Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

spining Mikado 2,7m do 25g


emilow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Potrzebuję porady w wyborze spiningu szczupakowego o długości około 2,7m 5-25g w cenie do 250 zł. Ze względu na liberalny serwis, niezłe ceny  i dość duży wybór wędek wybrałem MIkado. Miałem kilka uszkodzeń różnych wędek Mikado - serwis bez problemu poradził sobie przy niewygórowanej cenie. Generalnie łowię plecionką na lekkie i średnie gumy z główkami do 7g, w maju z brzegu, potem z łódki - 2,7m wędki jest do ogarnięcia.

Wybrałem wstępnie kilka modeli
NSC LIGHT SPIN 275 5-25g (bardzo mało jest sieci na temat spiningów nsc, w katalogu Mikado od 2011 do 2016 brak tych spinów)
NSC Medium Light Spin 260 5-25g (j.w.)
Nihonto Medium Spin 270 5-25g (ponoć nie ma przelotek SIC)
Da Vinci Pike 270 5-25g
Nihonto Red Cut Sapphire 270 (tutaj jest <=30g, bez dolnej granicy?)
NIHONTO RED CUT PIKE 2,6m/5-28g (odchudzona wędka, ponoć można połamać przy wyrzucie)

Ma ktoś doświadczenia z tymi wędkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dragon i okuma ma niezłe kije, np z serii express ( dragon ) lub black rock ( okuma ), ale serwis to jest dramat czasami trzeba czekać 2-3 miesiące zanim coś wróci z naprawy. 

Wybieraj z mikado ostatnio robią naprawdę fajny sprzęt, sam mam matchówkę i spining z mikado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić Mikado Inazuma Flash Zander  220cm. do 28g . naprawdę świetne wędzisko , łowię nim na rzece na obrotówki ,bądź gumy do 10cm i główce 8g , ja preferuję krótsze wędki i tą akurat wędkuję z brzegu . Ogólnie o produktach Mikado nie mogę powiedzieć złego słowa , mam też wędki  Kongera czy Shimano . Jeśli planujesz łowić na średnie gumy i lekkie główki to czemu nie wybierzesz wędki o mniejszym wyrzucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Inazume X-plode w jednym składzie 2,15 i złego słowa nie mogę o niej powiedzieć. Co prawda nie wiem jak to wygląda teraz cenowo , ale naprawdę fajne i czułe wędzisko. Expressa bym odpuścił a już na pewno nie kupował w ciemno bez pomacania kija. Jak dla mnie seria mocno nie doszacowana.
Znajdziesz coś dla siebie tylko musisz sam sprawdzić co Ci lepiej leży w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kiedyś sparzyłem na Mikado kilkukrotnie i omijam póki co tę markę,nie kupuję ich sprzętu,nie ufam im.Ktoś wyżej pisze o serwisie dragona jako o dramacie---nie zgadzam się,serwis jest jak burza tyle że sklepy,pośrednicy trzymają towar u siebie.Z dobrych kijków w tej cenie? Dragonowski Viper,thytan bądż Konger Stalion-to moje typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luxis napisał:

Ja się kiedyś sparzyłem na Mikado kilkukrotnie i omijam póki co tę markę,nie kupuję ich sprzętu,nie ufam im.Ktoś wyżej pisze o serwisie dragona jako o dramacie---nie zgadzam się,serwis jest jak burza tyle że sklepy,pośrednicy trzymają towar u siebie.Z dobrych kijków w tej cenie? Dragonowski Viper,thytan bądż Konger Stalion-to moje typy.

Właśnie sęk w tym że to nie pośrednicy, przekonałem się o tym sam na własnej skórze jak i przekonał się brat i koledzy.

Oddając wędzisko czekałem prawie 3 miesiące ! byłem w tym czasie 4 razy w sklepie w którym kupowałem i reklamowałem kijek, ile razy telefonowałem z zapytaniem czy już kij można odebrać nie wspomnę.

Może i serwis szybko naprawia ale przedstawiciele dragona czy też osoby dostarczające sprzęt z naprawy mają w dupie klienta i to czy sprzęt wróci za miesiąc czy za 3 miesiące. Na pewno wina nie leży po stronie sklepów czy osób sprzedających sprzęt.

Generalnie wracając do tematu, ciężko coś polecić konkretnie bo każdy ma swoje zdanie.

Dla mnie na przykład dragon ma dobrą jakość i ceny sprzętu ale słabo dba o klienta dlatego zrezygnowałem z kupowanie czegokolwiek z tej firmy na rzecz mikado która robi co raz lepszy sprzęt w świetnych cenach a z serwisem nigdy nie miałem problemu, raz tylko reklamowałem teleskop spławikowy ponieważ z własnej winy złamałem szczytówkę i sprzęt był z powrotem po niecałych 4 tygodniach.

Wnioski? Oceń sam.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego świat jest piękny-stu ludzi-sto opinii....:) To co napisałem wyżej wynika z faktu iż "znam" firmę dobrze,wiem jak działa i ile wkłada zachodu w troskę o klienta,wina przeważnie leży w takich sytuacjach na lini przedstawiciel-sklep,to on odbiera zepsuty towar a zjawia się wraz z zapotrzebowaniem na sprzęt.Taka "rejonizacja",bo są regiony gdzie wszystko idzie jak burza a serwis nie marudzi gdy kij ewidentnie skończył żywot z głupoty uzytkownika i szybko wraca w nowej odsłonie do właściciela.

Mikado powiadasz....kiedyś miałem jakieś ich patyki,wszystkie poległy,opinia została,nowych -lepszych sprzetów nie znam póki co,ale mam też równolegle kije dragona sprzed 10lat i wszystkie sprawne do dziś.Oceń sam...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.