Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karpie?


Maurinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym wędkarzem. Łowię na jeziorze w swojej miejscowości i mam problem ponieważ ile kroć próbuję złowić Karpia to łapie karasie(Co prawda są pokaźnych rozmiarów ale nie cieszy mnie to). Nęcę to samo miejsce po dwa tygodnie zanętą karpiową, gotowanymi ziemniakami, kukurydzą, paszą itd. Stosuje różnorakie przynęty kulki robaczki.. I zawsze ten sam efekt karasie...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Napisz coś więcej, w jakim okresie łowisz opisz dokładniej miejscówkę czy łowisz głebiej czy na wypłyceniu dalej czy bliżej brzegu i jak jest z populacją ryby na tej wodzie dużo karpia? Jak wygląda twój zestaw tzn jakich grubych żyłek/plecionek używasz czy łowisz z przyponem czy bez etc..

Ciężko powiedzieć jeśli nie podasz tak istotnych detali.B)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elast93 napisał:

Napisz coś więcej, w jakim okresie łowisz opisz dokładniej miejscówkę czy łowisz głebiej czy na wypłyceniu dalej czy bliżej brzegu i jak jest z populacją ryby na tej wodzie dużo karpia? Jak wygląda twój zestaw tzn jakich grubych żyłek/plecionek używasz czy łowisz z przyponem czy bez etc..

Ciężko powiedzieć jeśli nie podasz tak istotnych detali.B)

Łowię od maja do października najczęściej podczas wakacji, łowię rzucając zestaw (Koszyk lub sprężyna) około 50m od brzegu lub przy trzcinkach na spławik.Moja żyłka 0.20mm zwykła przeźroczysta.Wydaje mi się że karpi jest dużo ale te karasie mnie męczą.Łowiłem normalnie na robaczka bez włosa lub kupowałem gotowy zestaw z włosem (kulki krabowe truskawkowe pop up)haczyki zazwyczaj 6, .Chciałbym się dowiedzieć co zrobić żeby karasie nie brały jeden za drugim a żebym złowił karpia.Karasie czasami trafiają się ponad 40 cm a ja chcę wielkiego karpia bo wiem że w tym jeziorze takie występują.Może moim błędem jest to że nie łowię na palet tylko zwykłe zanęty? Drażni mnie to że na jakąkolwiek rybke bym się nie nastawiał liny płocie karpie etc. to zawsze łowię karasie :/

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu próbowałbym nęcić pelletem halibut dużym 8mm i większym i łowił też na pellet halibut lub większe kulki też halibut w ciepłych miesiącach ten smak mi i znajomym się sprawdzał chociaż ja nie łowie zbytnio z gruntu jedynie na spławik. Z tym że spławikowo ja łowie na pożwirowych jeziorkach bardzo blisko brzegu na głębokości 1-2m z malutkimi haczykami na kuku zwykłe z puszki 10-14 a żyłka 0,18mm czasem z przyponem 0,14mm. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego czym nęcisz dorzuć coś dobrego, większego, selekcjonującego duże ryby. Potem to samo na wędkę i cierpliwie czekaj. Karpie mają naprawde spore pyski, ja na kulki proteinowe 18mm łapałem 30cm leszczyki.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, pisałaś że jeden zestaw masz położony przy trzcinie, proponuję to miejsce zasypać jakimiś kulkami i pelletem tylko żeby byla duża srednica ok.20 jak będziesz łowi w maju to możesz zrobić mieszankę owoc/smierdziel i zalać to jakimś dipem. Zrób zestaw z włosem i tutaj proponuję założyć jakąś kulkę typu chili coś na ostro będzie się ta

kuleczka wyróżniać i spowoduje to szybsze branie. W tym miejscu nie używaj zadnej sypkiej zanęty ani ziaren bo to ściąga do łowiska drobnice czy karasie! Życzę powodzenia i pozdrawiam!

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13 marzec 2016o11:15, Arekpt napisał:

Witam, pisałaś że jeden zestaw masz położony przy trzcinie, proponuję to miejsce zasypać jakimiś kulkami i pelletem tylko żeby byla duża srednica ok.20 jak będziesz łowi w maju to możesz zrobić mieszankę owoc/smierdziel i zalać to jakimś dipem. Zrób zestaw z włosem i tutaj proponuję założyć jakąś kulkę typu chili coś na ostro będzie się ta

kuleczka wyróżniać i spowoduje to szybsze branie. W tym miejscu nie używaj zadnej sypkiej zanęty ani ziaren bo to ściąga do łowiska drobnice czy karasie! Życzę powodzenia i pozdrawiam!

 

Ostre przyprawy proponowałbym stosować wiosną i jesienią. Maj to już mnie okres ciepłej wody, ryby wtedy żerują już bardziej intensywnie. Jeżeli masz faktycznie dużo karasi, to tylko kulka +20mm rozwiąże Ci sprawę selekcji brań. Tak jak pisali Koledzy zrezygnuj z sypkiej zanęty, ewentualnie w niewielkich ilościach, żeby uzyskać efekt smużenia. Najlepiej jakbyś poszedł nad wodę i spokojnie popatrzył w których miejscach są spławy karpi, i tam zacznij nęcić. Zacznij od kukurydzy i stopniowo przechodź na nęcenie również kulkami. Niestety, ale nikt nie jest w stanie CI doradzić jaki smak kulek będzie najlepszy na Twojej wodzie, to musisz przetestować sam. Przykładowo na "moich wodach" wiosną i jesienią sprawdza się kałamarnica/ośmiornica, natomiast w lecie killerem jest brzoskwinia/ananas i quench. Dodam jeszcze, że doskonałym sposobem na eliminację drobnicy jest odpowiednie ustawienie odległości kulki na włosie od haczyka. Jeżeli np. założysz na włos kulkę 20mm spróbuj odstawić ją od włosa na minimum 2 cm, albo i troszkę więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.