Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

lodka zanetowa/ ponton z echosonda?


Krah

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zastanawiam sie nad kupnem sprzetu tylko do wywozek i nie dokonca wiem czy lepsza lodeczka mala zanetowa czy moze klasyczny ponton z echosonda ? Co poradzilibyscie? No i jesli lodeczke to moze macie jakies typy w przystepnej cenie i dobra jakoscia?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

budzet nie ograniczony lowiska rozne od zbiornikow zaporowych naprawde duzych do stawow i rzek typu odra, ilosc pokarmu hmm raczej nie wiecej niz 2-3 kilo dziennie

ps. budzet nieograniczony nie oznacza od razu ze chce wydac kupe kasy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Banita napisał:

Ja proponuję Ci małą łódkę np. Boatbox.

Podaj zalety i wady, chętnie bym się zapoznał z Twoją opinią, przede wszystkim jakie masz porównanie z innymi łódkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt tylko do wywózek to rozumiem, że masz już jakąś łajbę na stanie ? :) jeśli tak to dokup tylko jakieś echo i wszystko masz. Jeśli chcesz łódeczkę sterowaną, to wtedy tylko taką z echosondą i gpsem. Niestety to już duży wydatek, ale na wodzie jest nieoceniona, szczególnie w nocy lub przy dobrych braniach. Zawsze wywiezie w to samo miejsce :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diaflex napisał:

Ciekawa propozycja...., zwłaszcza na Odrę i zaporówkę:lol:

Takie jak ta, pierwsza tej wielkości łódka, która służyła do wywożenia zanęty, ale i pływania w mniej dostępne miejsca jeziora i wędkowania, głównie na spławik a także i delikatny spinning.

mała_łódka_bączek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co jest lepsze :) Ponton na pewno jest bardziej uniwersalny, zawsze się przyda do łowienia z wody, czy to na spinning czy na spławiczek. Z drugiej strony łódka zanętowa jest bardzo komfortowa jeśli chodzi o użytkowanie, przekonałem się o tym w tym roku na październikowej wyprawie na karpie. Ryby brały tylko w nocy i wywożenie przynęt na wiosłach przy kilku stopniach i po ciemku było bardzo męczące i po 4 karpiach poszedłem spać bo już miałem dość :D. Na drugi dzień udało nam się pożyczyć właśnie taką łódeczkę i zamiast wiosłować mogłem się grzać w przyczepie a łódka odwalała czarną robotę :) Także decyzja należy do Ciebie, jeśli często łowisz na spinning to brałbym ponton z sondą, jeśli planujesz tylko karpiować to wybrałbym chyba sterowaną łódeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał Ci Bumtarara, dodam jeszcze jeden aspekt, który należy brać pod uwagę. Mając np. ponton będziesz mógł każdorazowo wypłynąć w celu podebrania ryby, lub ewentualnego uwolnienia jej z zaczepów. Jak widzisz wszystko zależy od tego na jakich wodach i na jakich dystansach będziesz łowić. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli masz zamiar nastawiać się na karpie, lub inne duże ryby moim zdaniem bardziej sprawdzi się ponton, Natomiast jeżeli chodzi o odległość nęcenia i łowienia to mając postawiony marker zawsze można sobie w miarę precyzyjnie te sprawy ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bumtarara napisał:

Trzeba jeszcze dodać, że na niektórych wodach jest zakaz całkowity zakaz pływania, na niektórych tylko w nocy itd. Jak zwykle dochodzimy do wniosku, że najlepiej byłoby mieć to i to :D

I tutaj zgadzam się się z Tobą w 100%:). Niestety, ale współczesne wędkarstwo jest bardzo kosztowne, zwłaszcza, że niektóre rzeczy z nazwą "karpiowe" kosztują dwukrotnie więcej niż te bez "odpowiedniego" loga.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krah napisał:

Po przemyśleniu, doszedłem do wniosków, że jak dla mnie lepsza bedzie łodeczka zanętowa, ktoś ma jakieś swoje typy ? może któraś się wam sprawdziła?

Mogę polecić tę łódkę, tylko ze względu na duży popyt, nie jest dostępna od ręki, trzeba zamówić i poczekać.... Myślę, że warto, jest to sprzęt w pełni profesjonalny, sprawdzony i w całości wykonywany w kraju. HUNTER 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że budżet nie ograniczony.... . Powiem tak, moim zdaniem warto zainwestować raz na lata w dobry sprzęt. Sam od chyba 8-miu lat jestem użytkownikiem Fischfedera, też mogłem kupić coś tańszego..., ale to mi bezawaryjnie pływa do dziś ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krah napisał:

tak tak pisalem gdyz jak mam wydac dwa tysiace to wole wydac 4-5 i miec na lata:)

Też wyszedłem z takiego założenia, gdy planowałem zakup łódki RC. Ponadto opierałem się na opiniach użytkowników. Poczytaj takie opinie na forach karpiowych na temat Huntera, nie spotkałem negatywnej opinii. Ten sam producent ma też Froga w ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głupia ta łódeczka :D jeśli ktoś wędkuje przeważnie sam , tak jak ja, a nie chce pontonu , to nawet ciekawe rozwiązanie , tyle że ja już kupiłem kajak wędkarski i jak dla mnie nic lepszego nie trzeba , przeważnie wędkuję na rzece , więc kajak jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.04.2016 o 14:17, buszmen napisał:

Nie głupia ta łódeczka :D jeśli ktoś wędkuje przeważnie sam , tak jak ja, a nie chce pontonu , to nawet ciekawe rozwiązanie , .....

O ile dobrze pamiętam to w Kutnie takie sprzedają.

Jak znajdę jakiś link to wstawie.

wedkarski_box_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.