Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dzisiaj na rybach? - czerwiec 2015


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Złapałem dziś pierwszy raz w tym roku muchówke w dłoń. Musiałem sobie przypomnieć dlatego tak mnie wkurza ta metoda, już wiem ... zaczepy, wiązanie, plątanie, to nie dla mnie ;) Zaliczyłem kilka typowo muchowych ryb także z czystym sumieniem moge odłożyć muchówke na następny rok ;)

normal_lipien3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano ryba nie chciała współpracować, lecz po 18 i tak wróciłem na miejsce i po cieplejszym dniu niż zimnym poranku zameldowały się dwa karasie w tym, że jeden japoniec 34cm, a drugi złocisty 32cm. oraz jeden lin 45cm. Dodam jedynie zdjęcie dwóch największych ryb.(proszę nie pisać mi, że lin jakiś sztywny czy dziwny ma kolor, bo owszem z nieznanych mi przyczyn padł w siatce, a że siatkę na ryby mam dużą, więc nie zauważyłem, że coś się z nim złego dzieje-jedyny powód widzę w tym, że głęboko połknął i miałem problem z jego wyczepieniem).

normal_WP_20150610_004.jpg

normal_WP_20150610_006.jpg

Dzisiaj dla odmiany z samego rana wyskoczyłem za leszczem/płocią nad rzekę, lecz znów po zimnej nocy nie było widać intensywnego żerowania ryb, ale o dziwo udało się połowić płoci, a największa miała 33cm.

normal_WP_20150611_002.jpg

Na wieczór znów planuję wyskoczyć na jezioro lub nad rzekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie znowu na zero, 4 zestawy posłane na węgorza i nawet brania. Łowiłem na dużą dendrobenę i jeden zestaw na rybkę. Temperatura odpowiednia, woda już nagrzana, gładka tafla, chodząca po powierzchni ukleja a węgorza brak :shock: W ogóle od kiedy ryba poszła na tarło to nic ładnego nie mogę złowić.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy kropas z malutkiej rzeczki, wręcz strumyka. Ryby brały na małe czarne jigi. Straciłem dwie duże ryby, są teraz bardzo ostrożne z powodu niskiej wody i lampy, dlatego brania nie są agresywne i ryby często spadają.

normal_pstrag_dzis_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wczoraj tj. 11.czerwca na maczówkę 62szt. płotek,5szt leszczyków i 1szt. karasia.

j09y82.jpg

Wielkość płotek standardowa 18 do 22cm.,leszczyki małe 23 do27cm.,leszcze chyba są na tarle,karaś 23cm.

Brały tylko na mady białe i barwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nie zbyt udanym porannym wędkowaniu 11-stego, jeszcze tego samego dnia wybrałem się nad jezioro Pierzchalskie z nastawieniem na leszcza, lecz i na jeziorze leszcza nie było widać. W między czasie oczekując na jakiekolwiek branie leszcza, postanowiłem się przy brzegu pobawić się z płoteczkami i małymi wzdręgami i ku mojemu zaskoczeniu wyjąłem swoją rekordową wzdręgę 31,5cm.

normal_WP_20150611_010.jpg

Do końca dnia już nic większego od tej wzdręgi nie udało się złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Panowie, u mnie dziś spining od 4 do 7 na jeziorku, od 7.45 do 10 nad Wartą w centrum miasta, padaka, bez ryb. Nad rzeką przy tak niskim stanie wody oraz z racji tego, że miałem wodery, bardziej byłem skupiony na wyławianiu zerwanych przez innych spiningistów przynęt, trafił się też spławiczek, poniżej prezentuję swoje łowy:

thumb_11419817_961561140556560_1495932323_n.jpg

Nieszczęśliwych właścicieli zgub proszę o kontakt na pm :lol:

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem ostatnio, wpadł jeden leszczyk na spławik, koło 40cm. Jak była fala kulminacyjna na Wiśle, to ojciec złapał leszcze 47cm i 51cm, a ja równolegle dwa 43cm na ds. Woda podnosiła się tak szybko, że wędkarze z sąsiednich, niżej położonych stanowisk, musieli się szybko ewakuować. :D Tata jest wyraźnie zadowolony z zestawu Jaxon silver shadow float + spro passion match.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wreszcie padało cały ranek, i zachmurzone niebo, trzeba chyba odwiedzić wieczorkiem kropeczki

Byłem, kabanów nie było, woda idealna, duża ale czyściutka, jak ją zobaczyłem, myślałem że połowie jak zły, a jednak było średnio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na wodzie PZW. Poranek chłodny, wręcz zimny jak na czerwiec. Brania dopiero od godziny 9. Łowiłem metodą drgającej szczytówki. Zanęta Robinsona na lina i karasia. Jako przynęta miękki pellet 6 mm tuńcyk MVDE. Złowiony lin, karaś i karpik. Na robaki praktycznie bez brania, same nieduże płotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 4.00 - 11.00, poranek bardzo zimny, przemarzłem. Efekty - 6 leszczy 42-55 cm, ok 20 krąpi 25-30 cm, kilka ryb spiętych w tym 3 z hakiem, brań dużo - 2/3 nie zacięte, głównie na wędce z większym haczykiem - prawdopodobnie drobnica.

normal_20150617_113808_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmonelloza znowu się odezwała i kazała mi złapać za pstrągowy kijek. Wybór padł na bardzo malutką i czyściutką rzekę, płynącą w pięknym wąwozie. Pływają tam świetnie ubarwione pstrągi. Zresztą zobaczcie sami ;)

normal__DSC5896.JPG

Najwięcej brań było na daleko wypuszczanego małego woblerka w kolorze pstrąga, dokładnie Instinct Huntera.

Oczywiście ryby dalej .... pływają :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.