Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nie bierze nic kompletnie


patryk9324

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może odrazu przejde do opisu sytuacji jaka panuje na łowisku. 

Jest to zalew, z jednej strony wpływ z drugiej strony upust. Ma on 7.5 hektara.

W większości jest płytko, jest kilka miejsc od strony ulicy gdzie jest może góra 3m. W większości jest do 1.20 / 1.50m. Są też miejsca gdzie jest naprawdę płytko czyli jakieś 50cm gdzie latem ryba się wygrzewa. Zbiornik należy do PZW i jest zarybiany raz w roku na jesień. Gdy zeszły pierwsze lody i zrobiło się trochę cieplo, ryba brala. Z czasem czyli marzec/kwiecień i teraz maj jest coraz gorzej. Co więcej każdy tam nęci. Głównie kazdy kukurydza, jakimiś specyfikami i td także żarcia w wodzie od [...]... Co więcej co chwila są zawody, dosłownie co tydzień są zawody w sobotę i niedzielę. Ryby jakie występują to szczupak, troszkę sandacza, karp, sporo leszcza, plotka, trochę okonia, kilka jazi może jest, Amur i pierdolony sumik karłowaty. Oplacilem kartę 10 marca i od tamtej pory zlapalem 2 karpie i tylko tyle. Nie ma dosłownie żadnego brania konkretnej ryby. Nie wiem czy jest możliwe że zostały wylapane wszystkie ryby? Czasami komus się uda złapać karpia ale to rzadkość. Lowie głównie na grunt, mam haczyki 6, zylka 0.26 jak każdy na tym stawie bo jest dosyć zarośnięty. Obecnie lowie na stanowisku niedaleko upustu, jest tam około metra głębokości, necilem ziemniakami w drobnej kostce, a teraz nece kukurydza. Nie z puszki tylko to sucha która się gotuje i td. Próbowałem już na pinke, białe robaki, kukurydzę, kulkę proteinowa, ziemniaka, kulkę pop up czyli nie tonąca. Próbowałem kilku zanęt. Tych śmierdzących jak i tych pachnących. Lowilem na pellet halibuta... Wszystko bez najmniejszego skutku. Wędkarzy jest sporo. Jeśli ktoś wie jak można na takim stawie skutecznie łapać ryby to bardzo proszę o rady. Trochę się nameczylem żeby to napisać więc proszę o konkretne odpowiedzi. Na co łapać? Lub czym necic? Lub może stanowiso za płytkie lub za głębokie? Nie mam już pojecia... Proszę o pomoc. Dodaje zdjęcia zbiornika.

mitrega.jpg

F92298DB-86F4-71E6-7BED-4D8C08D365F0.jpeg

zdjecie,pelne,489570,20140614,lazy-zalew-mitrega.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.