Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zwyczaje drapieżników późną jesienią


panicz74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów sposoby namierzania drapieżników późną jesienią. Obecnie temperatura już w ciągu dnia zbliża się do zera, życie nad wodą praktycznie zaczyna zamierać. Niby wspaniały czas na drapieżnika ale jakoś od kilku wypraw nie mogę ich namierzyć, nawet okoni. Łowię przeważnie na Odrze w południowej Polsce w pobliżu jazów, mostów (w odpowiedniej odległości oczywiście), kanałach. Szukam szczupaka na wypłyceniach wewnętrznych zakrętów rzeki, wśród trzcin a sandacza tam gdzie zaczyna być głębiej. Używam już większych przynęt od 10 do 15 cm typu lunatic oraz w innych kolorach.

Mam problem z namierzeniem ryb. O ile jeszcze we wrześniu i październiku miałem wymierne wyniki i życiowego szczupaka 80cm, o tyle teraz jakby w ogóle nie mam żadnych brań. Z tego co wiem to teraz jest niby święty czas na drapieżniki. Czy możecie mi wyjaśnić jak szukać ryb, gdzie można się ich spodziewać? Czy zmieniają swoje stanowiska z nadejściem tak niskich temperatur? Czy też może schodzą do głębin albo wyjechały na wakacje do ciepłych krajów ;) ? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam , łowię na Wiśle   i czasami lubię sobie pochodzić i powiem szczerze że dość spora liczba szczupłych  atakowała pod samymi nogami , stały po prostu przy samej główce . Mam taką miejscówkę gdzie za główką jest około 6/7 metrów z wypłyceniem do metra , na tyle jest tam fajnie że spada od razu na odcinku 3/4 metrów , tam wyjechało parę ładnych rybek złowionych przeze mnie jak i moich kolegów . Co do przynęt to najlepiej mi się łowi na Mansy  , białe , biało niebieskie , z czarnym grzbietem  ,żarówy , nic innego nie pozostaje tylko próbować i szukać , powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dotychczasowe miejscówki cię zawodzą poszukaj w innych miejscach które omijasz a zamiast gum może wobler o agresywnej pracy aby zmusić drapieżniki do ataku lub poprostu stare ale sprawdzone żelastwo obrotówki wahadłówki czesto ostatnio omijanie a skuteczne zwłaszcza na szczupaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.