Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zarośnięty staw


Mr Kaczor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w mojej okolicy jest pewien staw obok rzeki. Miejsce to ma taki problem że uwielbia zarastać glonami lecz zawsze glony pojawiały się tak w połowie wakacji, a teraz pojawiły się one już chwilę po zimie. :( W dwóch poprzednich sezonach łapałem tam piękne szczupaki bo staw kilka lat temu  zarybił się prawdopodobnie od wylanej rzeki. Wczoraj przechodząc obok widziałem tam atak jakiejś dużej ryby i jak to mówią żal mi tyłek ścisnął :( Kolega mówił że ew można próbować na żywca na spławik, ale nie jestem do końca przekonany i nie mam ochoty próbować bo wiadomo żywca trzeba złapać i szkoda by było zachodu gdyby nic z tego nie było... Dlatego pomyślałem że zrobię kilka zdjęć i zapytam was co o tym sądzicie, może są jakieś cheaty na taki zarośnięty staw? (zdjęcia w załączniku)

Pozdrawiam

ps: Nie wiem czy dobrze wsadziłem ten temat, jeśli nie to proszę o przeniesienie

IMG_20160615_190416.jpg

IMG_20160615_190419.jpg

IMG_20160615_190423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z tego co widzę na zdjęciach to zielsko wychodzi praktycznie na powierzchnię. Moja rada to wyjąć to zielsko i tam się ustawić z żywcówkami. Wyjąć można na różne sposoby, np. wziąć końcówkę grabi przymocować do mocnego sznura rzucać i wyjmować. Albo wejść do wody i ręcznie wyjmować. Trochę jest roboty.. Miałem taki sam przypadek , łowiłem szczupaki na żywcach na 10cm gruntach, jednak od razu wchodziły w to zielsko i niestety często kończyło się zerwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ciekawy film Tomka z kanału Fishing with Ace.

 

Ja w bardzo zarośniętych wodach używałem zwykłych główek z kopytem. Szukałem objawów żerowania szczupaków i rzucałem wprost w to miejsce nie patrząc ile tam jest wody a ile zielska. Często dawało to skutek. Warto wyszukać główki z niezbyt twardymi hakami, które przy zaczepie będą miały tendencję do lekkiego rozgięcia. Do takiego łowienia będzie też potrzebna mocna plecionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę miejsca między tymi glonami jeszcze jest, póki nie zarosło całkowicie można coś poczarować spinningiem :D wszelkie gumy na lekkich glowkach powinny się sprawdzić. U mnie w zeszłym roku na takiej wodzie do pół metra królowały savage geary na systemie przeznaczonym do tych przynęt. Bardzo powoli toną, także można je wolno prowadzić nawet w takiej sałacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.