Skocz do zawartości
tokarex pontony

2 zestawy dla ojca i syna - potrzebna pomoc


marcin_75

Rekomendowane odpowiedzi

No to witam wszystkich i do sedna.

Chcemy z synem (10 lat) zacząć przygodę z wędkowaniem. Jak zwykle na początku jest problem z doborem sprzętu. Planuję zakupić 2 zestawy. Pierwszy dla mnie i najprawdopodobniej feeder (myślę, że na początek metoda dość fajna), drugi dla syna (również ja będę korzystał wiadomo) i nie wiem jaki - pewnie coś na spławik (będziemy mieli przegląd metod).

Łowić będę najczęściej na Jeziorze Wieleńskim i Osłonińskim, oraz czasami na Odrze.

Proszę o propozycje zestawów wędka + kołowrotek. Kwota jaką chcę wydać? Ciężka sprawa - nie chcę na początek wydawać majątku, a z drugiej strony chcę mieć fajny i nieprzeszkadzający sprzęt. Jeżeli uda się coś dobrać za 700zl fajnie, jeżeli konieczna będzie jakaś dopłata, to parę złotych też się znajdzie (chodzi o najlepszy stosunek cena/jakość).

Mam możliwość sprowadzenia również sprzętu z USA (rodzinka) , więc jeżeli coś wiecie o tamtym sprzęcie to weźcie to pod uwagę.

Poczytałem trochę o Mikado da vinci i może coś w ten deseń (jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o sprzęt)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

marcin_75, Trudno jest coś doradzać osobie, która chce dopiero zacząć wędkować, zwłaszcza, że istnieje możliwość, że nie spodoba się Wam ten sport, i sprzęt pójdzie do kąta. Na początek proponowałbym coś z niższej półki cenowej tzw, sprzęt bazarowy, który kosztuje przysłowiowe grosze, i nie będzie go żal, jeśli się go uszkodzi. Najlepiej by było pogadać przy piwku z jakimś kolegą wędkarzem i umówić się na zakupy. Nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat stawisz na feeder, skoro każdy (chyba) zaczynał od spławika. Kup synowi jakiś bacik za 40-50 zł i będzie miał frajdę z łowienia drobnicy, natomiast dla Ciebie proponowałbym udać się do dobrego czyt. uczciwego sklepu wędkarskiego, w którym sprzedawca na pewno Ci doradzi i pomoże skompletować sprzęt. Jak już będziesz nad wodą pogadaj z wędkarzami podpatrz czym łowią, i jaką metodą i wtedy w kolejnych latach będziesz mógł robić większe zakupy już jako doświadczony wędkarz, a uwierz mi, że po kilku sezonach nie będziesz miał gdzie trzymać sprzętu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja trochę wędkowałem za młodego i wiem, że nie zrezygnuję. Postaram się wciągnąć syna i dlatego chciałbym mieć dwa zestawy - feeder o którym czytałem, że jest bardzo fajny na początek i właśnie spławik gdyby syn nie załapał bakcyla. Nie chcę brać bazarowego bo szybkp mogę się spiąć, walnąć do kosza i tak kupić coś lepszego. Jeżeli dla syna lepszy byłby bacik to w takim razie 2 wyżej wyminione zestawy + jaki bacik dla chłopaka (raczej lekki bo szczuplutki bardzo:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bacik 5m. Podaj proszę jakąś firmę lub model.

Mało istotna, wszystkie mają podobne właściwości. Za 30-40 zł kupisz bat z włókna szklanego. Spokojnie wystarczy choć jest dość ciężki. Za 100-150 zł kupisz bat z włókna węglowego, który będzie dużo wygodniejszy dla dzieciaka.

Dla Ciebie faktyczne feeder to dość uniwersalny wybór. Proponuję wędkę 3,6 metra i ciężar wyrzutu około 100-120 gramów. Dasz radę łowić i na stojącej wodzie i na niezbyt silnym nurcie rzeki. Dobre i niedrogie feedery oferuje np. Mikado i Robinson.

W 700 zł spokojnie kupisz te dwie wędki wystarczającej klasy, kołowrotek do feedera, podpórki i podbierak. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacik dla mldefo to nawet 4m wystarczy lepiej bedzie mu nim lowic w polizu krzaków wystarczy najtańszy jaxon czy mistral mój mody średnio jest za wypadami na ryby chyba że w gre wchodzi bacik i spore ilości drobnicy no i najlepsze na zararzenie mlodego nocne biwaki latem ognisgo namioty te sprawy mój 8 latni urwis jadac na nocke wędki nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki sprzęt będzie ok?

Bat:

VDE-ROBINSON HMC DYNAMIC POLE SX 500 lub

ROBINSON VDE-R TEAM ALBORELLA MX 5m lub

KONGER MEDALIST GTX POLE 5m

Feeder:

GOLDEN BAY FEEDER 360/140 MIKADO lub

ROBINSON TRITIUM FEEDER 360 50-150g

Jeżeli warto dołożyć do jakigoś lepszego modelu to dołożę.

Jaki kołowrotek dobrać? Marka, model? Na sprzęt mam 700 i chcę je dobrze wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie mam wybrane:

1. Mikado ultraviolet 360/90g lub 120g + Okuma Travertine TRB 45

2. VDE-R Team HMC Dynamic Pole MX 5m Robinson

Ostatnia sprawa:

Po wczorajszej pogawędce z teściem na wiosnę kupujemy łódkę 3,80. Czy w/w sprzęt będzie na tyle uniwersalny, aby połowić z łódki? Zapomniałem też dodać, że na jeziorze są kładki i czy nie będzie problemu z feederem (czasami pewnie będzie problem z ustawieniem równolegle do wody i kąta 90 stopni z żyłką, chyba że do góry)?

Proszę o opinie czy to zagra ze sobą.

P.S. A może dozbierać trochę i dokupić trzeci zestaw typowo na łódkę (tylko jaki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ustawienia wędki możesz ja ustawić nawet w pion i ryba i tak będzie brać. łowie na jeziorze i czasami miejsce zmusza mnie własnie do ustawienia wędki w pion i nie zauważyłem różnic w braniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.