Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

szczupak -to warto wiedzieć


Rekomendowane odpowiedzi

O szczupaku i metodach łowienia napisano wiele, ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Wzrok szczupaka osobiście uważam za drugorzędną sprawę (nie jestem w tym odosobniony), głównym zmysłem jest linia boczna która odbiera wszelkie bodźce zewnętrzne i tym możemy tłumaczyć łowność wszelkich blach (wachadłówki, obrotówki) które swoją pracą wytwarzają fale hydroakustyczne skłaniające go do ataku. To samo odnosi się do gum machających lub wirujących swoimi ogonkami, wszelkiego rodzaju twistery kopyta itp. Następnym ważnym zmysłem u szczupaka jest węch który jest u tej ryby bardzo dobrze rozwinięty i rybkę wyczuwa z daleka. dlatego też tak skuteczne jest łowienie na martwą rybkę. Węch w połączeniu  z linią boczną to bardzo silna broń szczupaka,wzrok jest po prostu organem pomocniczym.Nasz drapieżnik o którym mowa pobudzony do ataku jest w stanie zaatakować przynętę prowadzoną nawet 1,5 do 2m. od niego nawet jej nie widząc. Osobiście widziałem (nurkując w jednym z naszych jezior) atak szczupaka po lini parabolicznej zza zatopionego drzewa-nie miał prawa widzieć swojej ofiary, a jedna ją dopadł.

 

pozdrawiam

 

spinning to jest to

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Zdementuję niektóre fanaberie tu wypisywane.

Cytuj

Następnym ważnym zmysłem u szczupaka jest węch który jest u tej ryby bardzo dobrze rozwinięty i rybkę wyczuwa z daleka.

Naprawdę? Chyba miało być wzrok! Węch u szczupaka jest słaby i działa gdy szczupak jest w ruchu.

 

Cytuj

Węch w połączeniu  z linią boczną to bardzo silna broń szczupaka,wzrok jest po prostu organem pomocniczym

Wzrok w połączeniu z linią boczną. Węch jest tylko organem pomocniczym.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Witam

Co do szczupaków to powiem tyle - uczciwy szczupak bierze dwa razy ;)

a tak na serio jeżeli chodzi o atak szczupaka (pomijając co atakuje bo to temat rzeka) to pierwsze "branie" to atak na ogon przynęty, następnie szczupak obraca "zdobycz" o 90 stopni i stara się ją połknąć, dlatego najefektywniejsze zacięcie jest właśnie w tym końcowym etapie. Co najlepsze na szczupaka - kwestia gustu ja aktualnie jestem na etapie testowania systemu Drachkovitch'a - sprawdza się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.