Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pellet 2mm w tradycyjny koszyk na leszcza co na haczyk?


lolnox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od zawsze byłem spławikowcem, czasem i spinning. Od początku tego sezonu łowie z gruntu na tradycyjny zestaw koszyk (sześcian) przeważnie w koszyczek leci coś mojej domowej roboty co zawsze sie sprawdzało na leszcza bo bywam w łowiskach gdze dominuje leszcz płoć lin amur. Che spróbować z pelletem w koszyk ale co wtedy na haczyk? Jesli pellet byłby takim "narkotykiem" dla np leszczyka to co założyć na hak zeby skusił sie i na to? Myslałem nad tym zeby dać gumkę do mocowania pelletu 6mm na hak (nie wiem jak sie robie ten zestaw z włosem a mocowanie na haku bardziej mnie przekonuje) Ostatnio sama drobnica podchodzi mi do przynęty na haku jaką sa białe robaki kukurydza ciasto chce próbować dalej. Co wy na to? ktoś próbował tak? Jaki pellet na leszca i czy nie spada z haku? dołączam grafike na której jest tez pokazane jak to chce mocować A moze ktoś próbował na leszcze pellet haczykowy taki jak na obrazku 
 

drennan latex pellet bands small.JPG

5531110195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Łowiłem z taką gumką na haku na pelet 8-10 mm. Brania były agresywne bo w łowisku są małe karpie. Zdarzało się że po zacięciu nieudanym brakowało peletu w gumce. Osobiście wolę przynętę podawać na włosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,kombinowałem podobnie jak ty z tym że u mnie przy pelecie 8mm ta gumka trzyma go tak sobie tzn nie zdarzyło mi się żeby spadł ale na pewno lepiej sprawdził by się 10mm.Pod względem skuteczności u mnie się nie sprawdziło,ale łowiłem w ten sposób dwa razy dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.07.2016 o 23:20, lolnox napisał:

A ktoś łowil na przynętę jak z drugiego obrazka? 

Łowiłem tak zakładając karmę dla kotów :) takie małe gwiazdki i kółeczka. Brania były częste i trochę karpi wyciągnąłem. Karma była sucha i twarda a haczyk musiał być odpowiednio duży. Przy twardym pelecie nie ma szans założyć go na haczyk tak jak na tym drugim obrazku. Stępisz haczyk i trzeba by było otwór rozwiercać. Chyba że pelet jest miękki to postępujesz podobnie jak z ciastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.