Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

DAM Effzett Perch Special 230 2-8 g


daniello2010

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Oglądałem film w którym wędka jest reklamowana na okonia i pstrąga... Szkoda, że nie na gupiki i wieloryby... Brak słów... kijek ma 8g górnego cw i pewnie jest spoko na paprochy dla okoni dla których powienien być jak najdelikatniejszy w szczycie i pomimo, iż nie wygląda na wklejanke z tworzywa to nawet przy pełnej rurze jest bardzo delikatny. Z takim kijkiem pstrągi to możesz łowić nieduże i w wannie.

Nie wyobrażam sobie na kijku okoniowym agresywnego woblera pstrągowego w silnym górskim nurcie... Ilość informacji jakie dostaniesz od takiego wobka na kija będzie tak duża, że nie zauważysz różnicy nawet jak Ci koń tego wobka przydepnie.

Ten kijek to totalna okoniówka najprawdopodobniej o niewklajnkowym charakterze także w wodzie stojącej lub ledwo płynacej da rade niewielkim wobkom i blaszkom a że z dobrych materiałów to i z takiej wody można nią większego pstraga czy kleniojazia również wytargać ale kupować tą wędkę z nastawieniem na te drugie ryby to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chyba też oglądałem ten filmik z Mireckim i też się początkowo napaliłem na ten kijek odnośnie zastosowania na kropki. Jednak też wydaje mi się, że Twoje uwagi mogą być uzasadnione i do tego cena jeszcze nie taka mała. Więc szukałem dalej i padło na Mikado Specialized Trout Spin 240 4-18g w cenie bardzo atrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Miałem ostatnio tego kijka w łapie i powiem tak - nie jest to okoniowa dłubaczka :) jak wskazywałoby cw. 

Ten kijek to raczej pałka na "niewymiarowe sandacze" i spokojnie obrobi szybszy nurt jak i pstrągi. Jak okonie to raczej takie UP 30cm.  Jak ktos szuka ultra czułej okoniowej dłubaczki do 7g to z dala od tego modelu. 

Pod tym wzgledem duzo lepiej wypada nastepca effzet microflex ale 2,5 stówki trzeba rzygnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dzisiaj testowałem kijek 2.30 2-8g. Kolega który pisał o tym że gupiki można łowić chyba nie miał tej wędki w ręce. Dzisiaj trafiłem potokowca 58cm i muszę powiedzieć że nie było problemu. Wędka może wygląda na delikatną lecz w dolniku czuć zapas mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 13.06.2019 o 17:26, Piotr_1979 napisał:

Dzisiaj testowałem kijek 2.30 2-8g. Kolega który pisał o tym że gupiki można łowić chyba nie miał tej wędki w ręce. 

To niech kolega przeczyta sobie jeden post ponad swoim. Jak dalej bedzie niezrozumiały to postaram sie go napisac jeszcze raz z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji intelektualnych kolegi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.