Skocz do zawartości
tokarex pontony

Polaryzacyjne okulary wędkarskie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Okulary polaryzacyjne bo o takie chodzi autorowi postu pozwalają obserwować z brzegu to co się dzieje pod powierzchnią wody.

Zabawa polega na tym, że okulary polaryzacyjne to nic innego jak tzw. filtr polaryzacyjny, który przepuszcza fale świetlne rozchodzące się liniowo i tylko w jednym kierunku. W praktyce oznacza to oszukanie ludzkiego oka i mózgu.

Woda będaca w ruchu odbija światło słoneczne tak jak lusterko, którym ruszamy puszczając tzw. zajączki na ścianę. Nie widzimy tego co jest pod powierzchnią ponieważ lustro wody jest wówczas źródłem światła tak jak lampa świecąca nam prosto w oczy. A wiadomo, że oko ludzkie nie jest w stanie dokładnie widzieć obiektu znajdującego się za źródłem światła (metoda wykorzystwyana kiedyś podczas przesłuchań)

Okulary polaryzacyjne przepuszczają tylko fale świetlne padające np. prostopadle do filtra lub pod innym kątem w zależności od rodzaju filtra i tylko fale przepuszczone przez taki filtr sa widziane przez oko pozostałe fale są odbijane od filtra.

Aby efekt był pełny okulary powinny posiadać osłony, które nie przepuszczają światła na. z boku (pomiędzy okiem a uchem)

Jak sprawdzić czy okulary wciskane nam przez sprzedawcę jako polaryzacyjne rzeczywiście są polaryzacyjne???

Należy wziąć dwie pary takich samych okularów i złożyć je szkłami pod kątem 90 stopni (jedne poziomo, drugie pionowo) tak, że obydwa szkła muszą być ustawine w tym samym kierunku.

Patrząc przez dwie pary szkieł (filtrów) ustawionych pod kątem 90 stopni powinniśmy nic nie widzieć (czarna plama) dlatego, że tak ustawione filtry nie moga przepuszczać światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym bardzo prostym sposobem, choć polegającym na tym samym działaniu, jest spojrzenie przez okulary polaryzacyjne obrócone o 90 stopni na jakiś wyświetlacz ciekłokrystaliczny (komórki, kasy fiskalne, kalkulatory...). W sklepie na pewno coś takiego będzie w zasięgu ręki! :wink: Efekt taki sam jak napisał tomii - czarna plama zamiast obrazu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Witam

Poszukuje Bardzo dobrych okularów zapobiegających odbijanie sie w wodzie.

Oczywiscie za rozsądną cene i bardzo dobre (zdaje sobie sprawe z tego ze duzo rzeczy jest przereklamowana a ich ceny są bardzo wysokie a duzo ludzi patrzy na cene nie na mozliwosci)

Poszukuje tez dobrych spodniobutów (zeby nie zmarzł w nich stojąc w wodzie wiosną i jesienią)

Zastanawiałem sie nad :

1. Spodniobuty z grubego neoprenu shakespeare

2. Lemigo - Spodniobuty PVC / Nylon

Jeśli ktos urzywał niech napisze opinie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemigo - Spodniobuty PVC / Nylon całkiem całkiem - za nie duże pieniądze, a co do okularów (to ja niszcze) i dlatego kupuje Jaxona są tanie bo jedyne 25 zł a spełniają role , jak dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tez patrze na te lemingo bo są bardzo tanie

tylko nie wiem z czego są te spodnie bo na tym zdjeciu widac jak by były z czegos taiego grubszego.

I jak jest z wytrztmałosciat tego czegoś ?? (nie przetrze sie)

Pzdr i dzieki za szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze włąsnie na BEHR PVC ale wygladają na takie cienkie troche.

Juz wole troche dopłacic zeby były grupsze i co bym nie zmarzł w tej wodzie stojąc.

Moze ktos ma te powyzej i sie podzieli informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak chesz w nich stać dlugo w wodzie to poprostu się grubiej ubierz 2-3 pary skarpet jakieś kalesonki i dresik
Tudzież skarpety neoprenowe. Ale jak chcesz aby było Tobie ciepło wiosną i jesienią to kup neopreny tyle że latem się ugotujesz.
Poszukuje Bardzo dobrych okularów zapobiegających odbijanie sie w wodzie.

Oczywiscie za rozsądną cene

no z tym może być problem, ostatnio czytałem o dobrych okularach ale cena była nie do przyjęcia - 599 PLN :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spodniobutów to nie wypowiem się ale co do okularów to trochę ich przerobiłem (na ryby i do samochodu). Najlepiej spisują się jak do rej pory Ray-Ban P (model w zależności od twarzy :mrgreen:) doskonałem filtry i polaryzacja. Soczewki szklane - nie rysują się - całość mocna, wiele razy nimi rzucałem i szorowałem pod wodą różnymi detergentami. Do tej pory są całe, nie pogięte, nie porysowane i ogólnie git. Cena - jakieś 2-3 lata temu około 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spodniobutów to nie wypowiem się ale co do okularów to trochę ich przerobiłem (na ryby i do samochodu). Najlepiej spisują się jak do rej pory Ray-Ban P (model w zależności od twarzy :mrgreen:) doskonałem filtry i polaryzacja. Soczewki szklane - nie rysują się - całość mocna, wiele razy nimi rzucałem i szorowałem pod wodą różnymi detergentami. Do tej pory są całe, nie pogięte, nie porysowane i ogólnie git. Cena - jakieś 2-3 lata temu około 900zł
no z tym może być problem, ostatnio czytałem o dobrych okularach ale cena była nie do przyjęcia - 599 PLN

Nie no moze i dobre są te okulary ale cena "nie do przyjęcia"

Co do butów to moze rzeczywiscie kupić te behr'y i załozyć dresik podspód bo w lato moze być nie ciekawie. A nie chce woderów bo w spodniach moge zrobic krok dalej.

Moze ktos sprawdził jeszcze jakies tanie okularki powiedzmy do 100 choć i ta cena jest już zdrowo przekroczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje Bardzo dobrych okularów zapobiegających odbijanie sie w wodzie.
jakies tanie okularki powiedzmy do 100 choć i ta cena jest już zdrowo przekroczona
No to się zdecyduj savior :mrgreen:

Obawiam się że w tym przedziale cenowym to zapomnij :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale 900 zł czy nawet 590 to jest kolosalna dla mnie cena za okulary.

Nie ma czegos tanszego a w miarte dobrego ??

Takie okulary to bym musiał brać na raty (nie wspomne co by zona ze mną zrobiła:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale 900 zł czy nawet 590 to jest kolosalna dla mnie cena za okulary.

Nie ma czegos tanszego a w miarte dobrego ??

Takie okulary to bym musiał brać na raty (nie wspomne co by zona ze mną zrobiła:) )

Mnie by odwiozła do psychiatryka

Kup Jaxona za 25 zł i nad wodę :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie odnosnie okularów Jexon

Bą są dwa rodzaje sciemniające i rozjasniające.

Chyba raczej powinny być sciemniajace tak bo jak złoneczko swieci to przyciemni?? (prosze tylko o potwierdzenie mojej tezy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 zł czy nawet 590 to jest kolosalna (...) cena za okulary.
Też tak uważam, ale niestety ceny okularów na takim poziomie ustalił rynek (jakoś nie chce mi się wierzyć że są podyktowane faktycznym kosztem wytworzenia) - tak więc .... co robić, trudno.... :(

Weź tylko pod uwagę że o ile nie zależy Ci na modzie (bo wtedy musisz kupowac nowe co sezon :mrgreen: ) to jest to zakup na lata. Czego pewnie nie można powiedzieć o Jaxonie. Pamiętej też że okulary są w związku z narządem wzroku, który jest wrażliwy na różne przykrości więc nie dziw się jeśli np. po całodniowym wędkowaniu w tych 'goglach' będzie Cię bolała głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętej też że okulary są w związku z narządem wzroku, który jest wrażliwy na różne przykrości więc nie dziw się jeśli np. po całodniowym wędkowaniu w tych 'goglach' będzie Cię bolała głowa.

A to temu mam takie migreny :mrgreen: A żona myślała, że specjalnie unikam seksu :wink::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.