Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Naprawa wędki Fish Hunter 300 float, urwana szczytówka.


Uzytkownikkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam, prawie nową nie używaną wędkę  Mikado Fish Hunter 3,0m cw: 30. Wędka doznała złamania szczytówki i teraz po wklejeniu nowej końcówki ma 2,7m - ma tylko trzy (łącznie z szczytówką te przelotki, między przed ostatnią przelotką, a szczytówką odstęp to 72cm.) - nie wiem czy coś z niej będzie, czy nie za duży odstęp?

Boje się, że z tak dużym odstępami, wędka nie wytrzyma i się złamie. Byłem w wędkarskim i Pan jedynie miał samą końcówkę którą wkleił, a nie posiadał takiej dodatkowej przelotki, żeby dać pomiędzy szczytówkę a przelotkę.

 

Jak Państwo myślą, można na takiej wędce łowić, czy należy odkleić ta wklejoną końcówkę i znaleźć gdzieś dodatkową przelotkę i ponownie wkleić tą końcówkę?

W sumie to nawet nie jestem pewny, czy tam wcześniej była ta przelotka po drodze czy nie. Wędka z opisu posiada trzy sekcje, teraz łącznie z tą końcową przelotką ma właśnie trzy te oczka. Pytanie jak liczymy te sekcje czy tylko te ruchome czy ruchome + ta jedna stała z początku?

 

Ktoś coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

O jejciu tak to napisałeś że nie wiadomo o co chodzi :( no i musiałem zerknąć na Googla aby zobaczyć co to za kij :) wygląda na to że jest to trój-składowy teleskop pod spławik i miał 4 przelotki , w tym jedną ''ruchomą'' Jeśli przeszkadza Ci jej brak to powinieneś taką przelotkę dokupić , jeśli Ci to nie przeszkadza , to łap tak jak jest , w niczym to nie powinno przeszkadzać , mnie nawet takie przelotki denerwują :) zobacz że tak zwane baty mają tylko przelotkę szczytową , a przecież wielu wędkarzy lubi nimi łowić :) Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Mi to tam nie będzie pewnie przeszkadzać, tylko obawiam się aby ta szczytówka się nie złamała ze względu na brak tej przelotki.

łączna długość teraz szczytówki to 70cm, czy to nie za duży odstęp?

Wędka na spokojne stawy na spławik 6-7g. na białą rybę. Nie większą niż 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wędeczka jak wcześniej uległa złamaniu? Im więcej przelotek na wędce , tym ''ładniej'' wędka gnie się pod obciążeniem , ale jak masz jakieś obawy to dokup przelotkę ruchomą i ją załóż :) mi w moim życiu , a już trochę wędkuję , czubek dwa razy się złamał , ale to z mojej winy - raz zawadziłem o ziemię , a raz podczas rzutu z plecionką zahaczyłem o drzewo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.