Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zły dzień czy zły wędkarz?


Pospiesz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

dwa dni z rzędu byłem z moim znajomym na rybach, nadmienię, iż jesteśmy początkującymi wędkarzami, lecz nie są to nasze totalne początki. Dwa dni temu byłem na łowisku Rosnowskim, koło Komornik - spędziliśmy tam jakieś 5 godzin od 17 do 22. Niestety nie wyciągneliśmy nic konkretnego, powiem więcej, nawet nic średniego - sama drobnica. Używaliśmy po  kije na głowę, jedna była uzbrojona na żywca, druga na metodę odległością, spławik. Następnego dnia byliśmy na stawie Rozlanym, przy ul. Głogowskiej. Ten wypad to szczyt wszystkiego, jedyne co wzięło to kur...nic nie wzięło :-) Podobnie mieliśmy po kiju na spławik, a drugi zestaw na grunt.

Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwe, że były to wyjątkowo kiepskie dni, co za tym idzie prawie brak jakichkolwiek rezultatów, czy wina raczej leży po naszej stronie (Być może nie tą stroną wędki łowiliśmy ...^_^). Co myślicie, jak to może być?

PS - Na Rosnówku już bylimy kilka razy, nigdy szału nie było, ale zawsze jakaś Płotka średnia czy małe Leszcze brały. Na stawie Rozlanym byliśmy pierwszy raz.

Pozdroo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Oczywiście czasem ryba nie bierze , jak jest upalnie że człowiekowi nic się nie chce , to i rybie pewnie też :) po za tym latem ryba w swoim środowisku ma różne przysmaki i może nie mieć chęci na naszą przynętę , u mnie dziś od 9-13 tylko 5 okonków , łowiłem z kajaka więc mogłem dopłynąć w każde miejsce , ale jak napisał kolega wyżej , ja również idę na ryby a nie po ryby , liczy się wypoczynek , kontakt z naturą , trochę się poopalałem i się wykąpałem , woda wprost przecudowna :)

Zdjęcie0834.jpg

Zdjęcie0833.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Panowie, chyba macie dużo racji w swoich wypowiedziach, niestety również mam takie wrażenie, że czasem się po prostu nie da dogodzić rybie, tak jak z kobietami, mają swoje humorki :wink:  Tak czy inaczej, jest dokładnie tak jak mówicie - ryba nie jest najważniejsza, tylko ten wypoczynek! 
Okonek może nieduży, ale piękny! Wyraźne pręgi i te krwiste płetwy - ekstra!
 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pospiesz napisał:


Okonek może nieduży, ale piękny! Wyraźne pręgi i te krwiste płetwy - ekstra!
 

Bo okonki ładne są :) i zawsze biorą , chociaż większe i więcej poławiam zimą :)

Zdjęcie0262.jpg

Zdjęcie0625.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 31/07/2016 o 12:44, Pospiesz napisał:

No cóż Panowie, chyba macie dużo racji w swoich wypowiedziach, niestety również mam takie wrażenie, że czasem się po prostu nie da dogodzić rybie, tak jak z kobietami, mają swoje humorki :wink:
 

W porównaniu do kobiet to ryby można zrozumieć, można znaleźć logiczne wytłumaczenie dlaczego nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.