Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

_henryk, witanko, metode polowu sprecyzowales ,pozostaje tylko pytanie "na co" bedziesz sie glownie nastawial. Jesli wylacznie na labraksy to "od biedy" sprzet ,ktory upatrzyles moze wystarczyc, choc te 40g. to(jak dla mnie) ciut za malo !!!

Na spotkanie z bass-em w porcie raczej nie licz, bardziej prawdopodobne jest spotkanie z rdzawcem, choc do okazow nie bedzie nalezal !!! pamietaj ,ze Labraksy to glownie plaze !!! a Pollack-y skalki !!! Zakladam ,ze lowienie Makreli odpada ,bo to dobre dla dzieci, "niedzielniakow" i...miesiarzy !!! bass-y to "wyzsza szkola jazdy", wiec doswiadczenie co do miejsc, czasu polowu i przynent najlepiej zbieac osobiscie.

Co do Rdzawcow, uzyj za przynente bordowych lub rozowych worms-ow lub pomaranczowych twisterrow. Przynenta winna byc uzbrojona dlugim hakiem a obciazenie ulokuj na oddzielnym przyponie. Taki morski "pater-noster". Podobnie uzbroj przynente naturalna- sand eel-a. Wtedy nie zapomnij obwiazac martwej rybki elastilem, co znacznie wydluzy jej czas pozostania na haku a rybom calkowicie nie przeszkadza. Ciezar olowiu dobiez do glebokosci lowiska i odleglosci na jaka masz zamiar zarzucac zestaw. Pamietaj,ze Rdzawce przebywaja w poblizu skal ,gdzie penetruja pas wody w poblizu glonow w poszukiwaniu pokarmu. I najwazniejsze: dokladnie sprawdzaj czasy plywow, gdyz woda w czasie odplywu moze byc "martwa' aby "ozyc" w czasie gdy "morze rosnie" !!!

Powodzonka !!!

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolego, a może zamiast tworzyć pusty post na pół strony warto udzielić kolegom krótką odpowiedź!! Każdy z nas zadał pytanie po to aby otrzymać odpowiedź od kogoś kto tą metodę konkretną stosował. Czy myślisz, że nie szukałem??!! Jesteś w błędzie!! Szukam i nadal będę szukać, ale potrzebuję wskazówek od doświadczonych - myślałem, że od tego jest forum. Widać jestem w błędzie.

Kolejny kolega pewnie nie zakupi sprzętu, bo pomyśli, że brać wędkarska (na całym świecie bardzo pomocna) jak wyjeżdża za granicę jest mało wspierająca i nie pomoże wybrać mu odpowiedniego sprzętu....

Czyżby obawiasz się, że w dwójkę wyłowimy ryby w Twoim akwenie??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he relax lads, rozumiem 4motion, czesto bowiem zdaza sie iz ktos wpada na forum i nie sprawdziwszy informacji ktore sie na nim znajduja rzada odpowiedzi na zadane pytania, choc przy dokladnym sprawdzeniu zapewne znalazl by wiecej niz szuka :wink:

...ale rozumiem takze _henryk, i arthrawn76, ,wszakze po to jest forum aby podyskutowac, wymienic uwagi i"polowic" :wink:

...nie ma wiec sensu toczyc swarow i przemawiac sie ,ku uciesze tym ktorzy...pozostali w kraju :!::twisted:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arthrawn76,

Co ty się tak pienisz?

Normalnie Tobie odpisałem, jak by Ci się chciało i byś przeglądną ten wątek to znalazł byś odpowiedzi na wszystkie twoje pytania!

Niczego się nie obawiam, ciesze się jak spotykam naszych którzy nie są "mięsiarzami". Poprostu co pewien czas ktoś tu zagląda i zadaję takie same pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arthrawn76,

Co ty się tak pienisz?

Normalnie Tobie odpisałem, jak by Ci się chciało i byś przeglądną ten wątek to znalazł byś odpowiedzi na wszystkie twoje pytania!

Niczego się nie obawiam, ciesze się jak spotykam naszych którzy nie są "mięsiarzami". Poprostu co pewien czas ktoś tu zagląda i zadaję takie same pytania.

eh odbijamy tylko piłeczkę - bez sensu TO!! a można mi było udzielić krótkiej odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stu6-60 dzięki śliczne za odpowiedź. Z góry przepraszam jeżeli kogoś uraziłem moim pytaniem, starałem się jak najbardziej sprecyzować o co mi chodzi, tak by odpowiedź była jak najdokładniejsza i jestem niezwykle zadowolony. Zupełnie nie rozumiem tej dyskusji która nastąpiła później. Nie chciałbym nikogo urazić, jako że jestem tu nowy, ale po prostu wydaje mi się bez sensu odsyłanie kogokolwiek do lektury 80 stron forum dyskusyjnego :(

Co do wędki koniec końców zakupiłem spining Abu Garcia SilverMax wraz multiplikatorem Abu Ambasadeur. Zestaw jest bardzo lekki i świetnie leży w ręku. Koszt zestawu 65e. Czy się sprawdzi na tutejszym wybrzeżu - Nie wiem, ale z pewnością sprawdzę i jak tylko coś złapię dam znać ;) Żałować zakupu nie będę na pewno, bo jak już sprawdziłem po złożeniu mieści się w moją wypasioną walizkę, wiec jak nie tu to w Polsce na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

nie bylo mnie i to ile ho ho szkoda gadac, az strach wchodzic na forum i ogladac te zdobycze łowieckie:D

No ale i ja sie pochwale moimi polowami nie jest ich za wiele ale zawsze cos:)

Tomek104 kiedy wypływamy na połowy?Pogoda nie jest taka zła.Masz jeszcze mój numer?SMS jak cos lub call me:)

Pozdrawiam wszystkich

Łukasz

[ Komentarz dodany przez: artech: 17-04-09, 00:48 ]

pierwsze zdjęcie usunąłem, było niezgodne z regulaminem, poza tym jak widzę na jednej fotce zdjęcie i zlew kuchenny to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera :evil:

post-4661-14544972059429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Łukasz........ ja zgadnę co to za ryba- to biedna kelcina łososia, złowiona pewnie "pod zamkiem".........

Mam nadzieję, że to drugie zdjęcie, usunięte przez Artecha, nie przedsawiało tej chudzinki w zlewie......... :???:

W Irlandii, przeciwnie niż w Polsce nie zabiera się keltów!

Co do połowów, to ocean tymczasowo w odstawce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połowów, to ocean tymczasowo w odstawce...

Bylem ostatnio( Niedziela) w "Twoich stronach"( Doolin) :smile:

Woda chyba wciaz ma minusowa temperature :!: Ciezarek "az parzy" po wyjeciu.

Niestety nie doczekalem sie solidnego branka (dwa przytopienia splawika!!!).

Dluga Zima chyba zrobila swoje i slaby Kwiecien jest jeszcze slabszy w tym roku.

Na szczescie w Niedziele przenosze sie na tydzien "bardziej na poludnie" :wink:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połowów, to ocean tymczasowo w odstawce...

Bylem ostatnio( Niedziela) w "Twoich stronach"( Doolin) :smile:

Woda chyba wciaz ma minusowa temperature :!: Ciezarek "az parzy" po wyjeciu.

Niestety nie doczekalem sie solidnego branka (dwa przytopienia splawika!!!).

Dluga Zima chyba zrobila swoje i slaby Kwiecien jest jeszcze slabszy w tym roku.

Na szczescie w Niedziele przenosze sie na tydzien "bardziej na poludnie" :wink:

Pozdro-Radek.

A gdzie dokładnie uderzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie dzisiaj krótki wypadzik po pracy. Celem był wprawdzie pstąg , ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi to się lubi co się ma :wink:

dsc00218.jpg

Wziął, a raczej wzięła w drugim rzucie. Po zawziętej walce rybę lądowałem ręką. (podbierak oczywiście został w bagażniku :oops: ).

długość- 91 cm, waga 14,5 lbs. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek104, gr :!:

...tag zapiety, wiec lodowa sie chyba nie domknie :wink:

...dzis mnie aura wyploszyla przed wypadem na Polnoc ( Sligo), jutro ma byc podobnie wiec chyba tylko maly 'wyskok" na wschodnie wybrzeze.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek104, gr :!:

...tag zapiety, wiec lodowa sie chyba nie domknie :wink:

Jakoś sobie poradzę :wink:

Dzisiaj rano druga krótka sesja, tym razem przed pracą :wink: i druga rybka.

Zdjęcie kiepskie, bo musiałem biec do auta po aparat (na szczęście tylko ze 30 metrów...) i ustawiać go na klapie bagażnika :oops:

dsc00220.jpg

Nie chciałem robić powtórki, żeby jej za długo nie męczyć. Na dowidzenia nieźle mnie ochlapała :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...he,he, no to w temacie salmonidow - "wszystko jasne" :!:

To jeszcze nie koniec :wink: ...

Dziś wieczorem znowu na rybach, tym razem "zawodowo". Pomagałem jednemu z irlandzkich kolegów spełnić marzenie o pierwszym łososiu.

Udało sie. Ale po kolei...

Nad wodą spotkaliśmy się o 18. 00. Uzbroiłem wędkę Simona i po krótkim "wykładzie teoretycznym", był już gotowy do akcji. Ja wtedy nie łowiłem, bo to on "musiał" zlowić rybę. Po 5 min krzyk- Fish on Tomiiiii.

Po około 10 min. walki, podebrałem rybę.

dsc00221.jpg

Samiec- 13 lbs, 3 oz.

Mówię Wam, Simon cieszył się jak dziecko :wink:

dsc00224.jpg

Dla niego pierwszy łosoś, a dla mnie zadowolony klient :mrgreen:

Kiedy Simon odpoczywal i dochodził do siebie, ja zacząłem łowić i niedługo po tym zciąłem i wyholowałem swoją rybę.

dsc00222.jpg

Tym razem była to samica- 14 lbs 4oz.

dsc00223.jpg

Dwie ryby w ciągu godziny- chyba nie mogło być lepiej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.