Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Otmuchowskie


Skaner

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

To prawda, że w tym sezonie nie będzie wogóle wody w jeziorze ? podobno też na nyskim zaczną remont. Na Nysie będzie pewnie niska woda jeśli to się potwierdzi. Zastanawiam się czy jest sens opolskie opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Otmuchowskim woda się podnosi także chyba napełniają a czy ryba będzie nie wiem przy niskim stanie dużo przezucono do Nysy poniżej elektrowni , jeżeli chodzi o Nyskie to info z pierwszej linii nie mam ale w planie jest tez remont rzeki od zapory Nyskiego przez całe miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

macie może jakieś informacje jak w tym roku będzie wyglądała sytuacja na otmuchowie i głębinowie chodzi mi o roboty związane z remontem wału.może jakiś link,zdjęcia z zeszłego roku też mogą być bo znalazłem w necie tylko pare fotek to z nich otmuchów wygłądał jak kałuża(większa).pytam ponieważ chciałem wybrać się na urlop.

z góry bardzo dziękuje za wszystkie pomocne materiały.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się ustalić z źródeł wiarygodnych stan wody na Otmuchowskim zacznie się podnosić w kwietniu,a od 1 sierpnia woda znowu będzie spuszczana. Remont wałów został zakończony, natomiast nadal remontowany jest i będzie blok elektrowni do roku 2013,a jeżeli prace do tego czasu nie zostaną ukończone z powodów np. złej pogody umowa na remont zostanie przedłużona.

Przepraszam wszystkich forumowiczów,że witam się z wami tą niezbyt optymistyczną wiadomością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa.Ciekawe czy ryba pozostała i jak reaguje na takie wachania poziomu wody.

dziekuje za informacje z których wynika że chyba nie ma sensu wybierać się na otmuchów na urlop.

Panowie a w takim razie pozostaje głębinów tylko też gdzieś wyczytałem o jakimś remoncie wiecie może coś więcej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosza26, 3 posty wyżej masz o remoncie nyskiego... pozostaje tylko kwestia czy zostanie wprowadzony zakaz połowu. Nyskie nie jest płaską kałużą jak otmuchowskie, więc może da rade połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym stan wody na Otmuchowskim wynosi blisko 43mln m3 , a więc jest wyższy niż w ostatnich latach jesienią. Nie wiem czy jest to spowodowane topnieniem śniegów i wysokim stanem rzek czy też wprowadzono mnie w błąd z remontem bloku elektrowni i zbiornik już napełniają.

Jeżeli chodzi o ryby to tak czy inaczej rewelacji w tym roku nie należy się spodziewać.Nie znaczy to jednak,że nie będzie można połowić.Amatorzy białej ryby niejednego pięknego leszcza zdołają złowić, natomiast spinningiści tak samo jak w zeszłym roku będą prawdopodobnie zawiedzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HANYS, przede wszystkim dzięki wielkie za informacje z "pierwszej linii frontu" :) Osobiście nie mam zamaru łowić w tym roku na jeziorze. Poziom wody interesuje mnie dlatego, że lubie jeździć na ujście i wolałbym, żeby głębokość była odpowiednia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje,najbardziej interesuje mnie czy będzie zakaz czy nie(otmuchów,głębinów) ale takie info myśle że znajdziemy na stronie pzw opole.

ale jak będziecie mieć jakieś informacje z pierwszej ręki to myślę że podzielicie się na forum.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z Działem Ochrony Wód Głównego Zarządu w Opolu.W poniedziałek ma odbyć się zebranie w sprawie odwołania zakazu połowu na zbiorniku Otmuchów.Najbliższy możliwy termin to 15 marzec , ale najbardziej prawdopodobny to przełom marca i kwietnia czyli powiedzmy 1 kwiecień. Prima aprilis ? Chyba nie.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości - sobie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg Ci zapłać w obfitych połowach dobry człowieku za tak pocieszające wieści.Więc w tym roku łowimy na Otmuchowie miesiąc wcześniej niż w zeszłym - jest postęp. Dzięki wcześniej zalanemu zbiornikowi powinno lepiej być z rybą , bo ma czas wyjść z rzeki na tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Od czwartku przez tydzień będę nad jeziorem i choć na wędkowanie nie będę mieć zbyt wiele czasu to wystarczy by szczegółowo rozeznać sytuację. Po powrocie zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.