Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Władysławowo port


Żagiel

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam całe grono.

 

Od lat podchodziłęm do wedkarst.a w końcu rok temu dzięki uprzejmości jednego wędkarza udało się!

Opłaciłem pozwolenie na pobliskiej poczcie, wędka zestaw śledziowy i jazda, ku mojemu zdziwieniu co ranek wracałem ze skromnym obiadkieim:) 

Wrażenia bezcenne! plan i w tym roku podobny...

 

Posiadam kij 5-30g 2,4 albo 2,6 dokładnie nie pamiętam, i jeśli chodzi o śledzie to już coś tam wiem ale apetyt rośnie dalej:) 

I tu pytanie do was jak i czym spróbować czegoś poza śledziem? Z pewnoscią wolałbym metody spiningowe:) 

Dziękuje za pomoc i wyrozumiałość

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeśłi chodzi o  spinning w porcie we Władysławowie to możesz poszukać tam okoni i sandaczy. Na okonie masz trochę za mocną wędkę , na sandacze będzie ok. Czasem przyłowem będzie może być szczupak ale to rzadko. Wiosną trafiają się belony.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje @okonhel

Tylko jaki zestaw sandacze? jestem dość zielony i mimo wielu tekstów w sieci nie wiem jak się za to zabrać...

 

Znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie na tz przywieszke flądrową (dwa haki do nabycia w porcie) do tego filet sledzia czy tobiasa

Miałoby to sens? bo kij chyba ogarnie?                       

Odnośnie belony chciałem jechać w maju, ale teraz to już chyba późno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kij będzie do wymiany na jakiś teleskop, wyjazd będzie typowo rowerowy i obecny byłby bardzo kłopotliwy w transporcie...

Więc tu można jeszcze cos pozmieniać, dla mnie najważniejsza będzie uniwersalność zestawu (sledz, fladra, belona, sandacz) 

Będę bardzo wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij na sandacza pewnie by się nadał ale skoro chcesz go zmienić na teleskop to odpuść sobie spinning. Teleskopy do tego po prostu sięnie nadają a tym bardziej na sandacza.

Jeśłi wyjeżdżasz rowerem i zabierasz teleskop to spinning sobie odpuść. Kup u siebie kilka haczyków węgorzowych, kilka ciężarkjów 30-40 gr płaskich i skup się na flądrach na główce wyjściowej z portu. Łowił będzieszklasyczną gruntówką z tym że do połowu fląder możesz użyć 2 haków na które założysz kawałki fileta ze sledzia czy szprota (ale tylko do połowu fląder). Ciężarek (najlepiej z krętlikiem) wiążesz na końcu zestawu, powyżej wiążesz 2 boczne troczki (krótkie maks 15 cm) i masz estaw gotowy. Możesz też rano i po południu probówać złowić śledzie na tzw choinkę śledziową (5 haków ze srebrzystymi muszkami). Przy porcie są sklepy wędkarskie (przy obu wejściach - przy głównym dwa) i spokojnie powinieneś w którymś kupić choinki. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 180zł. drogą kupna :) możesz nabyć wędkę Mikado DaVinci Travel Spin jest w wersji 240 i 275cm(mam ten dłuższy) moja składa się z 4 segmentów po złożeniu ma to 63cm . w tym dwie szczytówki 5-17g i 20-25g. jak na razie łapałem tylko okonki na lżejszą szczytówkę :) , wędkę mam dopiero parę dni więc nie testowałem na większej rybie - wędka bardzo fajna waga to 156g. Jeśli jednak wolisz teleskop to mogę polecić Mikado Purple Rain to jest telespin mam wersję 3m 40g cw. są też krótsze wersje od 2,10m Bardzo fajna wędeczka która u mnie ''robi'' za uniwersalny kij - łowię nią na spławik/grunt/spining po złożeniu ma 64cm. a waga to 214g.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki @buszmen @okonhel

buszmen, Twoje propoozycję mają sens:) Tylko ja jestem ciągle nowicjuszem i się zastanawiam czy taki sprzęt w moim przypadku ma sens? boję się że na chwile obecną nie docenie walorów obecnych propozycji a jak już wybioę swoją droge to się okaże że to jednak nie to...

Nastawiam się głównie na śledzie, flądry, belony póżno ale kto wie...

W nazwie tematu Włądek ale to na pewno nie będzie jedyny port :) w tym planuje kilka biwaków na plaży:) 

więc okazji będzie sporo 

 

Wracając do sprzetu, co powiecie o:

Konger tele spin Graffiti 330 35

Z mojej perspektywy na plus 

-waga

-cena 

-dlugosc transportowa (60cm)

- jak na następny wyjazd będę mial inny plan nie będzie jej szkoda :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o plażę to Twoje wędzisko jest zbyt delikatne. Do łowienia z falochronu się jeszcze od biedy nada ale na plaży musisz mieć mocniejszy sprzęt bo tam ciężarki gruntowe zaczynają się od 100 gr  Nie przerzucisz tym wędziskiem płytkiej wody... Zostaje Ci więc łowienie głownie w portach. Belona odpłynęła i z brzegu czy w porcie na razie nie połowisz, chyba że się woda mocno ochłodzi. W przeciwnym razie szanse masz dopiero jesienią.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plaży używa się wędzisk do surfcastingu o gramaturach 100-200 gr i więcej. Można użyć też ciężkiego feedera lub mocnej karpiówki ale teleskopem który posiadasz mozesz powalczyć jedynie z falochronów jeśli jest przy nich odpowiednia głębokość a z brzegu to jedynie na helskim cyplu na jego końcu. W innych miejscach musiałbyś wchodzić w spodniobutach po pas do wody, zarzucać i wycofywać się na plażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już wiem ze z moich propozycji sprzetu surf nie będzie:)

 

Wracając do spraw technicznych:

O 11.06.2016 o 21:37, Żagiel napisał:

Wielkie dzięki @buszmen @okonhel

buszmen, Twoje propoozycję mają sens:) Tylko ja jestem ciągle nowicjuszem i się zastanawiam czy taki sprzęt w moim przypadku ma sens? boję się że na chwile obecną nie docenie walorów obecnych propozycji a jak już wybioę swoją droge to się okaże że to jednak nie to...

Nastawiam się głównie na śledzie, flądry, belony póżno ale kto wie...

W nazwie tematu Włądek ale to na pewno nie będzie jedyny port :) w tym planuje kilka biwaków na plaży:) 

więc okazji będzie sporo 

 

Wracając do sprzetu, co powiecie o:

Konger tele spin Graffiti 330 35

Z mojej perspektywy na plus 

-waga

-cena 

-dlugosc transportowa (60cm)

- jak na następny wyjazd będę mial inny plan nie będzie jej szkoda :)

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale nie widzę tu edycji...

Może tą drogą http://wladek.pl/ryby-portowy_zestaw_wedkarski-39.html

czyli coś z wiekszym wyrzutem np KONGER Graffiti Tele Spin 330/60 na flądre, sledzia w portach, a jak będe stacjonarnie to obecny spining 10-30 2,40 powiedzmy na sandacza.

Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisywaniem wędek bywa różnie, czasem delikatniejzą wyżej opiszą niż mocną.

Do łowienia fląder z portu użyłbym mocniejszego teleskopu, mocniejszego spina  lub feedera. Najlepiej kompozyty bo rysują się i niszczą na falochronie. Na plażę - wędki do surfcastingu, od biedy może być ciężki feeder lub karpiówka. Teleskopem po prostu rzucasz bliżej, jedyny plus to mniejszy po złożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Żagiel napisał:

czyli coś z wiekszym wyrzutem np KONGER Graffiti Tele Spin 330/60 na flądre, sledzia w portach, a jak będe stacjonarnie to obecny spining 10-30 2,40 powiedzmy na sandacza.

Tak jak pisze @okonhel do portu wystarczy mocny teleskop- nawet za 50 zł. Nie warto nic lepszego niszczyć na kamieniach. Brania fladry są mocne i pewne. Więc nawet na dość sztywnej szczytówce zauważysz.

Na plaży przy spokojnym morzu można kombinować jakieś półśrodki, ale do poważnego łowienia tylko surf lub bardzo mocna karpiówka.

Na śledzia może być ten sam teleskop co na fladry. Ewentualnie mocny spinning, ale na tyle mocny żeby dało się podnieść 5 śledzi 5 metrów do góry. Czasem warto też daleko rzucić jak śledzi nie ma przy samym falochronie. Jak wygląda łowienie śledzi zobacz na moim filmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje

OK surfcasting póki co odpada.

Co do śledzia jak pisałem wcześniej rok temu co nieco połowiłem (2 tygodnie) :)

 

Precyzując 

Potrzebuje teleskop który sie zmieścił do plecaka ( 60-70cm) z nastawieniem głównie na śledzie, fladry-łowienie portowe.

ten będzie ok czy nadal za słaby?

http://allegro.pl/konger-graffiti-tele-spin-360-60-warszawa-i6234748759.html

Na spining w porcie zabiore obecny kij... bedzie jak zanalazł ale to już nie rowerem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Żagiel napisał:

Co do śledzia jak pisałem wcześniej rok temu co nieco połowiłem (2 tygodnie)

Jakoś przeoczyłem...

Co do wędki to trudno wyczuć, bo każdy szklak inaczej pracuje a opisy są raczej na ozdobę. Widziałem już 60 gramów o dobrej sztywności i 120 gramów jak bicz. :) Najlepiej wziąć do ręki i samemu sprawdzić.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Żagiel napisał:

Dziękuje za informacje

OK surfcasting póki co odpada.

Co do śledzia jak pisałem wcześniej rok temu co nieco połowiłem (2 tygodnie) :)

 

Precyzując 

Potrzebuje teleskop który sie zmieścił do plecaka ( 60-70cm) z nastawieniem głównie na śledzie, fladry-łowienie portowe.

ten będzie ok czy nadal za słaby?

http://allegro.pl/konger-graffiti-tele-spin-360-60-warszawa-i6234748759.html

Na spining w porcie zabiore obecny kij... bedzie jak zanalazł ale to już nie rowerem:) 

Jak dla mnie to ten konger wygląda dość delikatnie ale pomacaj w sklepie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.06.2016 o 17:21, okonhel napisał:

Jak dla mnie to ten konger wygląda dość delikatnie ale pomacaj w sklepie.

Znalazłem w jednym sklepie, faktycznie dość delikatnie to wyglądało 

 

Może jednak coś z wiekszym cw:

http://www.wedkarski.com/wedki/12710-wedka-spirado-tele-spin-konger.html#gal1/0/

 

50-100g 360cm  80cm w transporcie

 

     

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Żagiel napisał:

Znalazłem w jednym sklepie, faktycznie dość delikatnie to wyglądało 

Może jednak coś z wiekszym cw:

http://www.wedkarski.com/wedki/12710-wedka-spirado-tele-spin-konger.html#gal1/0/

50-100g 360cm  80cm w transporcie

     

 

 

Ja bym wziął jeszcze mocniejszy- np. do 120 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.06.2016 o 21:00, okonhel napisał:

Do śledzi w porcie takie 25 gr wystarczy by zarzucić i łowić, czasem łowi się na lżejszy cięzarek. Na śledzie nei ma co przesadzać ze sztywnością wędki bo wtedy więcej ich spada.

To w przypadku tej 50-120 to już za dużo na śledzie?  Wolałbym uniknąć kilku kiji na jedno posiedzenie w porcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.