Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wybrałem sie dzis wieczorem do Malahide z zamiarem złowienia pierwszego w życiu seabssa. Wiatr juz nie był tak silny jak wczoraj i dało sie rzucać.

W sklepie wędkarskim polecono mi woblery powierzchniowe storma. napotkałem niespodziewany problem. Co 8-10 rzutów plątała mi się żyłka przy kołowrotku. nie wiem czy to słona woda czy efekt różnej siły ciągu przy zwijaniu (falowanie) ale bylo to naprawde denerwujące. Po ciemku wiącać co chwile wobler w wilgoci i zimnie nie jest przyjemne. Czy tez macie takie problemy? Złowić nic nie zowiłem. Musze teraz zrozumieć te całe pływy bo chyba bez tego ani rusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj solidnie zmokłem na Corrib'ie. Tak jeszcze w tym roku nie dostałem...

I nawet szczupaki też się gdzieś pochowały. Z trola na salmo perch 12 cm trafił się łosoś- ładny ale nie w czas...

Fotki z oczywistych względów nie wklejam :wink:

Jutro powtórka. A co, jak moknąć to na maksa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od 12-tej do 4-tej na Howth. Tylko male rdzawce na filecika, na sandeel-a zero bran :!: .niestety na lowisku wciaz "kreca" sie foki :!::sad: .Myslalem ze zmieniaja miejsce pobytu wraz z migracja makreli :!::?: .

Pozdro-Radek.

P.S. Gdzie u diabla jest "Carcharodon carcharias" :!::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Malahide. nowy kołowrotek Shimano Catana (tanszy model) , zamiast żyłki nowa plecionka. Skutek ten sam - plątająca sie plecionka co kilka rzutów. Ryb nie było. Łysy świecił pełną parą . Jaki to ma wpływ na seabassa ? podejzewa najgorsze :

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 8-10 rzutów plątała mi się żyłka przy kołowrotku. nie wiem czy to słona woda czy efekt różnej siły ciągu przy zwijaniu (falowanie) ale bylo to naprawde denerwujące. Po ciemku wiącać co chwile wobler w wilgoci i zimnie nie jest przyjemne. Czy tez macie takie problemy? Złowić nic nie zowiłem. Musze teraz zrozumieć te całe pływy bo chyba bez tego ani rusz

HI nowy jestem (mieszkam w bray) mieszkam w irl 3 lata i tyle wedkuje tutaj(90% spinning, 5% grunt 5% morze).

co do twojego problemu to mialem tak samo po pierwszym w zyciu uzyciu plecionki.

jesli przy nawijaniu zylki na kolowrotek nie naprezysz jej nalezycie to po x rzutach zylka nawijana na kolowrotek pod obciazeniem (po rzucaniu ciezka przyneta) jest badziej napieta niz nawoje pod spodem i poprostu wnika pomiedzy glebsze zwoje i przy wyrzucie splatanie gotowe - ja wlasnie dla tego skonczylem uzywac plecionke i zostaje przy zylkach.

Chyba, ze cie kiepsko zrozumialem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem z plecionka,kupilem sobie kolorowa zeby wiedziec ile wyrzucam no i sie dowiedzialem ze stracilem 100 metrow po plataniu sie po kilku rzutach.Czy zylka ma tez takie fazy?Lowie z plazy no i staram sie rzucac jak najdalej,rekord to okolo 150 metrow na plecionce.Kolowrotek do dalekich rzutow cormoran+shimano alivio 4.50m ciezar 170gr+zestaw surfcastingowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę chłopaki, chciałbym Wam pomóc, ale nie wiem skąd biorą się wasze problemy z plecionkami. Mnie splątanie plecionki przy rzucie się jeszcze nie zdarzyło. Nawet w nocy, gdzie łatwiej popełnić jakiś błąd. Ale to fakt, że nawijanie plecionki z nierównomiernym naprężeniem, powoduje jej niewłaściwe ułożenie na szpuli, co może prowadzić do splątań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.