Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

danie100406

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj złowiłem ukleję na chrabąszcza majowego. 35 cm długości a wagi nie miałem to nie wiem ile ważyła ale oceniam na jakieś 70 deko. Fotki nie będzie bo mi telefon wpadł do wody. A zresztą wszyscy wiedzą jak wygląda ukleja :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem miałem chwilę wolnego, postanowiłem zobaczyć czy na moim łowisku ruszyły się już karpie. Zdecydowałem się połowić na methode, także wziąłem trochę pelletu, który został z ubiegłego roku, kupiłem robactwo na haczyk i pojechałem nad wodę. Na początek objechałem cały zbiornik, by zobaczyć czy uda mi się znaleźć miejsce z cieplejszą wodą. Tak jak przypuszczałem, trochę cieplej ( o 1stopień) było w zatoce po stronie nawietrznej. Tam też się ustawiłem, zanim się rozłożyłem zaczęło robić się ciemno. Brania jak to zwykle na wiosnę, zaczęły się o 22 i trwały do północy. Udało mi się złowić 3 karpie: 37,48  na pellet i na koniec rodzynek na białe robaczki 63cm. Myślę, że to dobra zapowiedź sezonu, jeszcze parę ciepłych dni i powinny wystartować te największe sztuki :D Zdjęcie największego prosiaczka: mms_20160402_125441.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bumtarara napisał:

Wczoraj wieczorem miałem chwilę wolnego, postanowiłem zobaczyć czy na moim łowisku ruszyły się już karpie. Zdecydowałem się połowić na methode, także wziąłem trochę pelletu, który został z ubiegłego roku, kupiłem robactwo na haczyk i pojechałem nad wodę. Na początek objechałem cały zbiornik, by zobaczyć czy uda mi się znaleźć miejsce z cieplejszą wodą. Tak jak przypuszczałem, trochę cieplej ( o 1stopień) było w zatoce po stronie nawietrznej. Tam też się ustawiłem, zanim się rozłożyłem zaczęło robić się ciemno. Brania jak to zwykle na wiosnę, zaczęły się o 22 i trwały do północy. Udało mi się złowić 3 karpie: 37,48  na pellet i na koniec rodzynek na białe robaczki 63cm. Myślę, że to dobra zapowiedź sezonu, jeszcze parę ciepłych dni i powinny wystartować te największe sztuki :D Zdjęcie największego prosiaczka:

Gratulacje! Konkretny połów i jak widać z opisu, to nieprzypadkowy.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też byłem nad moim zbiornikiem, który zmagał się z wędkarzami ponieważ obstawiony był konkretnie! Jedni przed jutrzejszymi zawodami testowali zanęty drudzy zaś starali się coś wyłuskać i pokonać konkurencję. Ja należałem do tych drugich i mimo iż pogoda była zacna, połów nie był do końca udany. Złapałem kilka płotek, wzdręgi i nie duże podleszczaki. Jak to bywa na rybach inni wypadli lepiej, bo trafiły się dziś też 3 karpie, ale nie zabrakło gorszych którzy dzisiejszy dzień skończyli o kiju. Myślę że wszystko idzie w dobrym kierunku słońce cieplutko grzeję i woda nabierze szybko odpowiedniej temperatury, a karpie nie będą rzadkością tylko zdobyczą na topie! Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratuluję wszystkim którzy połowili:)Mój dzisiejszy i wczorajszy wypad nad Wartę z feederem.Połowiłem głównie płoci i krąpi.Kilka płoci 25cm,28cm no i sobotnia pobita życiówka 39cm przy równym 1kg wagi.Super pogoda,rybki co raz chętniej współpracują.Lina zaś jeszcze nie widać;)

DSC_0036.jpg

DSC_0033.jpg

DSC_0029.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalor napisał:

A ja właśnie w weekend miałem szczęście do linów. Udało mi się złowić 3 liny, płoć i wzdręgę. Wszystko wróciło do wody.

Liny ? Woda w Twoim zbiorniku już się wystarczająco nagrzała? Jezioro czy staw i jak głęboki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Panowie.

4 godziny temu, Kalor napisał:

A ja właśnie w weekend miałem szczęście do linów. Udało mi się złowić 3 liny, płoć i wzdręgę. Wszystko wróciło do wody.

Na co te liny? I o której godzinie brały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim połowów, u mnie od piątku do niedzieli ryby słabo współpracowały,kilka byczków, trochę drobiazgu jedna płotka 30+,ale jeden wędkarz w sobotę rano też już złowił pierwszego prosiaka, podobno 46cm.Tym samym zaczynam już necić swoją miejscowkę specjalnym ciachem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też już mam linka zaliczonego, wprawdzie tylko 29 cm ale cieszył, dodam że większy poszedł z zestawem. Te linki właśnie w niedzielę na starorzeczu, do tego wzdręgi nie dawały spokoju na spławik ale same dłoniaki. Piękna pogoda i widać, że od słońca woda zaczyna żyć. To lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robal napisał:

Gratki Panowie.

Na co te liny? I o której godzinie brały?

Na jednym haku były: pinka-biały-pinka. Jeśli chodzi o godziny to brania miałem od 16 do 18, ale następnego dnia złowiłem lina ok 11. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4/4/2016 o 10:42, draco-terra napisał:

Liny ? Woda w Twoim zbiorniku już się wystarczająco nagrzała? Jezioro czy staw i jak głęboki ? 

W tym roku ludzie połowili całkiem sporo linów spod lodu. Wychodzi na to, że ta ryba żeruje całym rokiem.

Zresztą i ja trafiłem dzień, gdy z lodu brały karasie.

http://hlehleblog.pl/2016/01/12/karasie-z-pierwszego-lodu/

 

PS. Ciepło się zrobiło, czas wyciągnąć feedery z szafy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hlehle napisał:

W tym roku ludzie połowili całkiem sporo linów spod lodu. Wychodzi na to, że ta ryba żeruje całym rokiem.

Zresztą i ja trafiłem dzień, gdy z lodu brały karasie.

http://hlehleblog.pl/2016/01/12/karasie-z-pierwszego-lodu/

 

PS. Ciepło się zrobiło, czas wyciągnąć feedery z szafy :)

U mnie jeziorko dość głębokie i Liny zaczynają się systematycznie w połowie maja. Wcześniej to raczej rzadki przyłów. I o ile koniec maja nie mam dnia na rybach przynajmniej bez jednego lina to w kwietniu w ostatnich dwóch latach tylko jeden się zdarzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.