Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pytanie w sprawie składki na 2017


Pio231

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie. Jak to jest z wykupieniem pozwolenia , mianowicie o co mi chodzi. Otoz naleze do kola x.. czy musze wykupywac pozwolenie PZW w owyn kole czy moge wykupic w kazdym innym w moim okregu tzn w Wielkopolsce ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj Z tego co mi wiadomo musisz zapłacić w swojm kole ( jeśli oczywiśćie chcesz w nim pozostac)  pieniadze nie  sa przelewane na twoje kolo tylko na kolo do którego sie zapiszesz opłacając skladke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy dwie rozne informacje. Naleze do koła od trzech lat , przez pierwsze dwa lata oplacalem w swoim kole. W ubieglym sezonie w ogole nie wykupiłem , nie było czasu na rybki z powodów rodzinnych . 

I w tym zamierzam kupić wlaśnie pozwolenie. Dlatego pytam jak to wygląda. Bo tak jak Wy koledzy wyżej jednie mówią , ze moge wykupić w innym a drudzy , ze tylko tam gdzie naleze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie słuchaj tych co kłamią że musisz wykupić tam gdzie należysz  do koła! 

Sprawa wygląda tak najłatwiej podejść do koło gdzie jesteś zapisany i zabrać papiery, łachy Ci nie robią muszą Ci wydac!  Z papierami idziesz do koła gdzie chcesz opłacić w legitymacji dostajesz pieczątkę zmiany koła i załatwione!  Nie ma znaczenia czy zmieniasz okręg czy nie.

Jeśli nie będą chcieli wydać Ci kartoteki w nowym koke założą Ci nową.  

Sporo nas z Wrocławia się przynosiło do innych okręgów i nie mieliśmy problemów. 

Ty też nie bedziesz miał to twoja sprawa gdzie zapłacisz składkę ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozuniem , ze moge podejsc do miejscowego kola oplacic skladke i pozostac w obecnym calkiem innym kole tak ?

A jak moje kolo bedzie mi robic problemy to po prostu ide i zabieram papiery , przenosze sie do tego gdzie oplace i final ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca! 

W praktyce należysz do koła tam gdzie opłacisz składkę! 

Nie zawracaj sobie tyn głowy! 

Idz zapłać składkę gdzie Ci się podoba a w kole gdzie do tej pory opłacałeś zostaje tylko twoja stara kartoteka! 

W nowym kole gdzie zrobisz opłaty ZZałożą Ci nową kartotekę jak nie przyniesiesz starej. 

Idz płac i ciesz się czasem spędzonym nad wodą 😎

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma czegoś takiego jak "Twoje Koło" stare czy nowe - opłacasz składkę i należysz tam gdzie opłaciłeś składkę. Kartoteki też nie musisz przenosić - założą Ci nową bez problemu - ja np zmieniłem miejsce zamieszkania i nie chciało mi się jechać po jakąś kartotekę 300km :).

W interesie każdego koła jest żebyś opłacał składki u nich, bo część pieniędzy z opłat wraca do koła, w którym były robione opłaty; więc koło ma więcej na zarybienia, diety itd., Kolejna sprawa dość szybko maleje ilość wędkarzy w ramach PZW - powstają stowarzyszenia, komercje itd. więc ludzie wolą opłacić i zapisać  się do Stowarzyszenia niż do PZW, a żeby koło istniało musi mieć minimum 150 członków.

Praktycznie - opłaca się robić opłaty tam gdzie najczęściej wędkujesz = więcej pieniędzy pójdzie na zarybienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pio231 napisał:

No i mamy dwie rozne informacje. Naleze do koła od trzech lat , przez pierwsze dwa lata oplacalem w swoim kole. W ubieglym sezonie w ogole nie wykupiłem , nie było czasu na rybki z powodów rodzinnych . 

I w tym zamierzam kupić wlaśnie pozwolenie. Dlatego pytam jak to wygląda. Bo tak jak Wy koledzy wyżej jednie mówią , ze moge wykupić w innym a drudzy , ze tylko tam gdzie naleze :-)

Chyba nie zrozumiałeś do końca co miałem na myśli napisałem jeśli oczywiście chcesz dalej  w nim pozostać co oznacza  żę wcale nie musisz należeć do tego samego kola i opłacać w nim składek  ja sam zmieniłem kolo pare lat temu  i nie było z tym problemów nikt nie pytał mnie o papiery  poprostu w legitymacji  wbito mi pieczątke nowego koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Booryss napisał:

Nie do końca! 

W praktyce należysz do koła tam gdzie opłacisz składkę! 

Nie zawracaj sobie tyn głowy! 

Idz zapłać składkę gdzie Ci się podoba a w kole gdzie do tej pory opłacałeś zostaje tylko twoja stara kartoteka! 

W nowym kole gdzie zrobisz opłaty ZZałożą Ci nową kartotekę jak nie przyniesiesz starej. 

Idz płac i ciesz się czasem spędzonym nad wodą 😎

 

 

Booryss ,trzeba pamiętać o tym że jak ciągniesz za sobą starą kartotekę , nie patrząc w ilu było się kołach to po latach wychodzisz na jakiś tam plus , mówię o ulgach za przynależność do PZW , oczywiście trzeba to udokumentować a jak nie będzie z czego to już lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mikwed1 napisał:

 a żeby koło istniało musi mieć minimum 150 członków.

Bzdura. W statucie PZW jest mowa o 10 osobach. Tak było a raczej nic się nie zmieniło, nie mam czasu aby to teraz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.