Skocz do zawartości
tokarex pontony

zezwolenia


mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ponieważ nie bardzo wiem o co chodzi. Od kilku lat posiadam kartę wędkarską ale wszystkie opłaty zrobiłem tylko raz . Ze względu że łowie tylko w okresie wakacyjnym co roku wykupowałem tylko zezwolenia na dane łowisko. W zeszłym roku dowiedziałem się że powinienem kupować zezwolenie jako wędkarz niezrzeszony, które jest dużo droższe. W sklepie wędkarskim powiedziałem sprzedawcy że chciałem kupić zezwolenie ale jestem wędkarzem niezrzeszonym a on mi powiedział że to nic nie szkodzi i sprzedał mi normalne, czyli tańsze. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi bo za chwilę znów jadę na urlop i nie chciał bym dostać mandatu a nie wiem jakie zezwolenie kupić? Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zależy kolego gdzie chcesz łowić ale zacznijmy od początku.

Kartę wędkarską masz, legitymację członkowską PZW też ale z racji tego że nie opłacałeś składki członkowskiej na tą chwilę nie jesteś członkiem PZW. 

1. Jeśli masz zamiar łowić w wakacje na wodach dzierżawionych przez PZW i wykupić składkę okresową to w sklepie czy u skarbnika najbliższego koła powinni sprzedać Ci składkę jak dla niezrzeszonego lub cudzoziemca czyli wyższą (nie jesteś członkiem PZW). Jeśli ktoś Ci sprzeda składkę niższą to przy najbliższej kontroli oże być problem. Wyjątkiem może być sytuacja gdy w okręgu są takie same składki dla zrzeszonych i dla niezrzeszonych ale chyba nie ma takiego okręgu.

2. Jeśli masz zamiar łowić na wodach dzierżawionych przez jakieś gospodarstwo rybackie to Twój brak składki członkowskiej PZW nie jest problemem - masz mieć kartę wędkarską i zezwolenie wydane przez prowadzącego gospodarkę rybacką na danym akwenie. Podobnie jest z wodami będącymi w gesti RZGW oraz wodami prywatnymi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że wybieram się nad jezioro wielkie cekcyńskie. jak ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu informacji o tym jeziorku ( właściciel, opłaty itp. ) to będę wdzięczny bo szczerze szukałem ale niewiele znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opłacisz składkę członkowską w swoim kole , a będziesz łowił w innym okręgu , to wtedy w tamtym kole pokazujesz legitymację członkowską z opłaconymi składkami , i wtedy wykupujesz samo pozwolenie. Nie które okręgi w kraju mają podpisane też porozumienia z innymi okręgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz (czyli po kilku latach przerwy ) do składki członkowskiej musisz doliczyć wpisowe czyli 25 zł.

Wędkując tylko wakacyjnie, jadąc na urlop najlepiej policzyć co Ci się bardziej opłaca czy wykupić na wakacje składkę i wpisowe (100 zł) plus opłata za wędkowanie dla zrzeszonych czy samą opłatę dla niezrzeszonych bo ta druga moze być niższa.

Ale skoro jedziesz do Cekcyna to jezioro Cekcyn dzierżawione jest przez Gospodarstwo Rybackie Charzykowy, więc składka członkowska PZW nie bedzie tam do niczego potrzebna tylko karta wędkarska. Ponizej wstawiam link do opłat na wody spółdzielni. Przeczytaj dokładnie nie tylko tabelę opłat ale też limity, wymiary i ostatnią tabelę dla tych, których interesuje jedno jezioro z brzegu bez spinningu.

http://charzykowy-ryby.pl/wykaz-jezior-i-cennik-zezwolen.php

Wysyłam Ci też wiadomość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam towarzystwo , wychodzi na to że w tym roku wakacje nad jeziorem Cekcyn , więc odgruzuję temat z sześciu lat temu , proszę o podpowiedź na co się szykować ( głównie spining ) co zabrać ? jak z rybostanem ? za podpowiedzi będę wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.