Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Otmuchowskie


Skaner

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Woda jest ale chyba łatwiej było przerzucić rybę do rzeki niż do jeziora, a przynajmniej tak to sobie tłumaczę. 20 ton ryb to ilość, którą można by zarybić całkowicie sporych rozmiarów staw, poza tym ile kolejnych ton ryb przepadło zupełnie przy okazji tego remontu ? Przepust wody powinien być tak skonstruowany żeby ani jedna ryba nie miała prawa przez niego przelecieć. Wiem, że to stara budowla i nie znam jej konstrukcji ale jeśli nawet jest tak zrobiona , że ryby przelatują to z pewnością jest to możliwe do poprawy. A może komuś były potrzebne ryby na święta i trochę przesadził ? Trudno kogoś oskarżać nie mając odpowiedniej wiedzy , natomiast wobec zaistniałego faktu mam nadzieję, że PZW będzie czuło się zobligowane do uzupełnienia rybostanu w zbiorniku.Może uda się pociągnąć kogoś do odpowiedzialności ale znając życie pewnie my sami poniesiemy tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Byłem nad jeziorem przez ostatnie trzy dni . Brań jest bardzo dużo przez całą dobę z różną intensywnością. Głównie biorą małe leszcze , płotki , czasem mały jaź lub boleń. W zeszłym roku na początku sezonu co dziesiąta ryba to był leszcz ok. 50 cm. , a reszta drobnica. W tym roku co 15 ryba to leszcz 40 cm. , co 20-ta leszcz 50 cm , a reszta drobnica. Komentarz zbyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

witam jak dobrze się doczytałem regulaminu to limit jest 5kg leszcza lub 10szt powyżej 35cm tam z czego nie mogą przekroczyć masy całkowitej 5kg ?? mozna pojechać i rozbić namiot i się ustawić na 3 dni ??? . a i czy wie ktoś gdzie można zrobić opłaty bo ja nie z tych stron .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 sztuk powyżej 35 cm + 5 kg. poniżej 35 cm. Namiot możesz rozbić na jednym z ośrodków wypoczynkowych lub na początku " kamieni " od strony Ściborza , albo w pobliżu rybaczówki od strony Sarnowic. Opłaty w kole np. Paczków , Nysa , Otmuchów lub E - zezwolenia ( informacje znajdziesz na stronie PZW Opole ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.