Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co jest potrzebne?


Paweł Rusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

tak jak kolega KrzysiekG napisał, w tym temacie liznęliśmy lekko temat sprzętu na start. Fajny sposób łowienia, choć teraz wiosną mnie zawodzi jak na razie. A jest praktycznie cały czas w grze. Za to latem biła inne metody na łeb. Słyszałem, że Jaxon w tym roku puścił całkowicie nową serię akcesoriów do methody. Korzystał ktoś może już? Te sprzed 2 lat chyba były słabiutkie. Ale cenowo to połowa Drennana, więc może będzie alternatywa, bo jak urywasz na wyjeździe 4 podajniki, każdy po 20 PLN to troszkę boli (łowię raczej na dzikich wodach). A już mi się zdarzało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Goliat napisał:

tak jak kolega KrzysiekG napisał, w tym temacie liznęliśmy lekko temat sprzętu na start. Fajny sposób łowienia, choć teraz wiosną mnie zawodzi jak na razie. A jest praktycznie cały czas w grze. Za to latem biła inne metody na łeb. Słyszałem, że Jaxon w tym roku puścił całkowicie nową serię akcesoriów do methody. Korzystał ktoś może już? Te sprzed 2 lat chyba były słabiutkie. Ale cenowo to połowa Drennana, więc może będzie alternatywa, bo jak urywasz na wyjeździe 4 podajniki, każdy po 20 PLN to troszkę boli (łowię raczej na dzikich wodach). A już mi się zdarzało :/

Nie tylko Jaxon, Mikado też, ale jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimna wiosna, woda zimna to i ryba słabo jeszcze żeruje. Ja póki co nie narzekam. Rewelacji nie ma ale (wprawdzie na komercji) na 3 wypady złowiłem ponad 30 rybek.
Koszyczki Drennana są już po 11zl (np 35g large).
Nowego jaxona nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że zamierzam właśnie zacząć zabawę z method feeder. Osprzęt właśnie wczoraj przyszedł kilka rzeczy a dwie i pół stówki poszły... zaznaczam, że nie kupiłem ani wędki ani kołowrotka ani żyłek... :blink: 
Nic mam nadzieję że się sprawdzi. Coby nie było kiepskiego początku to na start by się nie zrazić do methody chyba pojadę tam gdzie się ta metoda sprawdza. ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek nie zrażaj się bo to skuteczny sposób połowu. Początki są zawsze trudne. Tegoroczna wiosna na razie nie rozpieszcza (ryba słabo bierze). Dziś znów byłem na rybkach i lekko nie było. Byle do maja ;-)
W metodzie bardzo ważne jest właściwe namoczenie peletu do koszyczka. Nie może być za suchy bo się rozleci w wodzie zanim koszyk opadnie na dno. Nie może być przemoczony (nie moze sie łatwo rozgniatać) bo się sklei w koszyku i nie bedzie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dfq spoko szybko się nie zrażę trochę popróbuję;) 
Tylko u mnie to wygląda tak, że wypady można podzielić spin 85%, 5% mucha i 10% na wszystkie pozostałe metody ;)
Nic zobaczymy jak wystartuję z próbami, a tak w temacie pytanie, standardowej zanęty też używasz do koszyka czy tylko sam rozmoczony albo klejony pellet??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko federek, na wakacjach próbuje spina - ostatnio drop-shota ale na razie z miernym skutkiem.
Co do zanęty to różnie bywa - czasem sam pellet ,czasem pomieszany z zanętą a czasem tzw gotowy method mix.
Jak karp nie żeruje to większa szansa na leszcza/karasia/jazia jest z mixami. Na karpia lepszy raczej sam pellet.
Ja używam 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polecam, fajny opis ich produktów, muszę się rozejrzeć. Muszę też chyba zrezygnować z pelletu na wiosnę i przerzucić się na tego typu zanętę. Na mniejsze ryby wiosną będzie może skuteczniej. Fajnie pokazana zasada działania methody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2016‎-‎04‎-‎22 o 17:25, KrzysiekG napisał:

dfq spoko szybko się nie zrażę trochę popróbuję;) 
Tylko u mnie to wygląda tak, że wypady można podzielić spin 85%, 5% mucha i 10% na wszystkie pozostałe metody ;)
Nic zobaczymy jak wystartuję z próbami, a tak w temacie pytanie, standardowej zanęty też używasz do koszyka czy tylko sam rozmoczony albo klejony pellet??

polecam mix zanęta plus pellet 2/3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zamiast kupować method mix czy zanęty tego typu, sami zrobić mowa o poświeceniu chwili czasu i zmielić(młynek lub podobne tego typu) np.płatki,  konopie, najtańszą zanętę(nie może być grubych frakcji), rożnych starych pelletów co wam zostało z zasiadek itp. Ja przetrzymuje ją w woreczkach strunowych żeby wilgoci nie dostała.  Raz wydacie a będzie zanęty na kilka posiedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam.co do koszyczkow,mozna kupic tansze,ale przewaznie maja zeberka nawet przez srodek(co przeszkadza w lepszym umieszczeniu przynety).wtedy nalezy jedno zeberko z srodka usunac.a jesli chodzi o foremke(osobiscie posiadam,ale nie uzywam-moim zdaniemjest zbedna).ukladam zestaw  dloniu a druga dociskam.takie wyjscie bedzie lepsze jesli nie ma sie na poczatku wyczucia w zwilzeniu pelletu.podczas wyciaggania z formy bardziej suchej zanety bedzie mogl sie rozpadac.w sobote lowilem metoda do pelletu  w stosunku 1-3 dodalem zanety linowej,weszly 2 po 1.5 kg.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.