Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy moglibyscie mi pomoc z wyborem pory roku/lowiska/przynety morskiej.

Lowisko w okolicach dublin>wicklow.

Probowalem x razy z brzegu i lodzi a efekty mizerne.

przy ujsciu liffey/sandymount lapaly sie kraby ciagle

a mullet (czy jak tam tym rybom co wplywaja do liffey na odplywie) mialy nas w du...

na co one i jak biora?

howth kilka razy na trupka/ragworm/paternoster/spinning efekty niemal zerowe

dun laoghaire rag worm same male flatfishe i jeden dogfish

dalkey z lodki x razy paternoster raz 33 makrele w 2h najczesciej o kiju lub kilka ryb

wexford z lodzi paternoster/spinning 0 efektow (kalamarnica i male makrele).

Co i gdzie uzywac by cos zlapac? do tej pory na 2 wedki (ja +kumpel) kilkadziesiat/ponad sto wedkarskogodzin ;) a efekty spakowalbym do wiaderka i zjadl na kolacje (no moze poza tym pojedynczym przypadkiem 33 makrel);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

8, 10 i 20 lbs PP spinninguję w oceanie 2 lata, bardzo często również w nocy i splątanie plecionki zdarzyło mi się ze dwa razy (zaraz po nawinięciu nowej PP na szpulę, po kilku rzutach nie miałem już problemów). Używam TP 3000 XTR i Stradica 4000 FH. Być może nawijacie za dużo plecionki na szpulę kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyprawa na szczupaka.

6 godzin sniningu/4 luda/ 0 szczupaka.

Byłbym moze troche zły ale pogoda była wyśmienita od samego wschodu słońca. Wiatru nie było i słoneczko :)

Tabuny autochtonów z mrożonymi makrelami. Widziałem jak wyciągają 4 szczupaki. A my nic.

Plecionka splątała sie tylko raz - moze to rzeczywiście falowanie morza powoduje rożne napięcie żyłki/plecionki na kołowrotku a to splątania przy rzucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lads, czytaliscie o irysku, ktory wybral sie na szczupaki w okolicy Legan Co.Longford.

Planowal polowic w rzece Inny ale podwyzszona i zmacona woda uniemozliwiala lowy, wiec zaczal (wraz z kumplem) oblawiac pobliskie jeziorka. Za przynente posluzyl mu maly( 5cm) Wiggle Wart. W pierwszym jeziorku-zero, w drugim maly szczupak za to w trzecim lowi sie teczak 7.26lb( czyli okolo 3,5kg!!!),63cm dlugi i majacy w obwodzie 38cm!!! Ale polow :!::shock: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka fotek. Tylko z niedzieli, bo w sobotę największy miał z 5 kg, więc nie było co fotografować :wink:

Rano złowiliśmy kilka ryb z trolingu na płocie mrożonki, ale za dużo było zamieszania, więc zostaliśmy tylko przy spinie. Brały bardzo agresywnie, najlepiej na slidera tygryska. Im później, tym większe, jak zaczęła się robić szarówka złowiłem dwie ponad metrówki, (prawie jedna po drugiej- bo jedna 90-tka, wcisnęła się pomiędzy...) To na dobre rozbudziło nadzieję na prawdziwego krokodyla. Dzień się kończył, a nie chcieliśmy spływać po zmroku. Niestety "mamuśki" chyba nie doganiały sliderów, bo co co chwilę holowaliśmy ryby w granicach 4-6 kg. Dzień zakończył się jednak mocnym akcentem, bo kolega w końcu wyjął szczupaka dnia- 113 cm, 13 kg.

Moje największe to dwie siostry 105 cm, 9.25kg i 104cm, 9.1kg.

Najwięcej było ryb z przedziału 70- 90cm, kilka pomiędzy 95-100cm, choć trafiły się ze dwa 50-taki...(że też nie bały się wychylić :mrgreen: )

post-3396-14544971901476_thumb.jpg

post-3396-14544971901789_thumb.jpg

post-3396-14544971901984_thumb.jpg

post-3396-14544971902158_thumb.jpg

post-3396-14544971902391_thumb.jpg

post-3396-14544971902724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek104, szczerze zazdroszcze i szczerze gratuluje :!::smile:

Skrobnij cos wiecej o lowisku :!: Wiem ze "taka" wode chcemy miec dla siebie ale to nie Polska, nikt Ci sie nie zwali i nie wylowi tych "oczekiwanych" :smile::wink:

Jesli mimo wszystko "masz leki" to skrobnij "cos" na "priwa". Poprzegladam stronki w necie, pozbieram namiary, oszacuje odleglosc.... :smile:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.