Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, proponuje zrobić zawody, na stawie przy ulKrólewieckiej. 

A na poważnie: Dlatego, że zawody wyższej rangi odbywają się na na wodach z rybami prądolubnymi i na takich powinna odbywać się rywalizacja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Muszkarstwo mocno, tu szukałem odpowiedniego słowa i najbardziej pasuje mi, przepoczwarza się:) Najbardziej mogą być zawiedzeni reprezentujący elitarną grupę, chyba;), dolnej nimfy. A może spójrzmy na to tak, że dobry muszkarz powinien poradzić sobie w każdych warunkach i na każdej wodzie?;)

https://youtu.be/G_MPpj--rmQ

https://www.facebook.com/uafhpage/videos/582460525820985/?t=33

👊:)

 

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 12:41, jaceen napisał:

Muszkarstwo mocno, tu szukałem odpowiedniego słowa i najbardziej pasuje mi, przepoczwarza się:) Najbardziej mogą być zawiedzeni reprezentujący elitarną grupę, chyba;), dolnej nimfy. A może spójrzmy na to tak, że dobry muszkarz powinien poradzić sobie w każdych warunkach i na każdej wodzie?;)

https://youtu.be/G_MPpj--rmQ

https://www.facebook.com/uafhpage/videos/582460525820985/?t=33

👊:)

 

 

 

Jacku tu raczej nie rozchodzi się metodę jaką będziesz poławiał , sucha, mokra streamer, czy tam krótka (żyłka) którą też można orać kanał powodziowy . 

Dlaczego znów powodziowy a nie Bystrzyca czy Widawa a nawet Strzegomka która jest wodą Wrocławską ?

Przypomnę że zawody nie są pretekstem aby spotkać się nad wodą 😜.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Booryss napisał:

Dlaczego znów powodziowy a nie Bystrzyca czy Widawa a nawet Strzegomka która jest wodą Wrocławską ?

Może to z przyzwyczajenia te muchowe na powodziowym? Spinningowe mistrzostwa, o ile dobrze pamiętam, odbywają się od lat praktycznie na tych samych wodach. To czemu muchowe mają sprawiać niespodziankę?   Jednak nie o spinningu tu mowa. Na tym etapie rywalizacji, będę upierał się przy swoim,  jest możliwość połączyć współzawodnictwo ze spotkaniem;), chyba że wynik przede wszystkim. To przepraszam, że się odezwałem;)😎

W dniu 8.02.2021 o 11:59, bacyk napisał:

Oczywiście, proponuje zrobić zawody, na stawie przy ulKrólewieckiej. 

A na poważnie: Dlatego, że zawody wyższej rangi odbywają się na na wodach z rybami prądolubnymi i na takich powinna odbywać się rywalizacja. 

Jeżeli mowa o randze zawodów na etapie okręgowym, to gdyby nie pewna grupa świeżej krwi 🩸muszkarskiej (a może już to stara krew, skrzepła?:), to moje widzenie jest takie, że ta ranga byłaby raczej marginalna, błaha. Co do organizacji zawodów na stawie przy Królewieckiej, czy też podobnym (np. słynny zbiornik w Sulistrowiczkach:))) to nie skreślałbym tego pomysłu i nie widzę nic niepoważnego. To od wędkarzy zależy, czy podchodzą do tego poważnie, czy lekceważąco🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceen słabe porównanie wstawiasz filmik z akwarium z tęczkami ?

Gdzie okręg Wrocław ma taką wodę ?

Sulisttowiczki to się latami nie podniosą po odłowach PZW z zeszłego roku 😳 .

W sumie o co to bicie piany ?

Zawody gdzie będą tam będą .

Czerwiec dla kanału powodziowego będzie klęska zimę w tym roku mamy dość konkretną, wiosną jeszcze popada i na muchę na kanale nie połowisz   Będą zawody głównie towarzyskie ( kto więcej wypije i giętej z ognia wciągnie )

W sumie też dobry trening bo jeśli ktoś myśli po tych zawodach wystartować w Mistrzostwach Polski i ma zamiar się integrować to zdrowa wyćwiczona wątroba się przyda !😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie to mi ten termin i miejsce pasuje. Może uda się przyjść i pokłonić mistrzom :)

Ta woda jest fajna na takie zawody. Dużo dość wody i dużo łąki dookoła, łatwy dojazd, dobra widoczność dla sędziów, komforcik - może nawet publika dopisać jak słoneczko przyświeci. Jak bym był w PZW to bym próbował dogadać się z RZGW aby warunki wodne tam dogodne panowały przed i podczas zawodów. 

Połamania chłopaki - dajcie znać kiedy warunki wodne tam będą (na wiosnę) dogodne aby można było podjechać na trening

(kompletnie mi tam nie po drodze a nie ma żadnej miarki na necie z której można odczytać stan wody na kanale przez co parę razy jechałem przez całe miasto bez sensu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, oldBolo napisał:

Ta woda jest fajna na takie zawody. Dużo dość wody i dużo łąki dookoła, łatwy dojazd, dobra widoczność dla sędziów, komforcik - może nawet publika dopisać jak słoneczko przyświeci.

Publika na rybach jest akurat potrzebna jak umarłemu kadzidło. Nieważne zawody, czy nie zawody.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie w blasku fleszy nie dla mnie, dlatego zeszloroczny pomysł był zdecydowanie lepszy. 

Jak masz ochotę to popularyzuj na powodziowym muchowanie, może załapiesz się na okładkę "Sztuki łowienia" i wtedy będzie kapitalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oldBolo napisał:

Współczesny świat, flesze, fotki, owacje i popularyzacja muchowania, motywacja do zwycięstwa - publika bardzo przydatna

Lepszym miejscem na medialny ekshibicjonizm jest jakiś talent szoł. Proponuję zatem wystąpić w celu zaspokojenia ww. ciągot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😂😂😂😂

Czy ta cała rozmowa zmierza aby napewno we właściwym kierunku ?

Coraz lepsze propozycje i sugestie odnośnie miejsc i formy. 

Do czerwca jeszcze sporo czasu jeśli uda się zrealizować wszystkie pomysły to będzie coś wyjątkowo odjechanego 

Ja proponuję na czas zawodów Łososiem zarybić w końcu użyję kija DH . Jak mają być kibice flesze to będzie coś .😂😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja to zamierzałem iść z kajecikiem zbierać autografy od mistrzów a tu widzę główni kandydaci do zwycięstwa chyba się wykruszają ;-)  bo im miejscówka nie leży. Strasznie żałuję.

Chyba wezmę dzieci, może uda się złowić po uklejce i zajmiemy całe podium.  No,  może jedno miejsce oddamy dla Jaceena ale tylko wtedy jeżeli zawody będą w nocy i złowi sandacza na mokrą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, oldBolo napisał:

:)

Ja to zamierzałem iść z kajecikiem zbierać autografy od mistrzów a tu widzę główni kandydaci do zwycięstwa chyba się wykruszają ;-)  bo im miejscówka nie leży. Strasznie żałuję.

Chyba wezmę dzieci, może uda się złowić po uklejce i zajmiemy całe podium.  No,  może jedno miejsce oddamy dla Jaceena ale tylko wtedy jeżeli zawody będą w nocy i złowi sandacza na mokrą :)

Masz rację to tylko dla dzieci !

Trzymajmy jakiś poziom!

Miejsce na podium z Ukleją to jakaś patologia co najmniej !

Kanał jest pełen konkretnych ryb.  Jak to na kanale raz biorą raz nie , dużo zależy od wody jaka idzie , czy na muchę połowisz czy nie .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem zapowiedź zmian statutowych, to związek będzie dążył do wspierania zawodów „szuwarkowych”:roll: a zawody kwalifikowane miałyby być  pod opieką klubów i sekcji.  Widocznie wędkarze żalili się, że duża część ich składek idzie na wąską grupę związaną ze sportem. Jeżeli do tego dojdzie, to kolejne muchowe zawody mogą odbyć się na upragnionej wodzie z rybami prądolubnymi, z banerami, cateringiem, stojakami ze sprzętem od sponsorów, tv i przemowami wójta, burmistrza, a może nawet prezydenta?😎 Ktoś jednak będzie musiał za to zapłacić. W ślad za tym będzie reklama a to równa się szum medialny📢 📺 📽️ Nic za darmo. A może wędkarze będą zmuszeni sami siebie finansować?💲 Wtedy o frekwencję we wrocławskim okręgu jestem spokojnyB) I kto wie, czy czasami będę prorokiem i zawody na wzór spinningowego „Trout area” staną się normą.

Muszkarzem nie odważę się nazwać i tak się zastanawiam, kto tu zamierzał  pianę bić? Wstawiłem  informację z okręgu o terminie zawodów. Tylko tyle. Luzik pany. Idzie ocieplenie☀️

:)

👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, odnoszę wrażenie, że aura spowodowała u Ciebie przesilenie zimowe. 

Podałeś termin i miejsce zawodów naszego okręgu i świetnie. Skomentowałem, że kolejny rok z rzędu jest to słabo związane z charakterem tej dyscypliny wędkarskiej, która pokochałem bezapelacyjnie i do samego końca. Zrobiła się gównoburza, z niczego. Jednakże termin zawodów okręgowych dał mi dużo do myślenia. Zawody Mistrzostw Polski odbywają się 25 czerwca, a okręgowe 12 czerwca. Z doświadczenia juz wiem, ze zgłoszenia do MP należy dokonać zdecydowanie szybciej. (Indywidualne lub druzynowo). Wkur...a mnie to, ze okręg ma w nosie dyscyplinę muchową, a że musi odbębnić, to kijem ze świnią w rolce chce się wykpić. To że PZW organizuje zawody, to bylo, jest i będzie. Można oczywiście się szarpać, że kasa na nie idzie ale to niczego nie zmienia. Ja naprawdę bardzo bym chcial, żeby muszkarzy we Wrocławiu bylo coraz więcej, bo uważam, że nie ma nic bardziej "wędkarskiego" niż połów na muchę :)

Fajnie byłoby zobaczyć na zawodach 30 osób, które wierzę, że stworzyłyby świetny klimat,zdrową koleżeńską atmosferę i doskonałą okazję na wymianę doświadczen. 

Wiem, też że kiedyś tak bylo, wystarczy poprzeglądać biuletyny ze strony PZW przed 2014r. Musi się tylko kur...a chcieć. 

Oczywiście Jacku, ze wolałbym zawody na wodzie Pstraga i Lipienia, bo takie wody są mojej pasji bliższe. Oczywiście, że zawody mogłyby się na takich odbyć, a kwestie logistyczne są spokojnie do rozwiązania (nawet własnym sumptem). 

Chodzi o to, że nasz okręg ma w du...ie i chce jak najszybciej i najłatwiej spełnić wymogi statutowe i zamknąć temat. A jeśli tak się dzieje, to szansa, że pojawią się nowi, młodzi zapaleńcy najwspanialszej metody wędkarskiej spada wraz z jej atrakcyjnością, o którą Pzw Wrocław nie zadba. Pozdrowienia ✌👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bacyk napisał:

Mistrzostw Polski odbywają się 25 czerwca, a okręgowe 12 czerwca. Z doświadczenia juz wiem, ze zgłoszenia do MP należy dokonać zdecydowanie szybciej. (Indywidualne lub druzynowo).

To wynik sportowy z okręgu wrocławskiego nie ma w takim razie znaczenia? Wydawało się mi, że eliminacje powinny odbywać się według jakiegoś klucza np., zawody w kole, sekcji / zawody okręgowe / MP / MŚ.

1 godzinę temu, bacyk napisał:

Chodzi o to, że nasz okręg ma w du...ie i chce jak najszybciej i najłatwiej spełnić wymogi statutowe i zamknąć temat.

To by wyjaśniało sprawę. Wygląda, że nie ma zainteresowania tą dyscypliną we władzach okręgu.  Stąd moje trochę żartobliwe, ale i trochę poważne zwrócenie uwagi na łowienie w "wannie". Dyscyplina muchowa w obecnych czasach "rozjechała się" i nie stoi tylko pstrągiem w bystrzach. Zawody na zamkniętym zbiorniku? A czemu nie?  Patrząc na zapowiedzi organizacji zawodów olimpijskich z dyscyplinami bardziej widowiskowymi typu breakdance,  deskorolki, surfing, parkour, cliff diwing, BMX Flatland, aerobik czy wioślarstwo morskie, to może czas na zmiany w organizacji zawodów PZW? Czy konserwatystom to się spodoba?:)

👊

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,  czytam tę " dyskusje" i wychodzi na to że  zabrakło dyskusji przy napojach rozweselających  🍻🍺🎬🎥  idzie odwilż , to może jakieś spotkanie nad wodą ? 🤔 co prawda szamani od hydrologi już zapowiadają fale kulminacyjną we Wrocławiu . Ps. jutro mam robotę w Suwałkach , zobaczymy ten biegun zimna 😜 pozdrawiam Wasyl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Godzinę temu, Mat89 napisał:

Czy ktoś może otworzył sezon ze streamerkiem po odwilży i chciałby podzielić się wrażeniami? ;)

Niestety byliśmy już po zmianie pogody w weekend i na znanych nam wodach lipa. ✌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 17:14, Mat89 napisał:

Czy ktoś może otworzył sezon ze streamerkiem po odwilży i chciałby podzielić się wrażeniami? ;)

Próbowałem, ale jeszcze zimna (pośniegowa) woda - teraz pewno już szybko się będzie poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.