Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lekki spinning


Ranger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zacząć przygodę z lekkim spiningiem i interesują mnie dwie wędki jest to Konger Troker ML 5-20 g https://www.bolw.pl/pl/p/Wedka-spinningowa-Konger-TROKER-SPIN-c.w.-5-20g/5859 oraz Robinson Kinetik Trout Jig 240 cm 5-20 g http://allegro.pl/robinson-kinetik-trout-jig-240-cm-5-20g-i6665134910.html

Znalazłem te kijki ponieważ, mam ograniczony budżet do ok.100 zł bo jest to mój początek.

Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie, mieliście te wędki w ręku a może znacie jakieś lepsze kijki do tej metody w podobnych cenach.

Mam jeszcze pytanie czy wędka to lekkiego spiningu powinna być z wklejanką czy bez?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie miałem ani jednego ani drugiego jednak z kongera miałem model stallion do 18gr i u mnie się nie sprawdził także ja kongera nie polecam... dla mnie był za sztywny i nie komfortowo mi się nim łowiło.

Z tego co wiem ten temat się już pojawiał na tym forum i w tym przedziale cenowym bardzo dobre opinie zbierał robinson.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem ''lekki spining '' moim zdaniem wędka o wyrzucie do 20g to jest średnia a nie lekka :D Tego Trokera miałem , to nie jest wklejanka(270cm) , jest to dość sztywne wędzisko , fajnie mi się nim łowiło na rzece szczupaki czy okonie , zamieniłem się z bratem na '' kij od szczotki'' na którym on nie czół sandacza , trochę sandaczy na tę wędkę wyjął , potem połamał w niej szczytówkę , oczywiście nie na rybie tylko podczas wożenia wędki w bagażniku :( Reasumując wędka jest fajna , za te pieniądze na początek może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak buszmen pisał - co rozumiesz pod pojęciem "lekki spinning"? Albo raczej - jakie ryby / gdzie masz zamiar łowić?

Wędka o min. cw. od 5g to dla mnie mało ma wspólnego z lekkim spinem, większości przynęt w postaci małych gumek, jigów, woblerków itp. nie obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie obie wędki są nienajgorsze. Solidniej wygląda Konger Troker ale za to Robinson Kinetik ma bardzo lekkie blanki a to się docenia przy dłuższym wędkowaniu. Jak na poczatek to obie dadzą radę. Tylko, jak już ktoś wspominał, c.w. do 20 g to bardziej średni spinning niż lekki. Ale każdy ma swoje klasyfikacje. Taki do 20 g może być w miarę uniwersalnym kijem. Dasz radę łowić nim i pstrągi i szczupaki (przynajmniej te nienajwiększe) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.