Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Shimano jaki kołowrotek wybrać


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Z całym szacunkiem Artech ale te Twoje wywody nie do konca mnie przekonują... Twierdzisz że kołowrotek do 200zł przy częstym łowieniu wysiądzie po roku... Mam wielu kumpli którzy łowią już parę ładnych lat i to często, nie mają jakichs wyśrubowanych sprzętów i łowią nimi długie lata...

Przykład:

Kumpel ciągnie ładne szczupaki i sandacze na sprzęcie Jaxon Telestar Spinning 10-30g i kołowrotku Shimano Alivio 2500 FA juz przeszło 2 lata i w życiu nie dałby sobie nic złego na temat tego sprzętu a zwłaszcza kołowrotka (na jaxona trochę ziapie że mu nie leży) powiedzieć... Jeszcze nic mu się nie zepsuło, nie obluzowało i nie pękło! Wystarczy że o niego dba i konserwuje go 2-3 razy w roku... A na rybach jest co drugi dzień dłuuuuuuuuuugie godziny...

Przykładów takich jest znacznie więcej!

Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kumpel ciągnie ładne szczupaki i sandacze na sprzęcie Jaxon Telestar Spinning 10-30g i kołowrotku Shimano Alivio 2500 FA juz przeszło 2 lata i w życiu nie dałby sobie nic złego na temat tego sprzętu a zwłaszcza kołowrotka (na jaxona trochę ziapie że mu nie leży) powiedzieć... Jeszcze nic mu się nie zepsuło, nie obluzowało i nie pękło! Wystarczy że o niego dba i konserwuje go 2-3 razy w roku... A na rybach jest co drugi dzień dłuuuuuuuuuugie godziny...

I pewnie masz trochę racji z tym że sprzęt nie musi być za grubą kasę- ale można łowić ładne szczupaki takie 2-4kg ale można też takie 8-10kg i tak ze wszystkimi gatunkami. Każdy z nas trochę inaczej postrzega ładność ryb/wielkość/ . A ten przykład z Shimano Alivio wg mnie trochę nie trafiony. Skusiłem sie na to "cacko" bo tanie no i Shimano - lipa, lipa a uzywałem go do paproszka na kijku do 13g i "cacko się rozsypało a jak zaniosłem do reklamacji to powiedziano mi, że ten typ tak ma i po naprawie i tak kiedyś w najmniej oczekiwanym momencie co w nim padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Te szczupaki podchodziły po 5-6 kg. Co do Alivio to ja tez się na niego skusiłem na początku tego roku i nie zauważyłem w nim nic niepokojącego. Cały czas chodzi jak na początku. Ale fakt jest taki że sprzęt nie jest sobie równy nawet te same modele tej samej firmy... Osobiście uważam że Shimano robi coraz większy chłam - idzie na ilość nie na jakość :evil: Te ich pierwsze modele były naprawdę ok ale słyszę coraz więcej negatywnych opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myślą o spławiku, też sie na Alivio skusiłem...

Potem myślałem że paproszek nie powinien mu krzywdy zrobic...

Teraz tyka jak zegarek :shock:

Tzn. Obrót korbką - tyk, obrót-tyk, obrót-tyk....

Ale zepsuty nie jest , bo kręci....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dości dużo się pisze o kołowrotkach tych taniszych, a wogle no prawie wogle o średniej

pułce czyli po wyżej 400pln. Oczywiście każdy by chciał kupić tani kręcioł ale dobrej

jakości ,ale jest to nie realne to co dobre musi kosztować ,jestem ciekaw waszych opini

Za sprawką Shoguna oglądałem wczoraj Tike Libre SA jest faktycznie super .

Ajestem ciekaw waszych opini na temat kręciołka Jim Hill z oferty Kongera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Gość Anonymous

mam tike libre 4 lata model 2500 lowie na plecionki na bugu do 24kg sumy ,szczupaki okonie i co bys chcial a kolowrotek jak chodzi tak chodzi i nic sie nie dzieje -kupuj ale 3000 .wydasz 300zl i masz na lata.Mam zamiar sam zakupic ten kreciol czyscic po sezonie raz w roku i ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

Witam kolegów po kiju .Jak smarować ten kołowrotek w instrukcji podano miejsca ale ich nie ma no jedno znalazłem na kolbce i to wszystko a gdzie reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam,

Bardzo proszę użytkowników o opinię n.t. kołowrotka Shimano Super GT 1500 RA. Mam zamiar taki kupić do kija jigowego (głównie sandacze w zaporówkach na gumki). Nie do końca jestem przekonany do tej podwójnej korbki. Czy to nie przeszkadza w spinningowaniu?

Czy warto za niego zapłacić prawie 300 PLN?

A może macie inne propozycje?

Dziękuję za wszelkie sugestie.

pozdrawiam

treneiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem też o kołowrotkach Daiwa, ale nie wiem jak z serwisem n o i ceną. Pewnie jest podobnie jak z Shimano. Za rozsądną cenę masz sprzęt Made In Malaysia, Singapour, China, etc. Chcesz porządny - wydaj 500 czy 700. Jak zwykle problem w znalezieniu "złotego środka", czyli tzw. optimum. Nie chcę wydawać tak dużej kasy, więc wybieram średniaki.

Może macie jakieś konkretne propozycje?

pozdrawiam

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie złudne wasze nadzieje że kręciołki czy kijaszki znajdziecie z inną nalepką niż

made in China ,tudzież Malezja ,cały przemysł wędkarski no powiedzmy 90% produkuje się w Azij ,każda firma szuka niskie koszty produkcij.

Natomiast jeśli chodzi o serwis Daiwy jest z tym problem a raczej był bo jest reorganizowany ,jeśli chodzi o Polske idzie ku dobremu zwłaszcza po zakupie Cormorana przez Daiwe.Cormoran miał kiedyś jeden z najlepszych serwisów w polsce.

Z Daiwy to jedynie Laguna iRegala Plus ,ale niezawracaj sobie głowy Daiwą tylko wybierz Tike Libre ,Sogun ora nią sandacze i jest zadowolony ,osobiście też "macałem"

i jestem takiego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym sprzęcie, muszę go jeszcze wziąć w dłoń, ale dobrze jest się poradzić, kiedy nie jesteś zdecydowany. Tica Libra jest teraz na początku rankingu.

Poradźcie jeszcze jaki kołowrotek do surfcastingu, ale także do karpiowej gruntówki czy rzecznych polowań. Na plaży będzie łowił raz w roku, a przydać się mógłby na jaziorku czy rzece. Polecono mi Dragona Corsara, nie jest drogi, co o tym sądzicie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech chyba w tej ocenie Tici coś jest słusznego.Nosiłem się ostatnio z zamiarem kupna większego modelu od tego który mam zokresu jak się tylko pokazały.Te obecne jakoś nie pracują jak te poprzednie coś im brakuje.Nowy w sklepie jest wg. mnie gorszy od tego 3 letniego.POZD.Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę zasłyszaną opinię na ten temat, nawet nie pamiętam gdzie a może nawet na tym forum: Poprostu złużyły im się maszynki i wzorce i dlatego po klepaniu 4 lata tych kołowrotków poprostu nie są już tak spasowane jak pierwszy wypust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Zajrzyj w ofertę SPRO. Ostatnio nabyłem Blue Arctic 720 i jest naprawdę fajny jak za taką kasę, żałuję natomiast, że nie kupiłem o rozmiar większego no ale do 25g wyrzutu ten powinien wystarczyć! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.