Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Otmuchowskie


Skaner

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Na jednym i drugim duża woda , mocno zmącona , z białą ryba raczej kiepsko , drapieżniki jeszcze gorzej , ojciec jeździ za drapieżnikami to mówi że czasami sie jakiś okonek powiesi , boleń w ogóle , szczupak - sandacz pojawił się na początku sezonu teraz cisza - jeżdzi głównie kamienie między Ściborzem a elektrownią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, czy znacie ciekawe miejscówki "sandaczowe" od strony Sarnowic, niedaleko ośrodka Sandacz. Chciałbym się wybrać jesienią, na początku października. Dysponuję łódką, niestety bez silnika;/ Chciałbym penetrować wodę głównie w tych rejonach. Oczywiście metoda to spining i ewentualnie żywcówka. Liczę na waszą pomoc! Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

24.09.2010 Będzie remont naszej zapory

"Wał Jeziora Otmuchowskiego wymaga wzmocnienia, na razie zbiornik skurczy się o połowę. Stan taki będzie utrzymywany co najmniej do marca przyszłego roku. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu rozpoczął spuszczanie wody z naszego zbiornika. Codziennie lustro wody opada o 20 centymetrów. W sumie zostanie obniżone o 5 metrów poniżej poziomu normalnego piętrzenia w zimie. Powierzchnia zalewu skurczy się o połowę, do 670 hektarów, a wody będzie 10 razy mniej niż normalnie. RZGW przygotowuje się do bardzo poważnego remontu. Zbiornik na Nysie Kłodzkiej w Otmuchowie wybudowany został w 1933 roku i jest w znacznie lepszym stanie niż sąsiedni sztuczny zbiornik w Nysie. Od lat jednak na wale zbiornika od strony wody obserwowane jest wypadanie kamiennego bruku, pod którym fale wymywają coraz większe dziury. Pierwszy etap robót przeprowadzi firma Skanska – międzynarodowe przedsiębiorstwo budowlane założone w 1887 roku w Malmö jako Aktiebolaget Skånska Cementgjuteriet. Obecnie siedziba firmy mieści się w mieście Solna w Szwecji. Firma na całym świecie zatrudnia w przybliżeniu 60.000 pracowników. Roboty obejmą 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni skarpy. Ubytki zostaną uzupełnione specjalną geowłókniną i warstwą filtracyjną. Koszt tego etapu prac to 4,6 mln zł. RZGW już apeluje do właścicieli i administratorów ośrodków wodnych, aby usuwali z brzegów do hangarów łodzie i sprzęt pływający, bo mogą utknąć na odsłaniającym się brzegu. Zmiany czekają też wędkarzy. Prawdopodobnie na czas remontu zapory wprowadzony zostanie zakaz wędkowania z łodzi. O tych i przypuszczalnie wielu innych sprawach związanych z działalnością RZGW na terenie naszej gminy będą rozmawiali Burmistrz Otmuchowa i Prezes Krajowego Zarzadu Gospodarki Wodnej w Warszawie przy udziale Senatora RP Norberta Krajczego, które ma się odbyć w dniu 08 października br. w Otmuchowie."

Źródło:

UMiG Otmuchów http://www.otmuchow.pl/

Na dzień dzisiejszy wody w jęziorze połowa ryba nie bierze w ogóle dziś były zawody PZW Otmuchów wygrałem je 16 jazgarzami i dwoma leszczykami wielkości zyletki startowało około 45 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleq_30, dzięki za informacje. Liczyłem na to, że będzie można połowić bolenia na ujściu, ale przez ten niski stan wody ryby siedzą w jeziorze. suhhar, nie bądź takim pesymistą, gdyby latem spuszczono wodę to zamiast ryb, mielibyśmy zupę rybną. W zimie ryby mają mniejszą przemianę materii, więc ich zapotrzebowanie na tlen jest niższe. Otmuchów jest zbiornikiem zaporowym przez który przepływa rzeka ciągle go natleniając. Tak więc zbytnio nie martwiłbym się o kondycję ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Nie wiem jak stoją ale chyba stoją - bo poziom wody się podniósł po ostatnich ociepleniach tak że chyba z robotami postój a nikt nie wiem kiedy ma się skończyc będę u siebie w kole w piątek w otmuchowie to popytam i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki oleq_30, za odpowiedź. Zastanawiam się czy w tym roku opłacać opolskie, lubię tą wodę szczególnie ujście ale przy niskim stanie wody nie ma już takich efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki oleq_30, za odpowiedź. Zastanawiam się czy w tym roku opłacać opolskie, lubię tą wodę szczególnie ujście ale przy niskim stanie wody nie ma już takich efektów.

Ja też kocham ujście od strony Starego Paczkowa do jęziora łapałem tam prawie 15 lat , choc po 8 latach przerwy ujście sie bardzo zmieniło

Rozmawiałem dziś z przedstawicielami koło Otmuchów brak jakichkolwiek nawet przyblizonych dat otwarcia zbiornika , wody bardzo mało kormorany beda miały wyżerkę i podobno na Nyskim od strony Buków , Jodłów , Wójcice sa tablice że przedłużają okres ochronny dla karpia ale to w weekend postaram się potwierdzić bo zrobię sobie rekonesans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110316/POWIAT02/482001240

Tu koledzy macie kolejny przykład polskiego debilizmu legi ptaków są ważniejsze niż bezpieczeństwo ludzi , o tarle ryb i wyżeraniu ich przez kormorany które maja przy obecnym stanie wody łatwy żer nie wspomnę.

Łowię nad Otmuchowskim od 1988 roku i szlag mnie trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleq_30, ja nie obawiałbym się wstrzymania prac na zbiorniku z prostego powodu bo to nie jest obszar Natura 2000 tylko zbiornik retencyjny, który ma służyć do łapania wody powodziowej a nie dla ptaków czy plażowiczów a co najgorsze nawet nie dla wędkarzy :cry: Ochrona środowiska w Polsce to takie państwo w państwie, często nie liczą się z życiem ludzkim czy też ze zdrowym rozsądkiem chcąc pokazać swoją siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.