Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - czerwiec 2016


danie100406

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich.We wtorek 21.czerwca druga w tym roku wyprawa na staw z nadzieją że coś złowię.

Udało się złowić kilka rybek tj.trzy karpie 43,49 i 50cm.,dwa amury 47 i 58cm. oraz sześć karasi 28 do 32cm.

33e0ym0.jpg

Ryby brały tylko na jednego białego robaka na haczyku nr.12.

A to moje rybki na żywo:

Dość silny wiatr z zachodu utrudniał wędkowanie jako że łowiłem na maczówkę,ale jakoś dawałem radę.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podzielę się wieściami znad wody. Od środy do dzisiejszego poranka z grupą przyjaciół wędkowaliśmy na Ropie w Gorlicach. Większość czasu spędzaliśmy na nizinnym odcinku rzeki i łowieniu kleni. Niska woda uniemożliwiała łowienie na "zwykłe" woblerki więc praktycznie cały czas łowiliśmy smużakami. Brania fajne widowiskowe ale dużo z nich nie do zacięcia ze względu na wielkość ryb. Najwięcej ryb złowiliśmy z przedziału 20-30 cm. Perełką okazał się 39 cm klenik którego udało mi się złowić :). Czwartkowy ranek spędziliśmy na górskim odcinku No-kill. Tutaj jeśli chodzi o ilość brań to eldorado. Pstrążki brały jeden po drugim, ale i tu rozmiar dawał wiele do życzenia. Kilka rybek powyżej 30 cm reszta pomiędzy 15-25 cm. Ryby naprawdę na tym odcinku jest dużo ale trzeba jeszcze trochę poczekać, żeby pstrążki podrosły. Ogólnie wypad udany. Mały niedosyt jeśli chodzi o klenie, ale mamy nadzieję, że kolejna wyprawa na to łowisko wreszcie przyniesie wymarzone kleksy.large.ropa1.jpglarge.ropa2.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dużymi nadziejami pojechałem na nockę ostatnio nieźle polowilem wiec uzbrojony w większe i grubsze przynety liczyłem na większe ryby. Efekkt na większy pelet niż ostatnio lowilem leszcze w tym samym rozmiarze co ostatnio plus kilka większych okolo 40 cm i jednego złotego leszcza 50. Na ziemniaki wycinane w półtora cm kulki zadziwiająco dużo bran....krąpi i to rozmiar poniżej 20cm

nad ranem trafily sie pojedyncze plotki tez na ziemniaki i pellet.

a na rosowki z gruntu mnóstwo bran okoni.

ogólnie nocka udana. Dużo bran, dużo ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Wisełką o świcie dziś puściutko :) Chyba wszyscy grubo świętowali sukces naszej reprezentacji B) Mi udało się wstać i obłowić jedną z rzecznych raf:D Drapieżny białoryb dopisał :) Woda cieplutka :) Super poranek :) Łowiłem na lekko, wędeczka Mikado specialized do 21 gram, żyłeczka 16nastka, i kleniowo jaziowe wabiki :)

rafaaa.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.W piątek 24.czerwca ryba nie myślała o żerowaniu.Zażywała kąpieli słonecznych i spławiała się daleko od brzegu.Siedziałem nad wodą 7 godzin i miałem tylko 5 brań.Te brania to 5szt płotek w tym dwie można powiedzieć ładne tj.30 i 32cm.

1zd7sm1.jpg

Łowiłem jak zwykle maczówką.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super łowicie!

W weekend zaliczyłem nocne zawody mojego koła. Efekty były tak marne, że przynajmniej sobie pospałem w nocy. Grunt to wygodny fotel, który można rozłożyć na płasko.

Zdjęcie z zawodów pt. "Ciężkie jest życie wędkarza"

20160624_192224.jpg

W niedzielę nie mogłem sobie odmówić bycia nad wodą i wyskoczyłem na kilka godzin smużakowania. Miałem kilka wyjść ładnych sztuk i jednego 40cm udało się wyjąć.

20160626_185349.jpg20160626_185416.jpg

Przy okazji pozdrawiam kolegę @PPu88, który jeśli się nie mylę jest autorem wobka dnia.

20160626_194012.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tydzień urlopu to szybka decyzja i godzina 5.30 melduje się na rybkach na Goczałkach pogoda dobra ale  na jeziorze tafla myślę sobie brań pewno nie będzie chociaż różnie już bywało, ogólnie jak to mówią na fali ryba wali. Namoczyłem lekko zanętę, dodałem 2 mm pelletu  rozłożyłem dwa feederki  oczywiście metoda 3 rzuty z podwójnym nabiciem w celu zanęcenia, na początek na haku 3 białe i czekam 15min nic no to  przerzucam następne 15 min znów przerzucam tym razem czekam tylko 3 min na branie zacinam  czuje jak delikatny feederek pięknie pracuje w podbieraku melduje się leszcz grubo ponad 40 myślę przypadek, ale jednak nie. Zaczynam łowić na 2 wędki na drugiej na włos kuku również daje rade. Ogólnie złowiłem ok 15 leszczy  w rozmiarze 40-47cm i jestem mega zadowolony ;)

DSC04464.JPG

DSC04462.JPG

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11,20 wsiadam do auta - 31 stopni. 12,30 zarzucam wędkę z grochem - odkładam, zaczynam rozwijać podbierak i branie - zacinam, ryba silna i ucieka mi w zwalone drzewo - 5 m powyżej mojego stanowiska - to była, chyba największa ryba dzisiejszego dnia, zresztą zawsze tych największych się nie wyciąga :).

Kolejne branie 5 minut później- Leszcz i tak do godz 17,05 co jakiś czas łapałem Leszcza - o 17,05 ostatnie branie i do 18,30 nic nawet nie tknęło.

20160629_180142_resized.jpg

Łącznie 12 Leszczy >42 cm, największy 56 cm

20160629_180643_resized.jpg

2 małe leszczyki ok 35 cm i 2 Jazie 39 i 46 cm. 

20160629_180451_resized.jpg

Ryby po sesji z powrotem do wody.

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wczoraj tj.29.czerwca kolejna wyprawa z maczówką tym razem z myślą o leszczu.Zrobiłem zanętę specjalnie pod leszcza i nad wodę.Łowienie zacząłem o godz.11.Pierwsze branie po trzech godzinach,a póżniej to od czasu do czasu pojedyncze

branie.

21v2v7.jpg

Złowiłem 12szt.leszczy od 30 do 42cm.

A to moje rybki na żywo:

Łowiłem na pinkę i kukurydzę.Brały na jedno i drugie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wybrałem się na krotki wypadzik nad rzeczkę. Posiedziałem jakieś 2h nad woda i złowiłem jedna rybkę. Zanętę jak użyłem to była Lorpio MEGAmix płoć czekolada. Niestety płoć albo nie żerowała albo nie było jej na danej miejscówce. Ogólnie na mojej rzece w tym roku totalna martwica. W zeszłym roku o tej porze po 2 godzinach łowienia miałem dość karasie(25-35) i ładne płocie brały takie 25+, czasami karpik się trafił, raz kroczek 15cm a czasami się trafiał 40+, rzadka ale tez się zdarzało złowić raka niestety nie wiem jaki to był. Wiem że jet duża populacja okonia i szczupaków. Co może być przyczyna tak słabo żerujących ryb?

 

I jeszcze takie pytanie jaka to rybka? Na tej rzece nie występuje ukleja. Wiem bo łowie na niej kilka lat i nigdy jej nie było.

IMG_20160629_192918.jpg

IMG_20160629_192928.jpg

IMG_20160629_192934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd nad moje bajoro od piątku 24.06 do środy 29.06, 3x pobity rekord wielkości karpia :D Łącznie 8 sztuk: 1,8kg 2kg 2kg 2,85kg 3,30kg 7,30kg 7,40kg 7,70kg, radość jest podwójna bo wszystkie padły na kulki własnej roboty :)

11.jpg7,30kg

22.jpg7,70kg

33.jpg7,40kg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mlody11 napisał:

pawciobra ukleja ma drobniutkie łuski a ta rybka miała większe od karasia

Wg mnie ukleja - pyszczek skierowany ku górze, kolejne 2 typy to Jelec i Bolenik, ale bolenie mają drobne łuski i duży pysk w miarę prosto skierowany, Jelce z kolei ciemniejsze są na grzbiecie takie zielonkawe i pysk tez prosto. Może to też być jakiś mieszaniec tylko czego z czym ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem znam ta rzekę od dzieciaka. Łowię tam często i tak samo rozmawiam z innymi wędkującymi, nikt nigdy nie złowił na tej rzece uklejki. Przeważnie są łowione płocie, karpie, okonie, kiełbie (jakaś plaga tego jest), szczupak, i karasie jest kilka małych amurów. Więc może się coś skrzyżowało lecz nie mam pojęcia co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.