Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

danie100406

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

gratki hlehle - fajne klimaty :)

Dziś krótka sesja od 9 do 13. Słoneczko, ciepło, ale wiatr silny, wiejący od płn-wsch, cisnienie ok 1012hpa, spadające.

Rybka żerowała kapryśnie, brania bardzo delikatne ale w końcu coś tam sie udało zahaczyć :

2 karpie  3.30, 360kg

2 leszcze 39 i 48cm (trzeci mi się spiął)

1 jaź 34cm

1 karaś

ponizej kilka fotek :

20160413_100708.jpg20160413_124427.jpg20160413_090746.jpg20160413_102932.jpg20160413_104537.jpg20160413_121603.jpg20160413_092540.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się wreszcie i ja na rybki zachęcony waszymi sukcesami. Urlop w pracy więc rano szybki wyjazd do godzin południowych. Zabrałem ze sobą puszkę kuku jedną wędkę i chęci. Miałem baardzo długą przerwę w wędkowaniu (bodajże od maja/czerwca zeszłego roku) więc nawet te kilka godzin wolnego sprawiło mi ogromną frajdę. Jak na pierwsze wędkowanie w tym roku szału nie było.
WP_20160413_006.jpg

WP_20160413_001.jpg

WP_20160413_011.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, wernicjusz napisał:

Obiecałem sobie, że postaram się przynajmniej trochę czasu wygospodarować na połowy. Tomkowi, że jak złowię to na pewno w GP się znajdzie.

:)

Nic mnie tak nie cieszy jak świeże informacje o połowach i zgłoszenia w Grand Prix.B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki wypadzik na rybki  8.30-14.00.

Rano przenikliwie zimny wiatr z kierunków zmiennych, pochmurno, temp ok 8C, cisnienie 1012 lekko rosnące.

Przez godzine ani skubniecia, myślałem ze wróce o kiju. Potem zaczeło sie ocieplac, chwilami wyglądało słońce i rybka delikatnie zaczeła żerować. 

Do południa zdecydowanie Dzień Karasia.

Karp obudził się dopiero po południu kiedy musiałem sie powoli zbierać.

Ogólnie bardzo przyjemnie i nieco później  trochę wędkarzy na łowisku.

Bilans :

11 karasi (30-34cm)

2 leszcze (34,40cm)

2 karpie (1.80, 2.70kg).

Łącznie 15 sztuk, jak przystało na 15-tego :lol:

20160415_083150.jpg20160415_091202.jpg20160415_095433.jpg20160415_125943.jpg20160415_134310.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem rozpocząć sezon i jak zwykle wybrałem się na karpie na moje stałe miejsce. Na włosie znalazł się pelet halibutowy 11mm i ku mojemu zaskoczeniu już w pierwszym rzucie sezonu doczekałem się pięknego i jak się potem okazało jedynego brania. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że na brzegu zameldowała się moja życiówka 65cm SANDACZ (zdjęcia nie będzie bo okres ochronny) jestem jednak bardzo zadowolony bo na tym stawie zander to prawdziwa rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.We wtorek 5.kwietnia wybrałem się pierwszy raz w tym sezonie na rybki.Pogoda była piękna i warunki do wędkowania były doskonałe.Udało mi się złowić kilkanaście leszczyków 35 do 40cm.Niestety nie pokażę fotki bo sobię ją przypadkiem skasowałem.

Druga moja wyprawa miała miejsce w dniu 13.kwietnia w środę.Też złowiłem kilkanaście płotek i leszczyków ale rybki nie były duże

.Zdjęcie0806.jpg

Łowiłem jak zwykle maczówką.Grunt ok.2,5m.Łowiłem na mady,pinki i kukurydzę https://www.youtube.com/watch?v=z0Er6rxEF7w=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja wczoraj otworzyłem sezon na mojej rzece , u mnie ryba późno wchodzi :( w tamtym roku 12kwietnia , wczoraj na robaka 5okonków , 5 płotek i 1 wzdręga :) wszystko na spławik. Dziś na pickera na kukurydzę jedna płotka 25cm. brań miałem kilka ale nie zacięte. Do rzeki mam 300m. więc co dzień po pracy będę wędkował a nie ślęczał przed PC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Od soboty z powodu wyższej konieczności przebywałem w rodzinnych stronach i warsztaty muchowe mnie ominęły :/ więc żeby się odbić zabrałem spina i muchę ze sobą :)

W sobotę od godz. 10 na Kwisie z muchą. Początkowo słabo ale założyłem sucharka i od tej pory co chwilę rybka. do godz 13 miałem już całkiem fajną zabawę i wtedy zaczęło padać. Deszcz wywołał taką furię, że co rzut to atak.. nawet końcówkę sznura atakowały.

Od kolegi dowiedziałem się, że nad jeziorem Złotnickim odbywają się zawody spławikowe mojego koła. Więc zabrałem się z nim na miejsce ale z racji tego, że na spławiku nic się nie znam.. tzn. nie na tyle żeby w zawodach startować to zabrałem spina, torbę gum i powędrowałem za okoniem. Porobiłem kilka zdjęć z zawodów i samego łowiska.

 

Losowanie, przygotowanie i start :)

20160417_060733.jpg

20160417_084626.jpg

Fajnie, że pojawiła się inicjatywa posprzątania brzegu w miejscu zawodów. Na tą część załapałem się i ja (w tej miałem szanse "rywalizacji", sprzątać coś tam potrafię :P )

Zrobiło się deszczowo i zimno a mi się udało jednego okonka złowić. Spotkany spiningista też trafił tylko jednego garbuska. Bardzo fajnie było widać bolenia ganiającego drobnicę. A miejsce widokowe jak nigdzie indziej:

20160417_071827.jpg

Wprawne oko znajdzie wiewiórkę na kładce :)

pomarzłem, pomarzłem i stwierdziłem, że już pora spadać.... na Kwisę z muchą :D i tak jak w sobotę od 10 do 13 pstrążków duuużo ale ale drobne.

AA i na koniec jak wróciłem pod dom to zauważyłem, że gdzieś wypadło mi pudełko z muchami.. więc w tył zwrot i szukam. Udało się z znaleźć ale jak na złość na samym końcu drogi którą pokonałem z wędką ( wypadło mi na brzegu) :D jak odzyskałem pudełko to już tylko do domu chciałem wrócić :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.