Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karta Wędkarskka


shady18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :))

Mam karte Wędkarską wyrobiłem ją sobie pare lat temu opłaciłem składki i te inne tam rzeczy. Miałem przerwe pare dobrych lat i chce znów powędkować na okręgu PZW Katowice :) Moje pytania do was:

Czy jeśli miałem przerwe to musze płacić jakieś dodatkowe koszta czy jak to wygląda?

Jest teraz wrześień to czy jeśli opłacam składke to jest ona ważna do września przyszłego roku??

Czy jeśli chce spinigować to musze opłacać dodatkowe składki ?

I jeszcze małe pyt. Czytałem te wszystkie składki które trzeba opłacić i nic z tego nierozumiem, co trzeba opłacić żeby łapać na wodach PZW. i ile :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

shady18, Opłaciłeś składki pare lat temu? Chodzi mi o to czy w tedy płaciłeś wpisowe w kole w którym się zapisywałeś i czy w tym roku masz zamiar opłacać składki w tym samym kole. Jeśli masz zamiar zmieniać koło będziesz prawdopodobnie musiał zapłacić wpisowe w nowym kole.

Co do samych składek nawet jeśli opłacisz składki z początku grudnia to masz je jedynie do końca roku

( tj. niecały miesiąc ) natomiast żeby spiningować nie trzeba nic dopłacać.

Niestety niema czegoś takiego jak jedna składka na wszystkie wody PZW w kraju, jeśli opłacisz w okręgu Katowice to możesz jedynie wędkować na wodach które masz wypisane w zezwoleniu.

Myślę że chyba wszystko napisałem w miarę jasno, jak coś to pytaj dalej może będę w stanie pomóc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shady18, Wydaje mi się że wszędzie jest tak samo tzn jeżeli płaciłeś raz wpisowe to więcej go nie zapłacisz nawet jeśli miałeś kilku letnią przerwę, wystarczy opłacić samą składkę pełną lub nie pełną.

Jeśli chodzi o to czy się opłaca czy nie opłaca to zależy, bo jeśli np studiujesz i masz zamiar wykupić składkę nie pełną to przypuszczalnie będą to nie wielkie pieniądze. Wszystko zależy jak często masz zamiar wędkować, chociaż skoro miałeś kilka lat przerwy to proponowałbym ci wybrać się tego roku kilka razy gdzieś na łowiska prywatne żeby sobie przypomnieć o co w tym chodzi a składkę opłacać zaraz na początku nowego roku.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elast93, nie do końca tak jest. Jeśli nie opłacisz karty w terminie do końca kwietnia danego roku to i tak musisz wpisowe zapłacić, tak więc jeśli kolega kilka lat nie opłacał składek to i tak wpisowe będzie musiał zapłacić - przynajmniej tak jest w Krakowskim okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

witam.nie chce zasmiecac a mam wale pytanie co do karty wedkarskiej.a mianowicie,chodzi o karte dla 13latka.chcialbym jadac na ryby lowic na dwie swoje wedki i syn na swoje dwie.wiem ze moze lapac ze mna,ale moglibysmy tylko na dwie.jak moglbym temu zaradzic??sprzedawca kart-pozwolen w sklepie nie byl w stanie opd na moje pytanie,a podobno do wieku 14 lat karty nie bedzie mogl wyrobic.prosze o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Podepne sie pod temat. Jestem nowy i tak na prawde ciezko mi powiedziec czy bede chcial lowic ryby, czy pojde dwa, trzy razy i mi sie znudzi. Czy wyrobienie samej karty wedkarskiej bez oplacania skladek ma w ogole sens? Nie zamierzam ryb zabijac, chce je wypuszczac. Czy zeby w ogole sprobowac czy mi to pasuje, musze od razu placic te wszystkie skladki roczne? Co jesli bede mial kontrole i bede mial tylko karte wedkarska bez oplaconej skladki, czy kara jest taka sama, tj. 200 zl?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt egzaminu na kartę wędkarską to ok. 30zł + 10zł w starostwie za wydanie karty :) to chyba lepsze jak mandat? Mając kartę wędkarską nie musisz wykupować żadnych składek rocznych - po prostu jako niezrzeszony kupujesz zezwolenie jednodniowe na interesujący Cię akwen , w sklepie wędkarskim lub CPN. Takie zezwolenie to koszt 15-20zł więc chyba też lepiej jak mandat? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie moge edytowac a pojawila sie niescislosc. Na stronie PZW jest informacja o skladce czlonkowskiej 75 zl. To jak z tym wkoncu jest, jest obowiazkowa czy nie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.