Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki cw feeder ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądałem trochę forum ale nigdzie nie mogłem znaleźć postu który mnie interesuje,a więc.

Mam zamiar kupić sobie pierwszy feeder. Jestem początkujący i nie chcę jak na razie wydawać dużo pieniędzy na sprzęt to wypatrzyłem Kongera 3.60 cw. 120g. Czy może mi ktoś powiedzieć czy taka wędka sprawdzi się na stawach i na małych rzekach? Czy lepiej wybrać lżejszy cw? Ale ten lżejszy to nie wiem czy nie będzie za mały na rzekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam,akurat kijów z kongera nie mam ale mam np mikado model uv cw120gr i miałem dylemat czy brać cw do 90gr czy do 120gr,teraz wiem że jakbym zdecydował się na ten słabszy to bym żałował ponieważ ten co mam czyli do 120 jest lekkokluchowaty wiec słabszy byłby jeszcze bardziej.Uważam że i tak w komplecie masz minimum trzy wymienne szczytówki więc dopasujesz się do rzeki jak i jeziora,oczywiście to tylko moje zdanie,poza tymja osobiście lubię mieć jakiś zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 120 jest lekkokluchowaty wiec słabszy byłby jeszcze bardziej

To niestety tak nie działa jeżeli porównujesz różne modele, ja kiedyś oglądałem Quivera od Dragona c.w. 40g lub 60g (dokładnie nie pamiętam) i był sztywny, o wiele bardziej sztywny niż niektóre feedery 120g

Im kij delikatniejszy tym lepiej czuć na nim rybę a przecież oto właśnie w sprzęcie chodzi ma nam po prostu sprawiać przyjemność więc jeżeli nie masz potrzeby oddawania dalekich rzutów lub łowienia w dużym nurcie to im feeder będzie delikatniejszy tym lepiej, jeżeli nie lubisz jak kij jest "kluchowaty" to kup coś o akcji szczytowej a nie parabolicznej ;) Ja na stawach i rzece Ner używam Alivio c.w. 70g i jestem w pełni usatysfakcjonowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, że jednak to nie jest tak prosta sprawa heh Nie chcę wydawać dużo pieniędzy na wędkę. Ciężko jest coś dobrać. Znalazłem na Allegro fajne zestawy Kongera:

1. http://allegro.pl/zestaw-wedkarski-konger-feeder-kolowrotek-z47-i5064481143.html

2. http://allegro.pl/zestaw-wedkarski-feeder-konger-360-90g-nowosc-z57-i4984377934.html

Jak oceniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja porównywałem akurat ten sam feeder ale jeden cw90gr drugi 120gr,wiadomo że i pickerem da się na małej rzeczce łowić,ale lepiej mieć jakiś zapas,jak łowię na wodzie stojącej zakładam najczulszą szczytówkę i widzę każde branie,jak na rzece zakładam najtwardszą, koszyk np60gr plus towar co daje koło 100 gram i do wody,piszę akurat o Odrze gdzie nie raz tak trzeba łowić i np picker takiego zestawu mógłby nie obsłużyć .Kolego adrianjaga55 napisz jaki masz budżet,poza tym sporo tematów o feederach było warto poczytać,te zestawy które podałeś to taka lipa uważam,kołowotek może sezon pokręci,ale jak się kasy nie ma to i w czym wybrać nie ma,lepiej nie raz odczekać,dołożyć i kupić coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest duży bo jakieś 150 zł to górna granica. Nie jestem tam jakiś zawodowy wędkarz. Od 4 lat zacząłem łowić, ale to takie łowienie bardziej wakacyjne, pojechać raz na jakiś czas się zrelaksować. Teraz zacząłem myśleć nad jakimś nowym kijkiem i wykupieniem pozwolenia.Te dwa zestawy jakoś mi wpadły w oko. Może byście coś doradzili bo na tym forum jest naprawdę dużo tematów z propozycjami wędek no ale niestety nie na moją kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy to kwota na cały zestaw czy tylko kij ?jak za sam kij to i z kongera i z mikado coś wybierzesz np.konger carbomax,mikado golden bay,moze mistrall jakiś,chociaż ja bym carbomax wybrał wielu ma i chwali jak za tą kasę.Jeżeli masz 150zl na komplet to wolałbym kupić osobno kij osobno kołowrotek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jak uważasz, ja jestem zwolennikiem delikatnego, finezyjnego sprzętu na Alivio 70g wyjąłem karpia ponad 4kg przypon 0.14mm a główna żyłka 0.18mm więc takie myślenie "jak nie masz żyłki 0.30mm i wędki morskiej to większej ryby niż płotka nie wyjmiesz" jest błędne i złe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jak myślisz o w miarę uniwersalnym sprzęcie to pomyśl o większym CW np do 120 g lub 150 g. Wtedy też bez problemu pójdziesz np. na Wisłę, Odrę itd gdzie nurt jest większy i nie będzie ściągało Ci całego zestawu. Co do płotek itd na stawkach to też może być z większym CW - tutaj różnicy bardzo dużej nie zauważysz ze względu na to, że feeder jest z reguły lekki więc dłuższe trzymanie w ręku nie powinno Cię zmęczyć. No ale z carbomaxx to najlepiej pójdź do sklepu bo jak kolega wyżej pisał są dość ciężkie. Dodatkowo przy większym obciążeniu lubią niestety się złamać - sam widziałem jak koledze pękła przy zarzucie z koszyczkiem gdzie nie było CW przekroczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na wodę stojącą i małe rzeczki moim zdaniem 120g to aż nadto.  90g w zupełności wystarczy. Jednym z lepszych feederów a zarazem bardzo tanich jakim miałem i mam okazje łowić jest Robinson DynCore Feeder. Mocny i wytrzymały, jedyną wadą może być spora waga ale to nie spinning i nie trzymamy ciągle w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.