Skocz do zawartości
tokarex pontony

ZAKAZ TROLLINGU W OKRĘGU MAZOWIECKIM


kamilesox

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW TROLLINGU Z OKRĘGU MAZOWIECKIEGO BARDZO SERDECZNIE  I Z BÓLEM SERCA CHCIAŁBY WSZYSTKICH POINFORMOWAĆ, ŻE ZGODNIE Z UCHWAŁĄ NR 133/Z.O./2016 Z DNIA 24.10.2016R, "POŁÓW METODĄ TROLLINGOWĄ JEST ZABRONIONY". TROLLINGOWCY Z OKRĘGU MAZOWIECKIEGO ŁĄCZMY SIĘ, PRZECIWKO TEMU ZAKAZOWI I ZAPROTESTUJMY. Załączam link do uchwały: źródło:http://ompzw.pl/modu...17_77mm7han.pdf

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Serdeczne podziękowania dla zarządu PZW za wprowadzenie tego zakazu.Miałem okazję przez ostatnich kilka lat obserwować poczynania specjalistów od trollingu  [rodzima nazwa dorożka] na odcinku Wyszogród -Kępa Polska.Łowili oczywiście zgodnie z przepisami i w większości etycznie.Jednak  trzy osoby pływające rynną dł.300 m przez 10 godzin pontonem w pozycji leżącej to wędkarstwo ?.Takich ekip potrafi być czasami kilka.Praktycznie łowisko przestaje być dostępne dla wędkarzy łowiący innymi metodami.Nie zazdroszczę efektów trollującm,a są imponujące no raczej były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz rację! Prawdziwe wędkarstwo to wywiezienie żywca w rynnę i "walnięcie się" się na brzegu z butelką. Ockniesz się jak obudzi cię dźwięk dzwonka lub sygnalizatora. To jest dopiero wędkarstwo!!! 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trolling jako metodę uważam za metodę bardziej zbliżoną do kłusownictwa niż wędkarstwa. Więc pod zakazem podpisuje się dwoma rękami.

Na filmie widziałem coś takiego - przewodnik wędkarski (???) dostarczał łódkę, wędki, kołowrotki przynęty, kapoki i kombinezony. Na łowisku przewodnik wypuszczał przynętę (sam, żeby się nie splątało), sam ustawiał prędkość i wybierał trasę. "Wędkarz" siedział i nic nie robił ,jak wzięła ryba to pokręcił korbką kołowrotka z 5 minut. Rybę podebrał przewodnik - jakoś mało wg mnie w tym wędkarstwa.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo mieć własne zdanie i może uważać dozwolone metody łowienia, za bardziej lub mniej mu odpowiadające. Proponuję nie wzorować się na filmach tylko raz spróbować wędkować z kimś kto ma o tym pojęcie. Na początek bez "downriggera" (okropne określenie) bez windy. Może kijek z multiplikatorem i wobler, a kiedy się okaże że brak rezultatów to wtedy dojdziesz do wniosku iż senne i bezmyślne ciągnięcie przynęty to nie trolling. Byłbym ostrożny z formułowaniem co jest zbliżone do kłusownictwa a co nie. Czy na wodach tzw górskich gdzie jest zakaz spinningu i wolno tylko na muchę to łowienie na streamera nie ociera się o kłusownictwo? Trzeba pamiętać, że obecne streamery mają dociążenie w postaci główek. Ja wszystkich wędkarzy, którzy łowią metodami dozwolonymi na danym akwenie cenię i nie będę próbował nazywać ich kłusolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki - nie chodziło mi o to, że to kłusowanie - wg mnie mało wędkarska metoda, jakoś siebie w tej metodzie nie widzę. Trolling kojarze głównie z trollingiem morskim - łódka, 10 wędek po bokach, z tyłu i płyniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktokolwiek z Was poczuł się urażony to przepraszam!!! Nie było to moim zamierzeniem. mikwed1, trolling morski rzeczywiście nie jest zbyt atrakcyjny chociaż i przy nim trzeba mieć dużą wiedzę i specjalistyczny sprzęt. Może warto kiedyś spróbować trollingu na jeziorze bez "wind" i "piesków". Proszę też tego nie traktować jako próba przekonania kogokolwiek do trollingu. Uważam, że każda metoda ma swoje plusy i minusy. Wędkarstwo pozwala oderwać się nam od rzeczywistości ... a oto w sumie chodzi. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.