Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

wiem, jak wspomniałem łowiska Irlandii Południowej są opisane a ja szukam Północnej Irlandii Antrim Derry... chyba, że już naprawdę nie potrafię odszukać...na tej mapce są aktywne wszystkie linki dotyczące południa a północy tylko te, które są powiedzmy wspólne... szukam szukam i nadal cisza :) niestety nie mam jeszcze rozeznania dotyczącego nazw miejscowości czy łowisk :) i pomoc kolegów byłaby bardzo bardzo potrzebna a jak na razie dowiaduje się, że nie umiem szukać, czytać itp...a to chyba nie o to chodzi. Szukam informacji o łowiskach w Irlandii Północnej, jeśli któryś z kolegów chce pomóc będę bardzo wdzięczny. A jeżeli pomoc ma się ograniczyć do stwierdzenia, że nie chce mi się, nie czytam itp to po prostu zostaw to kolego dla siebie. Dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arthrawn76, to chyba dwie najlepsze stronki o wedkowaniu w NIhttp://www.geographia.com/northern-ireland/ukifish1.

htmhttp://www.seafishingni.co.uk/

Ale "miejscowek" musisz Sam poszukac :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej mapce są aktywne wszystkie linki dotyczące południa a północy tylko te, które są powiedzmy wspólne...

A to dlatego, że Irlandia północna, to inne państewo. Szukaj na stronach UK.

chyba, że już naprawdę nie potrafię odszukać...

Chyba tak, :wink: to wyskakuje jako pierwsze po wpisaniu w google "antrim fishing"

http://www.touristnetuk.com/NI/ANTRIM/activities/fishing/index.asp

a to po "northern ireland fishing"

http://www.geographia.com/northern-ireland/ukifish1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego, że Irlandia północna, to inne państewo. Szukaj na stronach UK.

tak na marginesie Ja to wiem, zadałem pytanie dotyczące Irlandii Północnej...nie południowej...takie wieczorne sprostowanie...

i dwudniowe spotkanie z pstrągami :) mam za sobą wczoraj 4 w tym jeden bardzo bardzo przyzwoity a dziś 2 :) przy następnej okazji umieszczę fotki :)

i nadal będę wdzięczny za informacje na temat połowów w morzu - brzeg...na kuter dopiero w kwietniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko : czesto na zachodnim wybrzezu(glownie klify),mozna spotkac niewielkie betonowe "szopki". Wielkoscia nie roznia sie od autobusowej wiaty. Maja "okna" oraz wejscie do wnetrza ,ale ani sladu "stolarki" czy tez jakichkolwiek "mebli".

Wiecie moze CO TO i do czego sluzy(sluzylo) !???

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam

A co tam na barrow? Mnie sie udało wreszcie powędkować na tej rzece. Oto efekt

http://img293.imageshack.us/my.php?image=szczupak3.jpg

Pojechałem w ciemno. Miałem tylko niepewne info ze licencje moge kupic u kontrolera juz nad wodą. No i przyfarciło się. 30e i karteczka jest.

Z tego co ciekawego z niej wyczytałem. - zakaz łowienia na białe robaki, 4 sztuki pstrąga można zabic. Nic na temat leszcza okonia czy szczupaka.

80% czasu próbowałem złowić pstrąga lub okonia na małe woblerki - mini okoń , mini pstrąg, żuczek, jakis robal - i nic. Po raz pierwszy byłem na pstrągowej rzece i przyznam sie ze nie wiem jak sie za te ryby zabrać. Podpowiecie mi cos?

http://img514.imageshack.us/my.php?image=szczupak4.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowiłem w irl. pstrągi na obrotówki nr 1 meppsa blak fury jak i złoto w czerwone kropki ,nie wiem dlaczego nie chciały naszych Polskich woblerków,najczęściej sprawdzało sie prowadzenie wachlarzem w poprzek rzeki,na rzekach szukaj bystrzy chociaż pstrągi są również w wodzie wolniej płynącej to jednak najwięcej brań jest właśnie tam, pora dnia nigdy nie miała znaczenia zawsze brały ..bo były ..znaczy nadal są bo 95 procent wypuszczałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie udało wreszcie powędkować na tej rzece.

A na jaki odcinek wykupiłes licencje :?: .

Pytam ,poniewaz nie pasuje mi cena( ja placilem 25 E), w dodatku info jest "ciut" inne a mianowicie: kazdy pstrag ponizej 11 cali musi wrocic do wody

: wolno lowic tylko na jedna wedke

:wolno zabrac 4 szt pstraga ,ktory spelnia wymiar( vide pkt 1.)

:nie wolno stosowac bialych robakow,ale jedynie przy polowie pstraga

:zabrania sie polowu na zywa rybke

Sa jeszcze punkty dotyczace samej licencji,respektowania praw wlasnosci gruntow itp.

Rowniez jest pelen plan zawodow ,ktore odbeda sie w tym roku a podzielone sa na trzy dyscypliny: polow szczupaka, splawik i pstrag(mucha).

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja jest z klubu Belin a ich woda to odcinek na południe od Monasterewin.

http://img440.imageshack.us/my.php?image=licencja.jpg

Widać ze za te 5 euro nadpłaty dostałem prawo do zaszlachtowania mniejszego pstrąga :D

Muszę popróbować na te małe wirówki. A właśnie - przy połowie pstrąga używacie stalek? Sporo szczupaka ponoć z tej rzece a nie wiem czy taka stalka nie odstrasza pstrąga. Moze poszukać w sklepie jakichś super cienkich "stalek" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja jest z klubu Belin a ich woda to odcinek na południe od Monasterewin.

he,he moja jest z klubu w Monasterevin i "graniczy" z Toim rejonem polowow :wink: .

Wiem,że klub "na poludnie od Monasterevin" wrecz "zasypal" rzeke pstragiem a na dodatek wlasnie w tym rejonie uchodza do Barrow trzy BARDZO pstragowe rzeczki :!:

Jesli juz lowiles w Barrow to wiesz ,ze rzeka jest dostepna do wedkowania wlasnie teraz a w okresie letnim "zarasta". Ponowny czas dostepnosci rozpocznie sie pozna Jesienia. A co do szczupakow,to zdecydowanie dominuje w rzece. Wszelkie zaglebienia sa przez niego wlasnie opanowane, podobnie ujscia rzeczek. Znacznie czesciej bedziesz sie z "nim" wlasnie spotykal niz z pstragiem :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal nie wiem czy do obrotówki nr 1 zakładać tam stalke czy nie.

Moim zdaniem....nie zakladaj. Raczej oblawiaj te miejscowki,ktore daja szanse na "kropka"( kamienne rafy,progi ,bystrzyny).

Nie do konca wiem skad jestes ,ale jesli chcesz "uganiac" sie za pstragiem to wybierz sie nad rzeczke ,ktora uchodzi do Barrow w polowie drogi miedzy Monasterevin a Athy.

Najatrakcyjniejszy jest odcinek "pod prad" od drogi M-A. Rzeczka nie jest we wladaniu zadnego klubu,wiec nie ma problemu z licencja. Na pierwszy rzut oka mozesz byc rozczarowany, ale wlasciciel sklepu wedkarskiego w M. ,zapewnial mnie iz jest to najlepszy pstragowy ciurek w srodkowej IRE !!!

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wróciłem. Zmeczony.

Pojawilem sie nad woda o 11stej.

http://img523.imageshack.us/my.php?image=widoczek1.jpg

http://img230.imageshack.us/my.php?image=widoczek2.jpg

Pierwsze 2 godziny nic. Gdy juz tracilem nadzieje 2 metry od mojej przynety wyskoczyla nad wode spora troć. Wykonalem w to miejsce 3 rzuty i nic. hmm moze poszla wyzej. Rzucilem pod prąd. Szarpniecie uff jest! Poszarpalo - puscilo. Cholera! kolejny rzut. Uderzenie - jest! Po chwili na brzegu ląduje szczupaczek. Cholera miala byc troć!

http://img264.imageshack.us/my.php?image=pistolet1.jpg

Siedziałem na tym odcinku - 500m - jeszcze 6 godzin!

http://img164.imageshack.us/my.php?image=sztuka.jpg

Z kazdym braniem juz widzialem ta upragniona troć.

http://img164.imageshack.us/my.php?image=sztuka2.jpg

http://img102.imageshack.us/my.php?image=pistolet2.jpg

Zmarzlem, zmoklem ze 3 razy ale bylo warto.

Nastawialem sie na pstrąga. Małe obrotowki i woblerki nie skusily kropków.

Mysle ze te kropki z zarybienia juz dawno zostaly wycięte przez szczupaka :)

stu6-60 ta rzeczke musze kiedys sprawdzić :) Myślalem ze dziś to zrobie ale ta skacząca trotka mnie przykuła do rzeki az do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Panowie ! Jestem tutaj nowy i mam na imie Tomek .

Mieszkam w Dublinie od 4 lat i do tej pory nie zlowilem Kongera !

Zazwyczaj lowie na wschodnim wybrzezu ale bywam tez na zachodzie ( Zatoka Galway,Black head) i na poludniu (hook head i dunmore east).

Mam pytanie czy o tej porze roku mozna zlowic kongera i czy jest to mozliwe na wschodnim wybrzezu?

Od czasu do czasu wynajmujemy lodz na roundstone , tam sa niezle polloki , mamy w tej chwili 3 osobowa zaloge i gdyby ktos mial wolne miejsce na lodce to sie chetnie doloczymy!

Czytalem wczesniejsze posty na temat kongerow i slinka mi cieknie na mysl o tej rybce !

Pozdrowienia dla kolegow po kiju Tomek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koledzy pytanie :) ostatnio nad wodą obserwowałem Irysów łowiących na morzu/oceanie zestawem ze spławikiem. Widziałem ideę tego zestawu :) plus minus wyglądał tak: żyłka główna - przepon długości ok 1,5 m dołączony do zestawu za pomocą krętlika. Haczyk, ogranicznik - spławik - ogranicznik - na tym półtorametrowym przeponie. Pytania dwa :)

1. Czy tym zestawem można łowić także nocą? czy nie ma to najmniejszego sensu :)

2. Jeśli ten zaobserwowany zestaw jest "wadliwy" proszę o inną propozycję :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie sprzętu i przynęt do połowu z brzegu na morzu. Mieszkam w pobliżu Dun Loaghaire. Planuje połów z pomostów (głównie West Pier) oraz z brzegu w kierunku Dalkey.

Mimo, że wszyscy, łącznie z panem w lokalnym sklepie doradzają mi zakup sprzętu do połowu na grunt na początek, ja wolałbym spining. Łapie dla przyjeności, lubie pospacerować z wędką. Tyle, że nie chciałbym kupić wędki i tylko z nią chodzić, dobrze było by od czasu do czasu coś złapać. No i tu właśnie chciałbym zasięgnąć jakiejś rady. Być może ktoś z was łowił już na tym terenie i będzie w stanie powiedzieć mi w jaki sprzęt (wędka, kołowrotek, żyłka, przynęty zakupić). Oraz ogólnie wprowadzi mnie w sposób połowu na tym terenie (jak rzucać przynęty). Ogólnie rzecz biorąc wszystkiego po trochu.

Wstępny budżet to 70 - 100e. W miejscowym sklepie wypatrzyłem sobie spining Abu Garcia o wyrzucie do 40g + kołowrotek Mitchela, lub multi Abu. Ale z tego co tu czytam na forum to chyba trochę za delikatny sprzęt na tutejsze połowy. Moje dotychcasowe doświadczenie zdobywałem na rzekach i jeziorach lubelszczyzny gdzie łowiłem na spiningi których czułość nie przekraczała 30g. Nie jestem zawodowcem, ale nie chiałbym też śmiesznie wyglądać nad wodą dlatego prosze o jakaś rade.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koledzy pytanie :) ostatnio nad wodą obserwowałem Irysów łowiących na morzu/oceanie zestawem ze spławikiem. Widziałem ideę tego zestawu :) plus minus wyglądał tak: żyłka główna - przepon długości ok 1,5 m dołączony do zestawu za pomocą krętlika. Haczyk, ogranicznik - spławik - ogranicznik - na tym półtorametrowym przeponie. Pytania dwa :)

1. Czy tym zestawem można łowić także nocą? czy nie ma to najmniejszego sensu :)

2. Jeśli ten zaobserwowany zestaw jest "wadliwy" proszę o inną propozycję :)

pozdrawiam

Poczytaj tutaj .

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie sprzętu i przynęt do połowu z brzegu na morzu. Mieszkam w pobliżu Dun Loaghaire. Planuje połów z pomostów (głównie West Pier) oraz z brzegu w kierunku Dalkey.

Mimo, że wszyscy, łącznie z panem w lokalnym sklepie doradzają mi zakup sprzętu do połowu na grunt na początek, ja wolałbym spining. Łapie dla przyjeności, lubie pospacerować z wędką. Tyle, że nie chciałbym kupić wędki i tylko z nią chodzić, dobrze było by od czasu do czasu coś złapać. No i tu właśnie chciałbym zasięgnąć jakiejś rady. Być może ktoś z was łowił już na tym terenie i będzie w stanie powiedzieć mi w jaki sprzęt (wędka, kołowrotek, żyłka, przynęty zakupić). Oraz ogólnie wprowadzi mnie w sposób połowu na tym terenie (jak rzucać przynęty). Ogólnie rzecz biorąc wszystkiego po trochu.

Wstępny budżet to 70 - 100e. W miejscowym sklepie wypatrzyłem sobie spining Abu Garcia o wyrzucie do 40g + kołowrotek Mitchela, lub multi Abu. Ale z tego co tu czytam na forum to chyba trochę za delikatny sprzęt na tutejsze połowy. Moje dotychcasowe doświadczenie zdobywałem na rzekach i jeziorach lubelszczyzny gdzie łowiłem na spiningi których czułość nie przekraczała 30g. Nie jestem zawodowcem, ale nie chiałbym też śmiesznie wyglądać nad wodą dlatego prosze o jakaś rade.

Pozdrawiam! :)

Wiem że to wiele stron ale poczytaj dokładnie ten wątek a wiele sie dowiesz.arthrawn76 ty też poczytaj.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.