Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pellet na feederku


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ostatnio naszło mnie aby spróbować z pelletem. Wymyśliłem sobie taki zestaw z klasycznym telewizorkiem od góry obciążony ciezarkiem np 20g do telewizorka wsypał bym drobnego pellletu a na haczyk dał pellet z dziurką a na koniec robaka, ewentualnie pellet na gumce.

Pytanie czy taki pellet w telewizorku spełni zadanie czy lepiej go namoczyć tak aby ulepić z niego ciasto i zastosować klasyczny koszyczek bez wieczka i denka przyczepiony do rurki antysplątaniowej?  I jeszcze jedno czy pellet zanętowy to co innego niż pellet na haczyk czy to ten sam produkt, wydaje mi się że ten na haczyk musi być chyba inny aby nam za szybko się nie rozpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
20 godzin temu, ptaku napisał:

Czołem ostatnio naszło mnie aby spróbować z pelletem. Wymyśliłem sobie taki zestaw z klasycznym telewizorkiem od góry obciążony ciezarkiem np 20g do telewizorka wsypał bym drobnego pellletu a na haczyk dał pellet z dziurką a na koniec robaka, ewentualnie pellet na gumce.

Pytanie czy taki pellet w telewizorku spełni zadanie czy lepiej go namoczyć tak aby ulepić z niego ciasto i zastosować klasyczny koszyczek bez wieczka i denka przyczepiony do rurki antysplątaniowej?  I jeszcze jedno czy pellet zanętowy to co innego niż pellet na haczyk czy to ten sam produkt, wydaje mi się że ten na haczyk musi być chyba inny aby nam za szybko się nie rozpuścił.

Witaj. Nie wiem o jakim "telewizorku " mowa w twoim poście, ale chyba najlepiej nie kombinować tylko założyć koszyk do metody lub tez zwykly koszyk na troku, nie koniecznie z rurką antysplątaniową i mixem pelletow z zanętą, na to hak z włosem i dobry pellet lub kulka na hak i wio. Poczytaj na gogle wpisz różnica miedzy pelletem zanetowym a haczykowym i odnajdziesz to co Cie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio o tym i w ten weekend mam zamiar przetestować  angielska metode tj gruszka z zanętą a w niej 6mm pellet na włosku przy haczyku, obok postawie klasyczny zestaw z telewizorkiem a w środku sam drobny pellet 2mm do nęcenia.
Chodziło mi o taki klasyczny telewizorek.

9962.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nazywam koszykiem zanętowym. Jesli nie łowisz daleko od brzegu, to możesz posłać pellet ręcznie robiąc kulki z niego po wcześniejszym namoczeniu w wodzie. Możesz też posłać towar rzucając kilka koszyków z towarem w miejsce łowienia, a później w te zanęcone zarzucić tam koszyk z metodą i peletem. Polecam pellet o nazwie pikantna kiełbasa z firmy Sonubaits oraz dumbellsy z Drennana , to tak na początek twojej przygody z Method feeder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaję, ale posiadany przez Ciebie ptaku koszyk

961bb0a0399853a5b01efd958c7ae8d0.jpg

służy do zwykłych, standardowych zanęt, np. leszcz-płoć, lin-karaś. Konsystencja (na sucho) proszku z grudkami, nasionami, itp.

Na przykład:

grand%20prix%20platinum.JPG

Do pelletu zanętowego, czyli drobnego (1, 2, 4 mm), a tym samym do method feeder służą koszyki/podajniki innej budowy, oraz krótkie przypony (8-10 cm)

32893.jpg

Może mi się wydaje, ale pellet włożony do standardowego koszyka nie da spodziewanego efektu:

  • nie rozsypie się z koszyka
  • nie będzie tak dobrze smużyć, jak zwykła zanęta.

 

Pellet zanętowy IMO różni się od przynętowego (tego na hak/włos) m. in. wielkością "ziarna". Trudno mi sobie wyobrazić nabijanie podajnika pelletem 12 mm, albo zakładanie na hak/włos pelletu 2 mm.

Niech koledzy się wypowiedzą, bo i ja jestem początkujący w metodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwa koszyczki i właśnie będę testował jak ten 2mm zanętowy sprawdzi sie w zwykłym koszyczku. Na drugiej wędce zrobię klasyczny zestaw z foremki.
Na haczyku będę miał pallet haczykowy 6mm. W zestawie z koszyczkiem będę miał hak nr 6, a w zestawie z gruszką z foremki dam hak nr 8. Ot tak sobie to wymyśliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Ptaku- wystarczą Ci haki w rozmiarze10-12 w zupełności . Na komercji łowiłem 12stkami karpie od 2-5 kg. Przynete dobierasz do wielkości haka , przy nr 8 minimum przynęta 12-14 mm. Masz haki z włosem specjalne do metody 8cm dlugosci przypon ? . Polecam z firmy Drennan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupiłem gotowe przypony z stoperami właśnie nr 10, ten nr 8 to pomyłka myślowa (zawsze łowiłem na nr 8 lub 6), szukałem Gramakatsu z kółeczkiem u siebie na wsi aby samemu powiązać przypony ale nie znalazłem. Do tych haków mam palet haczykowy 6mm.

To będzie moje pierwsze łapanie na ta metode, mam nadzieje że mydło nie będzie potrzebne :)

6285908135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ptaku napisał:

trudno muszę z nim się pomęczyć przy okazji następnych zakupów, zamówię inne. W sobotę jadę przetestować wędkowanie na tą metodę :)

wytypuj miejsce łowienia zaznacz odległość na klipie kołowrotka i to zapewni ci rzuty w to samo miejsce i to jest jeden z kluczy do sukcesu. Polecam forum splawikigrunt.pl/forum tam masz wiele informacji o metodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O ‎2016‎-‎08‎-‎06 o 22:43, ptaku napisał:

Halibut na haczyku nie jest zły dziś w ciągu 3,5h poleciało 10x karp, 1x karaś, 1x leszcz. W podajniku był traper-leszcz + drobny pellet też halibut taki najtańszy z allegro na wagę

Pamiętać trzeba , że z upływem letniej pory trzeba będzie zmienić podajniki na te, które mieszczą mniej towaru. Np dura Method feeder z Prestona. Ale to na Jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili używam tanich koszyków Browninga z wyciętym środkowym żeberkiem one nie są jakoś wielkie. 

Od jutra będę przez 4 dni moczył kij na zwykłym jeziorku (PZW) zobaczymy jakie tam będą wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.