Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pomylony ciężar w wędce


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Na święta poprosiłem tatę by kupił mi zestaw wędkarski,by zobaczyć czy mi się spodoba to wędkowanie obejrzałem dokładnie cały opis o zestawie i powiedziałem tacie żeby zamawiał,tak też zrobił,paczkę znalazłem pod choinką wszystko otworzyłem byłem uradowany że w końcu mam jakąś normalną wędkę i zestawy.
Lecz dzisiaj kiedy pomyślałem sobie że obejrzę tę wędki jeszcze raz (oglądałem je nie raz tyle że tak po prostu z widoku) zobaczyłem na wędce Knight 3,60 m ciężar wyrzutu 60-80 gram,pomyślałem,że to nie możliwe i pamiętałem że na allegro pisało cw.10-30 gram zobaczyłem i miałem rację.
Nie chciał bym jej zwracać (jak już coś to w ostateczności) tyle że wiem,że dla początkującego wędkarza ludzie radzą i to większość mały wyrzut więc 10-30 gram jest idealny,ale ten 60-80 gram mnie trochę odstrasza a to szkoda bo już zrobiłem sobie z tą wędka cały zestaw.

Więc pomożecie mi ? Bo im większy ciężar do gorzej/trudniej chyba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
16 minut temu, Silver napisał:

No ale będę musiał ją nieźle dociążyć przecież i kupić obciążniki to w sumie nie wiem czy nie zwrócić

Tego typu wędki są znacznie przewymiarowane. Ciężar wyrzutu jest napisany "na oko". Załóż spławik 2,5 grama. Wyważ prawidłowo i jedź nad wodę porzucać. Założę się, że będzie całkiem ok. Tą wędkę możesz też używać do łowienia metodą gruntową. Ale Twoja sprawa- zrób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Silver napisał:

Ale jak nie będzie przypadkiem mniej niż 60 gram to rzuty nr bedą gorsze ? 

A może być splawik 3 gram 

Może być 3 gramy. Będą trochę gorsze, ale wystarczające. Załóż spławik i idź porzucaj- choćby na trawniku. :) Będziesz widział jak to leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Silver napisał:

Ciekawa sytuacja się wydarzyła napisałem do producenta o tym że najprawdopodobniej pomyli wędki zamiast 10-30 gram dali 60-80 gram a okazało się że w fabryce pomylili naklejki...

Znasz chiński? :D Tak, z pewnością pomylili naklejki ;) Weź tą wędkę i sprawdź po prostu a nie trać czasu na pisanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krah napisał:

tomkowi puszczaja nerwy;)

Broń Boże... A już z pewnością nie z takiego powodu. ;)

Jak zaczynałem, to wszystkiego chciałem spróbować a nie dopytywać się po dwa razy. ;) Dlatego namawiam kolegę do prób na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.