Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowienie na grunt


Kasia911

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zaczęłam łowić na grunt. W stawie sa karpie/karasie/liny. Na haczyk zakladam kukurydze, a do koszyka daje również kukurydze z puszki. Jednak, to nie przynosi dużych rezultatow. Mam korzystać z jakis zanet sklepowych i wsypywac do koszyka? Moze lepic i rzucac kule w okolicach zarzucenia gruntu? Myslalam o polaniu kukurydzy olejkiem waniliowym. Co o tym sądzicie? Proszę o pomoc aby zwiększyć ilość bran :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kupna zanęta to co najwyżej jako ''lepiszcze'' do formowania kul , czy też nabijania koszyka - na w/w ryby kukurydza jest dobrym rozwiązaniem , nie piszesz tylko jakiego koszyka używasz?  koszyk do takiej sypkiej zanęty powinien mieć denko , jeśli jest otwarty z obu stron , to ta kukurydza wypadnie już po zarzucie więc może jej już nie być w tym miejscu gdzie leży haczyk i po prostu ryba jest w innym miejscu :) Kukurydzą fajnie się strzela z procy , co do zapachów to olejek może być , można też kupić w wędkarskim atraktory w postaci proszku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam standardowego koszyczka z denkiem. Może mam za długi przepon? Od haczyka do koszyczka jest jakies 50cm. Czyli kupna zaneta odpada, jakiegos trapera?  A gdybym kupila zanete taka, kupila biale robaki dodala, dodala miodu i dodala kukurydzy?  

Dzięki, ale aby używać pelletu trzeba trochę posiedzieć nad wodą i jest kosztowne. Ja przeważnie spędzam 4h nad wodą, czasem 5.

W takim razie jakie atraktory polecasz?  I co wsadzić do koszyczka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Kasia911 napisał:

Używam standardowego koszyczka z denkiem. Może mam za długi przepon? Od haczyka do koszyczka jest jakies 50cm. Czyli kupna zaneta odpada, jakiegos trapera?  A gdybym kupila zanete taka, kupila biale robaki dodala, dodala miodu i dodala kukurydzy?  

Dzięki, ale aby używać pelletu trzeba trochę posiedzieć nad wodą i jest kosztowne. Ja przeważnie spędzam 4h nad wodą, czasem 5.

Wystarczy po prostu odpowiednio porcjować, w zależności jak długo masz zamiar siedzieć z wędką. Nie trzeba od razu całego opakowania rozrabiać na kilka godzin, bierzesz sobie jakąś część opakowania i tyle.

Ja często łowię na metodę na wodach PZW i czasami opakowanie 1kg pelletu mam na 3-4 wypady po kilka godzin.

Co do przyponu ja na karpie i liny używam TYLKO krótkich tj. 7-10 cm i zestawu montowanego na stałe lub poprostu blokuję koszyczek na rurce/sprężynie śrucinami po obu stronach zostawiając kilka cm z każdej strony, po to że jak ryba pobierze przynętę żeby od razu nie poczuła oporu i ciężaru podajnika tylko aby mogła trochę lepiej zassać i mocniej się wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wcześniej nęcił lub łowił tam na kulki czy pellet, to na twoim miejscu bym próbował.

Co do łowienia na kukurydzę przy użycia koszyczka lub sprężyny zanętowej, to oczywiście najlepiej kupić lub samemu zrobić jakąś sypką bazę która po nawilżeniu będzie się ładnie kleiła, dosypać trochę kukurydzy z puszki lub wcześniej samemu ugotować. 

Jeżeli nie łowisz na jakichś dużych głębokościach to używając zestawu z koszyczkiem polecam ci wyjąć z niego dno i nabić do niego zanętę w ten sposób : troszkę zanętę ugnieść palcami w koszyczku potem wrzucić trochę ziaren kukurydzy i ponownie " zakorkować" to porcją zanęty i lekko przygnieść palcami żeby od razu nie wypadła po styknięciu się zestawu z wodą przy zarzucaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tam wcześniej nie lowil na pellet czy kulki. A co myślisz o tym abym kupiła zanete, dodala miodu, robaków białych i kukurydzy do niej? Głębokość w stawie ma ok 2m. Z pewnością wyleci wtedy zaneta?  Ostatnio jak na maksa ugniotlam w koszyczku, to nie wylecialo :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kasia911 napisał:

Nikt tam wcześniej nie lowil na pellet czy kulki. A co myślisz o tym abym kupiła zanete, dodala miodu, robaków białych i kukurydzy do niej? Głębokość w stawie ma ok 2m. Z pewnością wyleci wtedy zaneta?  Ostatnio jak na maksa ugniotlam w koszyczku, to nie wylecialo :-(

Jak najbardziej możesz dodać miodu czy nawet innego atraktora do zanęty. Co do ugniatania w koszyczku to aż tak na siłę nie trzeba tego robić, tym bardziej skoro masz max 2 m głębokość, zawartość mogła także nie wylecieć bo zbyt mocno dowilżyłaś zanętę.Trzeba to robić z umiarem i stopniowo, a nie tylko wlać wodę i wymieszać aż się zacznie kleić, polecam też przetrzeć zanętę przez sito przed dosypaniem robali i kukurydzy, a po dodaniu wszystkich składników i wymieszaniu zanęty odstawić na 5-10 min potem przemieszać i dopiero zacząć łowienie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kasia911 napisał:

A jaki atraktor warto kupić? I jaka zanete kupić? 

Tu zaczyna się szerszy temat, bo to już zależy w czym ryby gustują i jaki mają naturalny pokarm lub czym są karmione.

Raz im podejdzie coś "śmierdzącego" a innym razem "słodkiego". Nie którzy dodają takich zapachów jak do ciast w malutkich flaszeczkach np vaniliową czy pomarańczową. Żeby zbytnio się nie wykosztować na markowe atraktory polecam ci właśnie kupić coś takiego w sklepie i spróbować z czymś takim.

Co do zanęt tu sytuacja jest podobna, są różne rodzaje, smaki, zapachy czy nawet kolory zanęt. Chociaż jeśli masz zamiar łowić na słodką kukurydzę i dodawać np atraktor vanioliowy czy miód, to na twoim miejscu użyłbym podobnego rodzaju zanęty o smaku wanilii czy innego owocowego. Ja osobiście często używam nie zbyt drogich zanęt firmy Traper lub StarFish i sobię chwalę. Na allegro czy w dużych sklepach można kupić paczkę 2,5 kg za 10-15zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby nie sa karmione, tylko przez nature :-) W takim razie dzisiaj jadę na nocke i spróbuję Twoich rad :-) a co myslisz z połączeniem czerwonego robaka z kukurydza? Jesli do zanety dam białe robaki, to lepiej zrobić kanapke z białym, czy czerwonym?  Rozumiem, że vanili z miodem nie łączyć? Może polać kukurydze przynetowa miodem lub vanilia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kasia911 napisał:

Ryby nie sa karmione, tylko przez nature :-) W takim razie dzisiaj jadę na nocke i spróbuję Twoich rad :-) a co myslisz z połączeniem czerwonego robaka z kukurydza? Jesli do zanety dam białe robaki, to lepiej zrobić kanapke z białym, czy czerwonym?  Rozumiem, że vanili z miodem nie łączyć? Może polać kukurydze przynetowa miodem lub vanilia? 

Tu już pozostaje metoda prób i błędów, gotowej recepty ci nie podam bo nie wiem co będzie skuteczne :) czekam na post jak było :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kasia911 napisał:

Przez najbliższe 3 dni będę próbowała, jeśli będą sukcesy, to wstawię zdjęcia :-) na 3 wedki gruntowe będę łowić, więc najlepiej na każdej co innego spróbować w zanecie i przynecie? 

Sam bym tak zrobił, po dłuższym czasie zobaczysz na co będzie więcej brań. Jeżeli efektów nie będzie wcale to już trzeba kombinować, może zmienić rodzaj podajnika, może średnice przyponu a może rozmiar lub grubość haczyka.

Żeby mieć efekty trzeba kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, jeżeli dodasz miód do zanęty, to nie trzeba będzie dodawać innych atraktorów. Sam aromat miodu powinien skutecznie wabić ryby w łowisko. Jeżeli chcesz łowić z gruntu to proponowałbym zastosować koszyk do methody, a tym samym byłoby wskazane zastosowanie innego "wsadu"  z zanęty. Koszyki do metody mają to do siebie, że zawsze opadają na dno właściwą stroną, i można je dodatkowo oblepić kukurydzą, innym ziarnami, czy też pokruszonymi kulkami. Jako wsad do koszyka proponuję zrobić pastę peletową, która ma to zaletę, że długo pracuje i tworzy chmurę zanętową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kasia911 napisał:

Ok, rozumiem. Jak zrobić taka paste? 

Zalewasz porcję peletu wrzątkiem, na tyle aby woda zakryła pelet, lekko zamieszaj to wszystko w jakimś pojemniku, przykryj go i odczekaj ze 2-3 godziny aż wystygnie i zrobi się z tego taka papka. Następnie pougniataj to do konsystencji ciasta/plasteliny i masz gotową pastę, którą możesz doprawić wedle uznania olejami, bosterami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, kolejna ciekawa informacja, z pewnością wykorzystam ja:-) dziękuję bardzo :-) a mam jeszcze pytanie, kupilam zanete miod. Kupilam rowniez ziarna konopii(gotowe w wedkarskim). Dobrze bedzie jesli dodam do gotowej zanety: miod, białe robaki i ziarna konopii i kukurydzę? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kasia911 napisał:

Rozumiem, kolejna ciekawa informacja, z pewnością wykorzystam ja:-) dziękuję bardzo :-) a mam jeszcze pytanie, kupilam zanete miod. Kupilam rowniez ziarna konopii(gotowe w wedkarskim). Dobrze bedzie jesli dodam do gotowej zanety: miod, białe robaki i ziarna konopii i kukurydzę? 

 

 

 

Jak Najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.