trochę lepsza niż miał i połamał. Dzień później wracam z pracy, godzina 17:00. Sąsiad do mnie: " twój syn prawie cały dzień stał na podwórku i wędką machał..." 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o jakieś fajne miejscówki. Szczególnie do brodzenia. Do tej pory ćwiczyłem na Widawie na północ od Wrocławia, ale oprócz może 2-3 miejscówek, ciężko mówić o jakimkolwiek komforcie, szczególnie na początku (chociaż dawałem radę). Kanał powodziowy póki co odpada, ze względu na poziom wody. Jutro pojadę zobaczyć jak wygląda Bystrzyca w okolicach Mietkowa. Jak tam się nic nie będzie działo to pewnie na Ślęze w ok. parku klecinskiego. Moglibyście polecić jakieś fajne miejsca na początek? Jak nie tutaj to w wiadomości prywatnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, dEEm napisał:

Mam pytanko o jakieś fajne miejscówki. ...

 

Jak do brodzenia to Kanał przeciwpowodziowy - płytka woda, wygodnie się rzuca ale ryby płochliwe, Ślęża - fajna to ona była - teraz już mocno zarośnięta próbuj ale będzie już cieżko. Widawa/Bystrzyca trudne na początek bo krzaki,drzewa ale ryby jeszcze tam pływają itp. Odra poniżej wrocka - są płytkie miejsca ale dla mnie temat dopiero na początkowym temacie muchowego rozpoznania. Powoli rozpoczynam rozpoznanie pstrągowych rzeczek naszych.

Na mnie 40taki jakby ostatnio częściej łaskawym okiem spoglądają.

kleń42.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale powodziowym to wiem bo normalnie tam brodze ze spinningiem.  Było płytko i fajnie dopóki nie kupiłem muchówki 😁 Przez 3 miesiące była woda maks do kolan pod mostem Chrobrego, po kupnie puścili wodę i brodzenie odpada. Pewnie tak będzie dopóki nie sprzedam wędki 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, oldBolo napisał:

od kiedy tam wysoka woda idzie? (mało wody w rzece to długo to pewnie nie potrwa a fajnie by było trafić jak już będzie obniżana)

 

to już będzie z 5 dni. Tak było w niedzielę.

received_290100702124638.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze co do Ślęzy - z muchą lepiej ci będzie teraz próbować w dolnym odcinku pomiędzy Lotniczą a Żernicką - tam jest głębiej i wolniej zarasta.

Uwaga - ryby ze Ślęzy są strasznie zatrute i nie wolno ich zabierać do konsumpcji - ostatnio WFOŚ na moje zawiadomienie prowadzi dwa śledztwa co do nielegalnego zrzutu ścieków.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dEEm napisał:

Mam pytanko o jakieś fajne miejscówki. Szczególnie do brodzenia. Do tej pory ćwiczyłem na Widawie na północ od Wrocławia, ale oprócz może 2-3 miejscówek, ciężko mówić o jakimkolwiek komforcie, szczególnie na początku (chociaż dawałem radę). Kanał powodziowy póki co odpada, ze względu na poziom wody. Jutro pojadę zobaczyć jak wygląda Bystrzyca w okolicach Mietkowa. Jak tam się nic nie będzie działo to pewnie na Ślęze w ok. parku klecinskiego. Moglibyście polecić jakieś fajne miejsca na początek? Jak nie tutaj to w wiadomości prywatnej?

 

Czas zostawić nizinne ścieki .

Czas na bardziej górska przygodę .

Kwisa, Kaczawa, Bóbr, Nysa Kłodzka, Biała Lądecka, wszystko masz w porozumieniu 0 . Jeszcze tam kilka ryb pływa .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z muchówką w ręce od 10 do 21. Większa część dnia poświęcona na poznawanie Bystrzycy w okolicach Mietkowa. Piękna rzeka, tylko, że jakoś tych pstrągów i lipieni nie było widać. Trafił się tylko jeden malutki klenik i ukleja. Potem podjechałem jeszcze na kanał powodziowy, ale cały czas puszczają wodę, więc wysoko i brudno. 

@Booryss może podzieliłbyś się na priv informacjami o jakichś fajnych miejscówkach do brodzenia na Bobrze? Od zawsze mnie ta rzeka kusiła. I wiesz może, gdzie mogę odebrać pozwolenie, żeby tam łowić? 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oldBolo napisał:

wczoraj odwiedzałem (przejazdem) m.in. Bóbr w okolicy Lądka Zdroju  - fajna rzeczka - miejsce jedno dobre do brodzenia było (inne za głębokie) ale woda podniesiona dużo śmieci niosła i na zero.

Bóbr, w okolicach Lądka? 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Długi weekend za nami 😎

Zebraliśmy bandę pięciu szaleńców i czwartek, piątek i sobotę polowaliśmy na kropkowanych kolegów.

Wyjazd bardzo udany .

Mimo nie dokonać sprzyjającej pogody udało się wyjąć sporo fajnych ryb.

Filmidło z wyjazdu 

 

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.