Skocz do zawartości
tokarex pontony

Naturalny składnik wywołujący apetyt?


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje środek naturalny wywołujący apetyt u ryb ?

Nie chodzi mi o preparaty sztuczne

Nie wiem czy to głupie,ale zobaczyłem w składzie Apetizera czyli leku dla dzieci bez apetytu kilka składników takich jak:ekstrakt z anyżu,mięty pieprzowej,korzenia cykorii,owocu kopru i owocu grejpfruta.

Jak myślicie gdyby można było dodać te składniki do zanęty wspomogłby apetyt u ryb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Parę lat zdobyłem z jakiejś gazety wędkarskiej spis różnych preparatów wspomagających apetyt u ryb . Między innymi znajdował się koper i stosowany był przy połowie leszcza , mało tego że koper działał na apetyt to jeszcze rybę  przeczyszczał i ryba była cały czas głodna . Osobiście robiłem sam zanęty i kopru dodawałem dość ostro , dodawałem wszystko co znalazłem w kuchni , kakao , cynamon  , cukier waniliowy (koncentrat waniliowy zakupiony w hurtowni weterynaryjnej - bardzo mocny aromat) , czosnek w proszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zajac222 napisał:

Parę lat zdobyłem z jakiejś gazety wędkarskiej spis różnych preparatów wspomagających apetyt u ryb . Między innymi znajdował się koper i stosowany był przy połowie leszcza , mało tego że koper działał na apetyt to jeszcze rybę  przeczyszczał i ryba była cały czas głodna . Osobiście robiłem sam zanęty i kopru dodawałem dość ostro , dodawałem wszystko co znalazłem w kuchni , kakao , cynamon  , cukier waniliowy (koncentrat waniliowy zakupiony w hurtowni weterynaryjnej - bardzo mocny aromat) , czosnek w proszku

I co pomogło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pewnie to nieaktualne, bo pytanie sprzed dwóch lat ale może komuś się przyda moje doświadczenie. Ja do zanęty mam taki swój wypróbowany dodatek. Mieszanka krew suszona, kryl . mączka rybna i preparat proteinowy dla kulturystów. Stosuję cały rok a co dziwne od dwóch lat na tą przynętę złowiłem 6 dużych sandaczy na haczyku kanapka, biały i czerwony

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Piękną mamy zimę tej wiosny.

Na ryby nie pojechałem ale, żeby wykorzystać czas to przygotowałem dodatek do zanęty, który powinien też nieco ją kleić i może nawet smużyć. Pastewną kukurydzę i konopie 50/50 zalałem wrzątkiem i umieściłem na 48h w termosie. Po 24h wyjąłem, zagotowałem i ponownie umieściłem w termosie. Kukurydza ładnie spuchła a konopia "wyszła z łupinek". Wszystko to zmiksowałem ale nie szalałem blenderem za długo bo zależało mi jedynie na tym, żeby zmiksować samą kukurydzę.

20220401_170541_resized.jpg

Umieściłem w plastikowych miseczkach (żeby łatwiej było później wyjąć) i umieściłem na 12h w zamrażalniku.

20220401_172228_resized.jpg

Gotowana konopia zawsze mi się sprawdzała, kukurydza też, wiec razem też powinno "robić robotę".

Finalnie 3 krążki czekają już w zamrażalniki na najbliższe wypady.

20220402_085534_resized.jpg

 

Edytowane przez Marienty
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.