Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Otmuchowskie


Skaner

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Panowie, czyli w moim rozumieniu zbiornik powinni spowrotem napełnić wodą. A co za tym idzie ryba będzie mogła spokojnie odbyć tarło na rozlewiskach i będzie jej troche więcej na ujściu. Jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleq_30 dał linka w którym napisali "Budowlani nie kryją zaskoczenia. Dosłownie kilka dni temu dostali pismo z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, że trzeba z powrotem napełnić jezioro w Otmuchowie i utrzymać wyższy stan wody do końca czerwca."

Wszystko piknie ryby odbędą tarło,ptaki lęgi tylko jak to wszystko dupnie to będzie wyglądać trochę podobnie jak w Japonii po tsunami i ci pseudo ekolodzy będą biegać i zbierać swoje jajeczka/pisklaki po połowie Opolszczyzny i wtedy nie będzie ani pisklaków ani tarła ani Natury2000(jeziora otmuchowskiego) ani paru miast i kilkudziesięciu wiosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po co nam trzęsienia ziemi i tsumani nas wykończą ekolodzy. Rozmawiałem w kole w Otmuchowie ostateczny wyznaczony termin zakończenia prac to 31.04.2011 czy będzie dotrzymany - wielka niewiadoma Napełnienie zbiornika to nie taka prosta sprawa na to potrzeba bo z nyskiego już też nie można upuścić - ptaki i ryby zaczeły swoje miłostki. Zresztą odnośnie napraw Nyskiego (i jego spuszczenia tez już jakaś boruta się robi postaram się za kilka dni to trochę naświetlić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleq_30 chodzi o elektrownie wodną na tamie.Elektrownia wodna należy do prywatnej firmy a że kase dała UE to nie można jej remontować bo te pieniądze nie mogą pomagać prywatnym przedsiębiorstwom.

Kiedyś elektrownia należała do państwa potem ją sprzedali teraz ją od nich przejmą wyremontują za kasę UE i znowu ją sprzedadzą.W tym kraju to wszystko jest pokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogólnie powiem Ci, że jest masakra wszystko pozajmowane, wzieliśmy dwa ostatnie domki. Byliśmy w innych ośrodkach nad Otmuchowskim i Nyskim, nie ma szans, żeby znaleść coś wolnego. Ja tam spać nie będe, będe łowił ;) Nie łowiłem na tym zbiorniku z ładnych kilka lat, ogólnie nie wiem na co się nastawiać jak przeczytałem cały ten wątek. Kiedyś łowiło się tam ładne leszcze, płocie, okonie z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad zaliczam do udanych. Od piątku od godziny 18 do południa w sobote złowiłem 17 leszczy 35-50cm, brały też małe leszcze i jazie. Ogólnie ryba bierze pod wieczór i w nocy. W dzień bardzo słabo. Ludzi nie było tak dużo ( pewnie wystraszyli się pogodą ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.