Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłka Mikado method feeder 0.20 PROBLEM.


SqrK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy był już ktoś w posiadaniu tej żyłki? otóż używam jej na lekkim feederku(Sakana Hanta 140cw) + koszyk 20g. Problem polega na tym że w momencie wyrzutu(max 20-25metrów) dalej nie rzucam, i w tym momencie gdy żyłka zaplącze mi się na szczytówce, bądź hamulec się zatrzaśnie, to żyłka strzela. Podczas lekkiego szarpania gdy jest zaczep, zyłka strzela. Hamulec w kołowrotku mam ustawiony tak że w momencie gdy ciągnę koszyk sam to niekiedy reaguje, mimo to przy mocniejszych zacięciach żyłka strzela. Przypon z żyłki 0.12 wytrzymuje, a ta 0.20 strzela.
Mój tato ma 0.22 i dzisiaj rzucając spinning na gume, zerwał przy wyrzucie. Czy te żyłki to jakiś wadliwy produkt czy może ja trafiłem na wadliwą serie? bo nie wydaje mi się by żyłka która ma 4kg uciągu strzelała w momencie wyrzutu 20 gramowego koszyku z zanętą..... 
http://9.allegroimg.pl/original/10/61/25/87/78/6125877817

(piszę z zapytaniem, ponieważ dzisiaj w ten sposób zerwałem 6 koszyczków :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

0,26 mm i tylko 5,5 kg ........już samo to mówi że to kiepski stosunek grubości do wytrzymałości. Dodatkowo może być jakaś zleżała więc wytrzymałość będzie jeszcze mniejsza. Zmień żyłkę po prostu, przecież to nie majątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, ESSOX napisał:

0,26 mm i tylko 5,5 kg ........już samo to mówi że to kiepski stosunek grubości do wytrzymałości. Dodatkowo może być jakaś zleżała więc wytrzymałość będzie jeszcze mniejsza. Zmień żyłkę po prostu, przecież to nie majątek ;)

to jest realna wytrzymałość liniowa żyłki tej grubości, brawo dla producenta za pisanie prawdy. Jak wierzysz, że żyłka 0,26 ma 10 kg liniowej wytrzymałości to się mylisz. Większość producentów niepotrzebnie zawyża ten parametr tłumacząc się durnie, że to jest masa ryby którą możesz wyciągnąć na taką żyłkę. Jak słyszę takie pie....nie to mnie skręca.

Żyłka może zleżała, ja ogólnie mam złe doświadczenia z żyłkami od Mikado. Po kilku nieudanych zakupach nie kontynuuję współpracy jeśli chodzi o żyłki. Ja z tańszych żyłek używam Dragona Maxima Carp&Fedder (ta zielona). Używałem jeszcze Trabucco, ale moim zdaniem Dragon lepszy, i jednocześnie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką żyłkę byście polecili? ew. też myślałem o plecionce, z przyponem żyłkowym. Trochę mnie to wkurza jak jadę na ryby i zrywam przez byle krzaczek koszyk. A jeżdzę często bo średnio od 2 do 5razy w tygodniu, więc w skali tygodniowej, tak jak w tym tygodniu to jest ok. 15koszyczków, to jakieś 50zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Goliat napisał:

to jest realna wytrzymałość liniowa żyłki tej grubości, brawo dla producenta za pisanie prawdy. Jak wierzysz, że żyłka 0,26 ma 10 kg liniowej wytrzymałości to się mylisz. Większość producentów niepotrzebnie zawyża ten parametr tłumacząc się durnie, że to jest masa ryby którą możesz wyciągnąć na taką żyłkę. Jak słyszę takie pie....nie to mnie skręca.

Żyłka może zleżała, ja ogólnie mam złe doświadczenia z żyłkami od Mikado. Po kilku nieudanych zakupach nie kontynuuję współpracy jeśli chodzi o żyłki. Ja z tańszych żyłek używam Dragona Maxima Carp&Fedder (ta zielona). Używałem jeszcze Trabucco, ale moim zdaniem Dragon lepszy, i jednocześnie tańszy.

Goliat zobacz sobie na parametry innych żyłek mikado o średnicy 0,26 mm

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=relevance-pop30-spo-1-2-0613&search_scope=category-121740&string=mikado 0%2C26

Uważasz że tamte wszystkie są zawyżone a akurat w tej jednej podali prawdziwą wytrzymałość ? Różnica 3 kilogramów to prawdziwa przepaść a nie realna prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, ESSOX napisał:

Goliat zobacz sobie na parametry innych żyłek mikado o średnicy 0,26 mm

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=relevance-pop30-spo-1-2-0613&search_scope=category-121740&string=mikado 0%2C26

Uważasz że tamte wszystkie są zawyżone a akurat w tej jednej podali prawdziwą wytrzymałość ? Różnica 3 kilogramów to prawdziwa przepaść a nie realna prawda ;)

Masz rację, coś tu nie gra z tym konkretnym typem żyłki. Jestem za to pewien, że pozostałe z linka nie mają liniowej wytrzymałości 8,5 kg. Te 5,5 kg jest znacznie bliższe prawdzie. Więc odpowiadając na pytanie - na to wygląda że w tej jednej podali realną wartość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SqrK napisał:

A jaką żyłkę byście polecili? ew. też myślałem o plecionce, z przyponem żyłkowym. Trochę mnie to wkurza jak jadę na ryby i zrywam przez byle krzaczek koszyk. A jeżdzę często bo średnio od 2 do 5razy w tygodniu, więc w skali tygodniowej, tak jak w tym tygodniu to jest ok. 15koszyczków, to jakieś 50zł !

Tak jak napisał kol.Goliat, Dragon Maxima Carp&Fedder   oraz Trabucco. Używam tych żyłek i jestem zadowolony, Dragonowskich używam obydwu tj. tej zielonej oraz brązowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem, lecz po tym jak mój tata na drugiej wędce, ta sama żyłka tylko 0.22 nie 0.20, urwał gumę(taką na okonka) przy wyrzucie, po prostu żyłka strzeliła, a guma poleciała do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.