Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Otmuchowskie


Skaner

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj byłem na Otmuchowie, od strony kamieni nie było samochodów, więc pojechałem na ujście. Tam też nie było ludzi. Złowiłem ładnego jazia, oczywiście większy się wypiął do tego ładnego krąpia i dwa okonie. Boleń bił sporadycznie, więc pojechałem na koreę. Tam szkodnik (boleń) pasł się na narybku. Złowiłem jednego. Obok siedzieli wędkarze, wprawdzie mieli siatki w wodzie, ale wędek nie pilnowali, czyli z rybą krucho. Otmuchów to specyficzny zbiornik jak ryba bierze to łapią wszyscy a jak nie to nikt. Czasy świetności były do powodzi w 97 roku. Potem zaczęły go nękać plagi, pierwsza to spuszczanie wody na wiosnę z ikrą w tarlisku a teraz chyba jeszcze większa to plaga boleni z której raczej Otmuchów się już nie podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie,

czy jest jakiś sens porzucać gumą z brzegu na otmuchowie?

większość moich znajomych to oczywiście łódka, wybieram się z dziećmi i zastanawiam się czy rzucanie z brzegu da tam jakiekolwiek wyniki.

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jest sprawa - potrzebuję pomocy :smile: .Otóż mam pytanie .Czy można na jeziorze Otmuchowskim rozbić sobie namiot na plaży ? Wracając dzisiaj z Głębinowa , zatrzymałem się na moment na tym dużym parkingu w ściborzu , zostawiłem tam auto i postanowiłem pospacerować po brzegu.

Udałem się więc w stronę wody pokonując wpierw ten mały nasyp ,gdzie schodzi sie z niego po takich kamieniach- jest to w ściborzu zaraz za parkingiem i tym smażalniami i knajpkami.Po drodze po prawej stronie były takie domki za ogrodzeniem .Idąc dalej dotarłem do brzegu z takim bardzo fajnym ,gładkim spadem i żwirowo piaskowym dnem.Wydało mi się to miejsce bardzo ładne i teraz moje pytanie - Czy można by tam rozbić mały 2 osobowy namiocik ? Jest tam wzdłuż brzegu droga (troszkę dalej od wody - jakieś 20 metrów) i widać , że autka tam jeżdżą , jednak żadnego namiotu tam nie zobaczyłem.Na tej plaży nie widziałem także żadnego wędkarza.Stał tylko jeden camper , a wszystkie przyczepy które po drodze mijałem stały w takich dziwnych "ogródkach" za ogrodzeniem z siatki.Bardzo proszę o odpowiedź , jeśli ktoś coś wie na temat wjeżdżania tam autem i rozbicia namiotu na weekend.Z góry dzięki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adc nie zgodzę się z Tobą że jeśli nie bierze to nie bierze nikomu na otmuchowie. Byłem w sobotę i złapałem 3 jazie: 33, 36 i 45cm do tego pare leszczy ponad 50cm, złowiłem też sandacza i szczupaka tylko oba po 40 cm równo jak w pysk strzelił. Jak odjeżdżałem to rozmawiałem z kilkoma osobami i jedni coś złapali a inni nie mieli nawet brania. Także z braniami to jest różnie.A bolki biły słabo i sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rooxer, widzę że dajesz radę, trochę połapałeś. Mi chodzi bardziej o czasy gdy wszyscy łapali i mieli pełne siatki ryb a teraz z rybą jest różnie, trzeba ją szukać bądź z jednej lub drugiej strony jeziora. Osobiście wolę ujście, jest trochę drzew i cienia i z rybą trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcając na Stary Paczków z obwodnicy lub przy kapliczce na długiej prostej prowadzącej do Ściborza. Teraz nie powinno być problemów z dojazdem, ale uważaj jak popada ciężko wyjechać (nawet terenówki nie dają rady) i musowo weź coś dobrego na komary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 3 tygodni próbuję złapać tu rybę i nic , Zawody o Puchar Burmistrza na jakieś 70 wędek i 4 godziny łapania 6 ryb jeżeli dobrze policzyłem , 3 zasiadki z gruntu nawet skubnięcia , jedna z wałów w Sarnowicach , jedna z plaży w Ściborzu i jedna od strony Wilamowej - co się stało z rybą w tym zbiorniku ? Spininng od strony wału w Frydrychowie i tez nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z weekendowego wypadu z namiotem , grillem i wędkami do Otmuchowa.Mimo ,że tak powiem luźnego podejścia do wędkowania, 6 pięknych,złotych leszczy udało mi się złowić.Najmniejszy miał 52 cm.Reszta w podobnej wielkości - ciut większe tylko.Wędkowałem od godziny 5 rano do 9.Później ani skubnięcia.Wszystkie ryby z siatki uwolniły fale , które były naprawdę potężne.Prawdziwy sztorm i nawałnica przeszła przez ośrodek w Ściborzu i wszystkie pobliskie "dzikie" plaże w okolicach Frydrychowa. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. W piątek mam zamiar z kolegami wyskoczyć na kilkudniową zasiadkę i chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć o łowisku, ponieważ jade tam pierwszy raz.

1- Czy rybki gryzą ??

2-Czy możemy liczyć na jakieś efekty od strony Otmuchowa bo tam mamy zamiar pojechać ze względu na pola namiotowe ?

3-W jakiej miejscowości znajduje się brzeg tzw. "kamienie" ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ujsciu nys do jeziora lewa odnoga rzeki siedzi 3 koksow wieczorowom pora i rozklada sieci po co w jakim celu podeszlismy blizej we 2 ale uciekalismy szybciej niz predkosc swiatla kilka telefonow na paly, straz ale komu by sie chcialo isc do nich 1km po blocie

a tak pozatym bolenia niema sandacze male bija i male okonki kilk szczupaczkow porwalo gumy wode kwitnie sredni stan brak ludzi smierdzi jak w miejskim szalecie

pozdr

za bledy wybaczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W piątek mam zamiar z kolegami wyskoczyć na kilkudniową zasiadkę i chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć o łowisku, ponieważ jade tam pierwszy raz.

1- Czy rybki gryzą ??

2-Czy możemy liczyć na jakieś efekty od strony Otmuchowa bo tam mamy zamiar pojechać ze względu na pola namiotowe ?

3-W jakiej miejscowości znajduje się brzeg tzw. "kamienie" ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :wink:

Z gryzieniem to bywa różnie chyba że siebie gryzą , tak samo efekty a jak już to gruby powyżej 50 cm leszcz , sporadycznie na spinning boleń. Można próbować sandacza w nocy na trupka żywca.

Kamienie zaczynają się od Sciborza kończą w Sarnowicach i tak jak sie zaczynają i kończą to zaczynają się i kończą pola namiotowe i ośrodki wypoczynkowe. Można spróbować zasiadki na karpia - Sarnowice do końca wzdłuż ośrodków , lub od strony Ściborza polecieć dalej w kierunku Paczkowa i w Wilamowej odbić na jęzioro wywózki do 150-200 m od brzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Orientuje się ktoś może czy na Otmuchowie ruszył sie coś sandacz bo słyszalem, że ostatnio marnie było. W ogole stan wody jest wysoki i woda pewni jest zamacona to sie nie dziwie. Prosze o jakies wiesci znad wody i z gory dziekuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.