Skocz do zawartości
tokarex pontony

która łodka jest dla wędkarza najlepsza


sina2

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

już kilka tych łódek obejrzałem i widzę że połączenie dna z burtą , stępka i zrębnice, są wykonane z profili aluminiowych

tylko pawęż wspawana jest blacha-blacha, sens to ma już nad tym myślałem, dużo łatwiej zachować równą linie jak się blachę spawa do profilu to i jakieś drobne odkształcenia daje się ukryć, a i wygląda to dużo lepiej mimo że nie szlifują spawów to nie razi to oczu zbytnio, chociaż mi to osobiście przeszkadza i jakoiś sobie nie wyobrażam abym to tak zostawił, sprawdzałem już jeżeli spawa się obustronnie to nie widzę powodu aby to takie zostawić i daje się zjechać na zero że nie widać łączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawać lepiej od środka a od zewnątrz szlifować na mały promień r3 np i ewentualne pęknięcia napawać lub zakleić szpachlówką epoxy. Tak się wykonuje łódki z alu wyścigowe często. Zapewnia to wytrzymałość spoiny i dobrą hydrodynamikę kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam koledzy, że solidnie zasuwacie przy swoich łódeczkach i nie za bardzo macie czas na dyskusję.

W wolnej chwili wrzućcie jakieś zdjęcia i informację.

 

Ja jestem dalej na etapie przygotowań, no i myślę o długości łódki, bo szerokość to wymusza materiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę @sina2, że swoje rysunki robisz w komputerze,

ja robię swoje szkice ręcznie na papierze.

Może podrzuciłbyś mi jakiś prosty program do projektowania łódek,

no i najlepiej w polskiej wersji.

 

A to rysunek mojej łódki, długość jeszcze nieustalona,

ale myślę, że trochę więcej jak 3 m.

boat_02P.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freeship, darmowy jest i do którejś tam wersji jest spolszczenie, z tego co wiem można w nim też rozwijać powierzchnie 

ja tylko robię zarys kadłuba bo b.szybko to idzie i później już sobie obrabiam w solidzie

jak nie znajdziesz to później na serwer gdzieś wrzucę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program 3d typu solid daje nieograniczone możliwości projektowe. Z obliczeniami hydrodynamicznymi włącznie.

Mój katamaran nabiera powoli kształtu finalnego i kolorów, jestem jak na razie zadowolony z efektów. Przy kilku udogodnieniach, które już mam w głowie typu grill uchwyty i pudełka oraz zadaszenie, wyprawy wędkarskie staną się przyjemnością :)

kat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.