Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kuchenka gazowa na naboje


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam zajrzałem na allegro by sprawdzić  jak wygląda kuchenka o której pytasz , mam również kuchenkę camp- bistro od tego sezonu i naboje do niej faktycznie kosztują na allegro około 5 zł zresztą na targowisku u nas też kupuję za podobną cenę, mogę o niej powiedzieć że się sprawdza ale naboje o pojemności 400ml wystarczają na około 2 godziny ciągłego gotowania ( w zależności od temperatury na zewnątrz) jak jest ciepło to trochę dłużej, lepszym rozwiązaniem jest zastosować do niej normalną butlę gazową 2,5 lub 3 kg , ma drugi zawór gdzie jest możliwość podłączenia węża z butli , posłuży przez kilka weekendów zanim trzeba będzie ponownie butle napełnić na stacji benzynowej, czasami też dogrzewałem się kuchenką , ogólnie dobry zakup jestem zadowolony, i życzę zadowolenia z kuchenki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czyli zwykłe naboje podejdą do tej kuchenki campigaz bo te cp250 kosztują ok 15zł ?druga rzecz że czytałem że do tych kuchenek nie można podpiąć butli  takiej np 2,5kg bo nie posiada tego krućca do podłączenia.Czy aby na pewno jest możliwość podłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka samą kuchenkę kupowałem na allegro , kartusze są dużo tańsze na allegro używam codziennie a w zasadzie używałem ( praca kierowcy ) przeszedłem na butle z palnikiem i już do tego dziadostwa nie wrócę .  w mojej była możliwość podłączenie do butli w zestawie jest taki kruciec . Problemem z kartuszami jest taki że niektóre jak podłączysz gaz ucieka z przodu w miejscu podłączenia co może grozić wybuchem . Na 30 zakupionych kartuszy na allegro 2-4 był problem . Zakupiłem butle 3 kg + palnik + zaślepka metalowa z uszczelką i nigdy do tego dziadostwa nie wróce

 

EDIT:

Teraz mam taki zestaw i jestem mega zadowolony , jest dużo tanszy w eksploatacji

 

 http://allegro.pl/butla-turystyczna-gazowa-3kg-kuchenka-asia-21cm-i5749511635.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to mnie rozczarowałeś byłem przekonany że to bezpieczne  urządzenie jedynie ta cena za  kartusze  była dla mnie podejrzana bo faktycznie są i po 4zł na alegro ,kartusze firmy campigaz dedykowane do tej kuchenki kosztują koło 15zl, w opisie kuchenki jest napisane że pasują do niej naboje cp 250 więc może jak kupiłeś inne chodzi mi o te tańsze po 4czy tam 5 zł to przez to puszczały gaz bo może nie pasowały do tej kuchenki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wojtyna51 napisał:

witam czyli zwykłe naboje podejdą do tej kuchenki campigaz bo te cp250 kosztują ok 15zł ?druga rzecz że czytałem że do tych kuchenek nie można podpiąć butli  takiej np 2,5kg bo nie posiada tego krućca do podłączenia.Czy aby na pewno jest możliwość podłączenia?

Być może masz nieco inną kuchenkę skoro nie ma końcówki do do weża , musisz sobie sprawdzić , moja kosztowała około 70 zł i miała końcówkę i miejsce do wkręcenia z boku kuchenki a prócz tego zawór do kartuszy pod obudową , pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr53 ja tej kuchenki nie mam,chce  kupić lub chciałem bo po wypowiedzi kolegi jarecki  lekko się rozczarowałem,co do twojej wypowiedzi to tak jak wspominałem jakiś czas temu w opisie tej kuchenki było napisane że nie posiada tego krućca do podłączenia butli zewnętrznej dlatego byłem zdziwiony że twoja ma także znakiem tego że wszystkie tak mają.Trochę się rozczarowałem bo zamierzałem że jak ją kupie to będę używał do niej naboi tych tańszych z alegro ale tak jak kolega wyżej pisał nie które potrafią puszczać gaz więc trochę się rozczarowałem bo gazu się boję,jak to u ciebie wygląda używasz tych tańszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam naboje kupowane na allegro te żółte dedykowane dla tych kuchenek ten najtańsze innych nie testowałem . Kuchenka była używana 3-5 razy dziennie przez równy rok i przerzuciłem się na butle . Czasami gotowałem obiad a większość czasu odgrzewanie i gotowanie wody na kawę . Tak jak pisałem dużo lepsza butla gazowa z palnikiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobną kuchenkę kupiłem w zeszłym roku, służy mi do  zagotowania wody na kawę lub herbatę. Praktycznie za każdym razem jak jestem na rybach kuchenka jest używana i nie zauważyłem aby kiedykolwiek był problem z przepuszczaniem gazu, być może dlatego że naboje kupuje te trochę droższe tj.ok 6zł. za sztukę. Ja każdorazowo po użyciu kuchenki odłączam nabój od kuchenki. Jedyny minus tej kuchenki to problem z płomieniem, jak jest zimno to gotowanie się wydłuża,jest bardzo mały ogień. Wystarczy wyciągnąć nabój i trochę go ogrzać np. w dłoniach i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wojtyna51 napisał:

Piotr53 ja tej kuchenki nie mam,chce  kupić lub chciałem bo po wypowiedzi kolegi jarecki  lekko się rozczarowałem,co do twojej wypowiedzi to tak jak wspominałem jakiś czas temu w opisie tej kuchenki było napisane że nie posiada tego krućca do podłączenia butli zewnętrznej dlatego byłem zdziwiony że twoja ma także znakiem tego że wszystkie tak mają.Trochę się rozczarowałem bo zamierzałem że jak ją kupie to będę używał do niej naboi tych tańszych z alegro ale tak jak kolega wyżej pisał nie które potrafią puszczać gaz więc trochę się rozczarowałem bo gazu się boję,jak to u ciebie wygląda używasz tych tańszych?

wojtyna51 jeśli chodzi o moją kuchenkę to przez cały sezon nie zawiodła ani razu , kupuje naboje te tańsze po około 5 zł szt , czasem dogrzewałem nią w namiocie , wyczuł bym gaz gdyby coś uchodziło, kiedy kończę używanie kuchenki np. po ugotowaniu jakiejś strawy to robię to samo co kolega salto odłączam nabój poprzez pociągnięcie dzwigni  z przodu kuchenki i ponownie włączam w razie potrzeby , kolega Jarecki 01 widocznie miał pecha trafiając nie egzemplarz jak z tego wynika z uszkodzonym zaworem , niestety na allegro częściej można trafić źle , ale i to można obejść , na większości targowisk miejskich można tę kuchenkę dostać , więc czemu nie sprawdzić przed zakupem na targowisku , swoją drogą mnie także zdarzało  się zakupić bubla na allegro np. stojak pod wedki , nie mamy wpływu na to , można reklamować ale sam rozumiesz że to trwa a potrzebne jest to tu i teraz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,no to rozwialiście moje wątpliwości i może faktycznie kolega trafił jakiś felerny egzemplarz skoro tylko u niego gaz się ulatniał. Teraz czekam bo w decatlonie nie ma narazie tej kuchenki campigaz i jak w najbliższym czasie nie pojawi się to zamówię pierwszą lepszą z allegro ale innej firmy ,bo poza decatlonem ta kuchenka campigaz się ceni.dzięki za pomoc, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Campingaz-a i sobie chwalę. Montuję do niej najtańsze kartusze za 3,5 zł i nigdy żadnego problemu nie miałem. Przepaliłem już około 30 puszek gazu. Oczywiście do kompletu z kuchenką używam osłonki palnika i gotuje się tak ze trzy razy szybciej. Do butli z palnikiem nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.