Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Otmuchowskie


Skaner

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem ze Ściborza. Ryba żeruje zmiennie o różnych porach,dlatego najlepiej wybrać się na cały dzień.Niestety rozmiary ryb nie są imponujące:płotki wielkości żywca,a leszcze od 15 - 50 cm , z tym że tylko dwa na dziesięć mają 50cm.Oczywiście zdarzają się też krąpie i wszędobylskie niewymiarowe bolenie. W nocy dość dobrze żeruje miętus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich.

Mam prośbę: ponieważ wybieram się z bratem na majówkę nad Otmuchowskie to kilka pytań:

- Jak wygląda wykupienie licencji tzn. gdzie, za ile i na ile?

- Jakieś godne polecenia ośrodki nad jeziorem tak żeby zaraz koło domku można było "moczyć kija". (jeśli można to strona internetowa takiego ośrodka)

- Na co łowić? (Spławik i grunt)

Narazie wszystko chyba;p z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie grunt ośrodków jest wiele od strony Ściborza jak i np.Pttk sarnowice Ośrodek Sandacz od strony Sarnowic Ligoty licencje można kupić np w Nysie na Wita Stwosza sklep Sandacz wpisz w google masz tam namiary (można równiez się tanio zaopatrzyć w zanęty robactwo itp.) ewentualnie w Otmuchowie na Roswelta ale tam ceny zanęt robali sa dużo wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich ośrodków można łowić, jednak przy obecnym wysokim stanie wody z niektórych ośrodków łowienie jest trochę utrudnione,niewygodne. Jak kol.Oleg napisał powyżej z jednej strony jeziora ośrodki ciągną się od Sarnowic aż po Ligotę i tu polecić mogę ośr.PTTK,z którego dostęp do wody powinien być teraz nie najgorszy,a ceny u Pana Tadka nie są zbyt szokujące lub ośr.Fregata po drugiej stronie jeziora w miejscowości Ścibórz.Tam znajduje się betonowy wał wchodzący w jezioro,z którego w miarę wygodnie wędkuje się bez względu na stan wody,a ceny za domki u Pana Grzegorza też nie są wygórowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem,że Pani Halina chciała sprzedać Ośr. Hala natomiast o PTTK-u nic mi nie wiadomo.Nie byłem tam już dwa lata więc wszystko możliwe.W tym roku na pewno wybiorę się tam w odwiedziny więc o zmianach chętnie poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak,leszcz bierze po tarle wspaniale.Spędziłem ostatnie osiem dni i nocy nad wodą i nałowiłem się do syta.Szkoda tylko,że oprócz leszczy nie złowiłem żadnej innej ryby,choć na wędki sąsiadów trafiły dwa dwu kilowe karpie i dwa równie wielkie karasie.Miałem też w ręku spinning ale kontaktu z drapieżnikiem zabrakło.Bolek bije sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Pan Tadeusz W. nie zarządza już ośrodkiem PTTK.

Zatrzymano spust wody i taki stan powinien się utrzymać podobno nie do pierwszego sierpnia jak planowano,ale do pierwszego września.Choć są to informację prawie z samej góry to nie podpiszę się pod nimi.Jedno tylko jest pewne - woda jesienią będzie spuszczana.

Jeżeli chodzi o ryby to leszcza się nałowiłem,a jak będzie z drapieżnikiem przekonamy się za parę dni.Powinno być lepiej niż w roku poprzednim,ale kokosów nie należy się spodziewać.Pozdrowienia dla fanów sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka dni i nocek spędzonych z brzegu z wędkami uzbrojonymi w żywce,blachy itd. 01.06. jeden sandacz na ukleję i jedna obcinka. 02.06. szczupak na blachę i jedna obcinka stalki !!! Wcześniej nie wierzyłem,że jest to możliwe i choć szczupak miał około metra była to obcinka części włókien,reszta po prostu pękła. 03.06. szczupak na karasia,a potem już tylko echo. Łowiący z łodzi zwozili pojedyncze sztuki sandaczy,szczupaków i węgorzy z ujścia i korzeni. Jest lepiej niż w roku minionym, a efekty mogły być lepsze gdyby pogoda była bardziej sprzyjająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja byłem dziś od strony Sarnowic jutro mamy tam zawody , na 13 metrach (łowiłem tyczką 13 metrów kompletnie nic) większość ludzi sporadycznie jakiś większy - mniejszy leszcz , za to miałem na oku dwóch gości bodajże z Opola którzy przy mnie zapełnili 17 litrowe wiadra leszczami po 45-55 cm na maxa nie wiem ile tego w sztukach było ale robiło wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Obecny poziom wody z małymi wahaniami ma być utrzymywany do końca sierpnia,a potem dalej pójdzie w dół. Leszcz bierze niemrawo i raczej na głębszej wodzie,a drapieżnika trudno złowić nawet z łodzi.Czasem ktoś trafi suma lub bolenia,a sandacz brał tydzień temu przez te kilka dni kiedy było chłodniej.Łodzią z jeziora na ujście można jeszcze wpłynąć ale przed ujściem trzeba łódź przeciągnąć ręcznie bo jest tam około 30 cm wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na wniosek wędkarzy i Okręgowej Komisji Ochrony Wód , Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Opolu na swym dzisiejszym posiedzeniu podjęło uchwałę

o zakazie połowu ryb ze środków pływających od dnia 17 września

i całkowitym zakazie połowu ryb od 1 pażdżiernika 2012r na zbiorniku Otmuchowskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.