Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowienie z osoba dorosła na moja kartę


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W kwietniu wyrobiłem kartę składki opłaciłem i od tamtego czasu łowię z tata lub wujkiem na 2 wędki.

Mam 16 lat mój tata karty nie ma dopiero w przyszłym roku wyrobi i tu pytanie czy mój tata lub wujek mogą łowić na moja kartę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
15 godzin temu, Silver napisał:

Chodzi o to czy osoba dorosła może łowić na moją kartę (jestem niepełnoletni)

Witaj, niestety odpowiedź brzmi nie. Twój Tato musi wyrobić i opłacić swoją kartę wędkarską aby móc wędkować na wodach pzw. Tymczasem pozostaje Twojemu Ojcu uczyć się sztuki łowienia podglądając Ciebie przy wędkowaniu. Pozdrawiam, "łam kija" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bacyk napisał:

Witaj, niestety odpowiedź brzmi nie. Twój Tato musi wyrobić i opłacić swoją kartę wędkarską aby móc wędkować na wodach pzw. Tymczasem pozostaje Twojemu Ojcu uczyć się sztuki łowienia podglądając Ciebie przy wędkowaniu. Pozdrawiam, "łam kija" !

Zgodnie z ustawą, na wszystkich wodach śródlądowych w tym kraju  trzeba mieć kartę wędkarską. Czy wody sa PZW czy nie nie ma to nic do tego. Oczywiście prócz karty trzeba opłacić zezwolenie na daną wodę. Jeśli to woda PZW to albo składka członkowska i opłata roczna czy  opłata okresowa lub bez legitymacji - opłata dla niezrzeszonych (roczna lub okresowa). Na innych wodach zgodnie z cennikiem dzierżawcy czy właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, okonhel napisał:

Zgodnie z ustawą, na wszystkich wodach śródlądowych w tym kraju  trzeba mieć kartę wędkarską. Czy wody sa PZW czy nie nie ma to nic do tego. Oczywiście prócz karty trzeba opłacić zezwolenie na daną wodę. Jeśli to woda PZW to albo składka członkowska i opłata roczna czy  opłata okresowa lub bez legitymacji - opłata dla niezrzeszonych (roczna lub okresowa). Na innych wodach zgodnie z cennikiem dzierżawcy czy właściciela.

Bardzo proszę o wskazanie przepisu zawierającego  normy prawne, które dotyczą obowiązku posiadania karty wędkarskiej na wszystkich wodach śródlądowych niezależnie od jego właściciela.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego - nie dopisałem że za wyjątkiem hodowli, dzięki za pomoc:

"4.Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo

przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego są także zwolnione osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach znajdujących się w obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb, jeżeli uzyskały od uprawnionego do rybactwa zezwolenie na połów w tych wodach. "
Ale jeśli wody nie są  w skrócie hodowlami to kartę trzeba mieć - temat był już roztrząsany przez prawników w prasie wędkarskiej. Oczywiście jak jest w rzeczywistości to wiadomo, szczególnie na tzw. "łowiskach specjalnych".  Z resztą PSR nie jest w stanie skutecznie kontrolować państwowych wód. Inna sprawa że trochę to dziwna ustawa  i nie do końca się zgadzam z zapisami w niej zawartymi (pewnie nie jestem w tym odosobniony)..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.