Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

tomek104, szkoda że nie koło Lubina :evil:

A pewnie że szkoda...

A szczerze wyznam , ze myslalem o tym co jest "wyzej' :smile: .

Na to co "wyżej" przyjdzie jeszcze czas... a zwłaszcza na taką jedną, słynną zatokę :wink:

A tymczasem...

Dzisiaj "powtórka z rozrywki". Tym razem tylko 24 sztuki, (wiem, wiem, nie narzekam :wink: ), we dwóch.

Tym razem pogoda zupełnie inna i ryby też mniejsze. Dwie największe to 95cm i 96cm. W sumie cztery ryby przekroczyły 90cm, było też kilka "glutów" w granicach 50cm- 60cm. Reszta pomiędzy...

szczupak?type=i&key=180XHWhSO8&ft=f

szczupak?type=i&key=cb1mYYpXtp&ft=f

A tu ciekawostka. Oto czym się żywią tutejsze szczupaki,(i jeszcze uderzył w 15 cm jerka...). Ten pstrąg, a raczej jego ogon wystawał mu z przełyku. Była to ryba ok. 45 centymetrowa. Szczupak musiał się wkurzyć, że pozbawiliśmy go obiadu :wink: Czy w takiej sytuacji jakaś przynęta może być za duża?

szczupak?type=i&key=zlMYUQP6R5&ft=f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

tomek104, po prostu nie wiem co powiedzieć :?::???: Pozostaje jedynie zorganizować jakiś wypad na wyspę aby móc przezyć coś takiego i nacieszyć się na żywo takim widokiem, u nas to chyba już niemożliwe :cry: Ale to chyba dopiero w przyszłym roku. Moż esię uda :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownych kolegów wędkował póżną listopadową porą na Lough Allua

Dzyń, dzyń... Tomaszek, do Ciebie... :wink:

już się bałem, że Tomek znowu wrzucił ze 30 grubych szczupłych

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Niech tylko popłynę... :wink:

jak na razie wiatry przeszkadzają :evil: , no i trzeba trochę popracować, bo jerki się kończą :wink:

A tak serio, to w niedzielę już mieliśmy płynąć- nawet wstałem o 6, po "ciężkiej" nocy w night club'ie.... :wink: . Na miejscu wodowania okazało się, że się po prostu nie da :cry:

Jakieś "wichry syberyjskie" opanowały jezioro. Chciał, nie chciał, 30 min później już byłem z powrotem w ciepłym łóżku... listonosza jeszcze nie było... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownych kolegów wędkował póżną listopadową porą na Lough Allua

:wink:

Tomaszek w u.r. złowił późna jesienią kilka szczupaków na kopyto 6. Wg. Grega najlepsza zimowa przynęta na szczupaki w tym jeziorze to makrela z gruntu.

P.S. Miałem tam łowić we wtorek, ale skład mi się wykruszył..., a samemu nie chciało się jechać 160 km w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy o tej porze jest sens brodzenia w wodzie wśród trzcin na płytszej wodzie czy lepiej wynająć łódkę i pospiningować na głębszej wodzie. Dni teraz krótkie a więc najlepiej zaczynac krótko przed świtem i próbowac do zmroku?Nie znam tej wody a parę dobrych rad chętnie posłucham

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz brodzić w Allua? To prawie samobójstwo...Allua to zb. zaporowy, w jednym miejscu jest 0,5 m wody, a metr dalej...5m. To naprawdę bardzo niebezpieczne.

Zdecydowanie prościej jest pożyczyć lodź od Grega. Szybko, bezpiecznie i tanio - 30e za łódź z silnikiem spalinowym (5 euro dodatkowo-echosonda).

Tel. do Grega 02647151

P.S. Pamiętaj, że na Allua wszystkie szczupaki muszą wrócić do wody ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.